Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.01.2015, 17:40   #1
Malimuzicar
Vredan član društva
 
Malimuzicar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: Njemacka/Stuttgart
Godina: 27
Postovi: 160
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg PA3X / Triton Extreme sa Mossboardom/Weltmeister Casotto 374
Interesi: Muzika i Fudbal
Malimuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Malimuzicar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Ketron Audya 5 vs Korg Pa3X

Imo sam priliku da isprobam Ketron Audya 5 . Razmisljam da zamjenim PA 3,za Audya 5
pa bi volio cuti vase misljenje

Izvinjavam se ako je Tema postavljena pogresno
Malimuzicar je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2015, 18:02   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako želiš čuti korisne savijete trebao bi reći zašto razmišljaš o zamjeni. Recimo, što ti se svidjelo na Audya-ji (:-))? Koliko dugo koristiš PA3X, koju glazbu sviraš, da li ti je prioritet dobar sound ili funkcionalnost klavijature, što očekuješ od aranžera kao instrumentra ....

Da se mene pita, ja ne bih radio zamjenu.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Malimuzicar (06.01.2015)
Star 06.01.2015, 18:19   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Škorić nek ti kaže, on je godinama radio na Korgu, doduše nije na PA2X, čak je bio kratko i na Tyros2, pa je sad na Audyi. Koliko vidim do sada, ne žali se.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
Malimuzicar (06.01.2015)
Star 06.01.2015, 18:24   #4
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako mislis i dalje da sviras JV hitove i slicne stvari, onda Ketron definitivno mozes da zaobidjes u sirokom luku. Ketron nije klavijatura za takve stvari, i to ce ti mnogo blize biti na Korgu. Ketron je druga dimenzija zvuka, koja ti verovatno nece odgovarati zato sto si navikao na semplove sa EM2000/G1000 sto koristi Shedo i ostala ekipa (a vecina muzicara je naviknuta na to, i ja sam bio jedno vreme dok nisam presekao), ali moj repertoar zahteva malo drugaciji zvuk, dosta koristim fabricke Bosse, Latin begine, Unplugged ritmove, i naravno Pop, koji na Ketronu zvuci kosmicki. Pregrizao sam to sto nemam jednu Rumbu koja ce mi biti za te stvari juznjacke, koju, iskreno, i dok sam imao Korga, palio sam samo kod kuce. Tako da, sve zavisi i od tvog repertoara, i potrebe.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2015, 19:04   #5
Malimuzicar
Vredan član društva
 
Malimuzicar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: Njemacka/Stuttgart
Godina: 27
Postovi: 160
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg PA3X / Triton Extreme sa Mossboardom/Weltmeister Casotto 374
Interesi: Muzika i Fudbal
Malimuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Malimuzicar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ako želiš čuti korisne savijete trebao bi reći zašto razmišljaš o zamjeni. Recimo, što ti se svidjelo na Audya-ji (:-))? Koliko dugo koristiš PA3X, koju glazbu sviraš, da li ti je prioritet dobar sound ili funkcionalnost klavijature, što očekuješ od aranžera kao instrumentra ....

Da se mene pita, ja ne bih radio zamjenu.


Sent from my iPad using Tapatalk
Casper PA 3 koristim vec dugo ,uglavnom sviram narodnjake , razlog zasto bi zamjenio je jednostavno taj sound koji sam cuo na Ketronu i PA 3 meni zvuci ok ali mi Ketron nekao zvuci bolje
Dodato:
[quote=skoricnik;276642]Ako mislis i dalje da sviras JV hitove i slicne stvari, onda Ketron definitivno mozes da zaobidjes u sirokom luku. Ketron nije klavijatura za takve stvari, i to ce ti mnogo blize biti na Korgu. Ketron je druga dimenzija zvuka, koja ti verovatno nece odgovarati zato sto si navikao na semplove sa EM2000/G1000 sto koristi Shedo i ostala ekipa (a vecina muzicara je naviknuta na to, i ja sam bio jedno vreme dok nisam presekao), ali moj repertoar zahteva malo drugaciji zvuk, dosta koristim fabricke Bosse, Latin begine, Unplugged ritmove, i naravno Pop, koji na Ketronu zvuci kosmicki. Pregrizao sam to sto nemam jednu Rumbu koja ce mi biti za te stvari juznjacke, koju, iskreno, i dok sam imao Korga, palio sam samo kod kuce. Tako da, sve zavisi i od tvog repertoara, i potrebe.[/QUsko


Hvala Skoricnik na objasnjenju, nesviram ja samo JV mada i to sviram ne da sam kompletno izbacio iz repertoara a sto se tice Semplova ja uglavnom koristim bubanj i bas fabricki na Korgu tako da me je to i odusevilo kod Ketrona taj njegova Ritam sekcija .Ja i sebi sada sam radim Ritmove i onako kako meni se svida .Kakav je Ketronsto se tice pravljenja ritmova .

Promijenjeno od Malimuzicar (06.01.2015 u 19:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Malimuzicar je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2015, 19:52   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za Audyu imaš software za izradu ritmova, treba se priviknuti i posao možeš lako odraditi. Edit na klavijaturi je dobar ali ne tako pregledan. Isto je stvar navike.
Da, Ketron može zazvučati bolje na prvu, pogotvo ako se pokrene par Stylova koji su bazirani na audio loopovima. Ako se radi usporedba na istom ozvučenju, sa Stylovima koji imaju standardne soundove (ne audio loop), mislim da nećeš dobiti dojam da je Ketron bolji. Pored toga, Audya je klavijatura izrađena 2008 godine, sa nedovršenim operativnim sistemom i nekom bugovima koji nisu (do sada) otklonjeni.
Da sam na tvom mjestu, pozabavio bih se par dana sa Audyom i napravio bih ozbiljniju analizu. Tek kada bih bio siguran što dobivam, krenuo bih u akciju.
Ovako možeš lako pogriješiti iz više razloga. Prvo, pitanje je da li će se uopće više razvijati Audya kao instrument pa ćeš jednog dana biti tužan što moraš sve materijale ponovo vraćati na Korg sistem. Drugo, oduševljenje soundom koji si doživio slušajući nešto pola sata može nije prava slika onoga što si očekivao. I treće, razlika u uloženim novcima kod transakcije možda neće opravdati očekivanja.
To su samo moja razmišljanja, a na tebi je da odlučiš.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2015, 23:08   #7
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Dobro ti to probaj pre eventualne kupovine da bi bio siguran . Ketron je skroz drugacije zamisljen od ostalih brendova ima prednosti i mane kao i svaka klavijatura . Jedno je sigurno, ako je uzmes zeleci da napravis zvuk korga i zeleci njegovu operativnost,zaboravi na ketron u startu. Ako nameravas da radis od nule, na skroz novi nacin, audya je onda pravi izbor.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2015, 23:14   #8
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako zelis bolji zvuk od pa3x onda postoji samo jedan pravac, a to je yamaha tyros4 ili 5. Zaista volim korg, ali sam uvek objektivan kada su u pitanju klavijautre i njihove osobine. Dobro vidi da li ti odgovara sistem rada na yamahi jer meni bas i ne lezi pa zato ne sviram na njima(jes da nemam para za tyros, ali neki psr bi uvek mogao da padne), a zvuk je bar za klasu bolji(da li ti se svidja ili ne to je vec druga stvar, ali realno izlazi mnogo bolje nego li na korg-u). Ovo shvati samo kao savet. Isprobaj yamahu pa vidi, a ketron ima svoj neosporan kvalitet, ali su kolege navele neke stvari koje moras uzeti u obzir pa nebi mogao da ti kazem nista novo o ketronu.
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2015, 23:32   #9
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad vec spominjete zvuk korga,juzni vetar i ostale stvari.........zanima me zasto na ketron audya ne mozete dobit to.

Bug-ovi koje spominjete pretpostavljam da se odnose na te loop-ove.

Pa me zanima jel to stvarno ne upotrebljivo,na forumu sam citao o preskakanju i slicno ali kod par drugara sam probao nekoliko puta po prilicno dugo vremena i nikad nisam primijetio te zezancije.

Ako su loop ovi upotrebljivi zasto onda nebi unio loop jv ili nesto trece i tako vozio na ketronu.

Nekoliko puta sam se zalijetao da kupim ketron audya,klavijatura zvuci na razglas skroz dobro,fabricki audio drum me odusevi svaki put kad cujem,i uvijek odustanem zbog toga sto svi blate klavijaturu zbog navodno preskakanja na audio loop ,i na kraju krajeva sto znam ako kupim ketron da se moram vjencat za njeg jer vjerovatno necu imat kome prodat :-)
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2015, 00:00   #10
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znam za bar 5-6 pa3x koje su u toku svirke zablokirale, pa ih opet ima na svakom cosku. Audya je imala problem u pocetku, dok je cela prica bila u pocetku razvoja, sa svakom verzijom Os se po nesto sredjivalo i sada je sve ok.
Ako bi neko uzimao ketrona da bi svirao jv, to mi tek nije jasno,al dobro.loop ko loop, kao sto moze u korgu,jamahi, moze i u ketronu.

Promijenjeno od aleksandar031 (07.01.2015 u 00:03 sati)
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije