Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.06.2010, 14:05   #21
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ Boco 1181:

Ne bih da ulazim u neku prepirku sa tobom ali moram da ti odgovorim.
moj prvi post koji sam ti napisao je bio dobronameran i nisam nista lose mislio.

Moj drugi post uopste nije bio namenjen tebi nego sam se obratio sthimerserviseru sto sam i naglasio.

a sad tebi da kazem:Na prostoru bivse Juge ima samo nekoliko ljudi koji stvarno znaju da poprave harmoniku kako treba a da je nastimuju to mogu da izbrojim na prste jedne ruke.
nemoj mi reci da su oni to stekli nekim kursom koji traje tri meseca i da su koristili Internet.Praksa je cudo prijatelju i treba imati talenta za taj posao kao i za svaki drugi.

Na kraju krajeva radi sta hoces sa svojom harmonikom,tvoja stvar.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 19:05   #22
boco1181
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2010
Mjesto: Mrkonjic Grad
Postovi: 16
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, klavijatura
Interesi: servisiranje harmonika i stimanje
boco1181 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam imao namjeru nikog da uvrijedim, izvinjavam se ako sam nekog uvrijedio ali eto i sam kazes da na prste mogu da se izbroje pravi majstori i upravo zbog toga sam odlucio sam sebi da pravim jer nemam u okruzenju pravog majstora, a ovi sto fusere i nazivaju sebe majstorom, pa to mogu i ja da ne placam drugog, a za stimanje, sigurno 3 puta bolje od ovih fus majstora. Ako sam upitao cim mogu da skinem hrdju, nisam pitao kako da napravim svemirski brod. Jos jednom svima se izvinjavam ako sam nekog uvrijedio, problem je rijesen. Pozdrav
boco1181 je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2010, 23:31   #23
Gorance
Drugar foruma
 
Gorance's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.07.2007
Mjesto: Beograd
Postovi: 90
Downloads: 99
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: 2x korg+2X dalape
Gorance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Oprez!!!

Nemojte nikada sami cackati harmoniku osim u krajnjoj nuzdi.Ako ta harmonika ne zaradi za majstora nemojte je ni svirati(to ne vazi za one koji sviraju za svoj cef,POSTUJEM)
Nemojte pocenjivati druge zanate jer to pokazuje koliko neznate!!!.
Dobra harmonika se ne stimuje cesto ,ako se cuva moze da bude dobra 5-10 godina,ako se radi o losoj i nekvalitetnoj harmonici onda je uredu igrati se i cackati pa sta ispadne.Moja harmonika je 11 godina starija od mene izgleda kao nova a zvuci i bolje nego bilo koja nova ne pada mi napamet da bilo sta radim sa njom sam osim sto je prebrisem.
Jos samo jednu stvar,nas narod(mislim na sve koji razumeju ovaj jezik ma kako se on zvao)je mnogo cudan,radimo sve i svasta sami popravljamo ,sami krecimo ,sami se lecimo,niko ne radi samo ono sto ume najbolje.Mislim da mi treba da svioramo majstori da popravljaju doktori da lece.Zbog svega ovoga se i desava da neko resi da bude muzicar pa kupi aranzer pa kupi fajlove pa pocne da radi i zaradjuje kao svirac a ne zna ni ruku da drzi a kamoli da svira.Toliko od mene pozzzzzzzzzzzz
Gorance je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Gorance za ovaj koristan post:
chik (13.11.2011)
Star 23.08.2011, 12:46   #24
shasim
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2009
Postovi: 2
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
shasim befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Boco zanima me kako si citio harmoniku pa ako moze da stupimo u kontakt

Promijenjeno od shasim (23.08.2011 u 12:48 sati)
shasim je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2016, 07:16   #25
serbien19
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.08.2016
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
serbien19 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Frage

Citat:
Originalno postovano od boco1181 Pokaži Post
Ma normalno da se peru i stimaju ali ja pitam za hrdju koju benzin na moze skinuti, radim neki krs pa benzinom nisam sve oprao, ostalo hrde.
Postovani kolega harmonikas, ako pricas o pranju tonova to je jako osetljiva tema. kod kvalitetni harmonika nikad se ne peru tonovi zbog toga sto postji opasnost rdze izmedzu nitnne i perzeta a ti delovi su od materijala takozvanog svedskog celika koji je jako osetljiv na lagerovanje harmonike ako nije u suvo ili ako se ne pazi gde se svira nemozes otici iz temperirane prostorije od 23stepena npr. van na terasu gde je vlaznost druga sa 19 stepeni. Tada nastaje takozvano znojenje harmonike i posle do hrdzea na percima gore nemoze potrfiti jednu dobru harmoniku. A na taj tvoj nacin sa benzinom je katastrofa za tonove. totalno ces dobiti drugi stimm na harmoniku i to su tonovi drugog reda.Sa takvom harmonikom ja nebi zelio imati svirku. Serbe1931
serbien19 je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2016, 17:05   #26
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

JEDAN APEL ! Zamolo bih clanove foruma , pre svega pocetnike na forumu, DA SE NE OBRACAJU CLANOVIMA RANIJIH POSTOVA POSLE NEKOLIKO GODINA. Zadnji post bio 23.08.2011god. Degutantnoje posle nekoliko godina pisati za neshto shtoje razjashnjeno. Nemojte pisati, samo dabiste neshto napisali ! Pozz.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije