Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.02.2009, 16:11   #1
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Samo za dobre poznavaoce ili vlasnike Pa800

Dragi kolege,
mene zanima slijedece..Puno puta sam citao na forumu o kvarovima gore spomenute klavijature i raznoraznim problemima koji se javljaju s njom..A isto tako cujem i savrsene klavijature i prezadovoljne vlasnike..sinoc nakon svirke, izasao sam u lokal kod kolege i njegov Pa800 kaze vec 1,5 godinu radi besprijekorno..

E sad, vi koji malo vise znate o tom modelu i koji ga posjedujete, mozete li iznjeti ako postoji koja stvarna mana i ima li mozda koja caka pri kupovini tog modela ( znaci gdje ga kupiti, kakvog kupiti(nov/polovan), na sto bi se trebala obratiti paznja itd, eventualno vrijeme proizvodnje, ser.broj.. ).. jer dugo gledajuci po nasem forumu, msm da je ovo model koji je naisao na dosta problema ( vise nego drugi )kao i dosta pohvala..
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 16:20   #2
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju Zeko,

evo izvini što se nadovezujem na tvoju temu,
bilo bi dobro još i da neko kaže što muči vlasnike pa50 i pa500, jel ja sam isto tako zapazio, ne samo na ovom forumu, da se mnogi isto žale na te modele da imaju grdnih problema.
Ja konkretno, imao sam 2,5 godine pa 50, i evo godinu dana pa500, i nemam, al apsolutno nikakvih problema.Da kucnem tri put o drvo ( ili u glavu, svejedno ), sve radi savršeno.

Srdačan pozdrav svima
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 16:25   #3
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nema problema prijatelju Svirko..samo neka odgovori budu u ovoj temi sto strucniji i tocniji..da se tema nebi previse rasirila i da nebi doslo do nekog prepucavanja bezveze...Znaci konkretni odgovori za pitanja...

Hvala svima unaprijed
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 17:17   #4
gibanica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2008
Mjesto: Srbija
Postovi: 437
Downloads: 249
Uploads: 28
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 13 puta u 11 Postova
gibanica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa50. primedbe:
1.dirke i tasteri su mu blago receno katastrofa

2.navikao sam 100 funkcija odjednom da radim.
ovde cim ga malo isforsiram funkcijama desi se da zapuca,moze da se svira al funkc ne reaguju. isto mi se desavalo i na pa800 kod kolege (dakle nije prica,moje iskustvo)
znaci nema siljenja,s tom klav treba polako i na tenane

3.bag sa assign potenciometrom

mislim da ce ce to preduzece KORG morati jos da poradi na samom kvalitetu tehnike.
gibanica je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 17:19   #5
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeko Pokaži Post
Dragi kolege,
mene zanima slijedece..Puno puta sam citao na forumu o kvarovima gore spomenute klavijature i raznoraznim problemima koji se javljaju s njom..A isto tako cujem i savrsene klavijature i prezadovoljne vlasnike..sinoc nakon svirke, izasao sam u lokal kod kolege i njegov Pa800 kaze vec 1,5 godinu radi besprijekorno..

E sad, vi koji malo vise znate o tom modelu i koji ga posjedujete, mozete li iznjeti ako postoji koja stvarna mana i ima li mozda koja caka pri kupovini tog modela ( znaci gdje ga kupiti, kakvog kupiti(nov/polovan), na sto bi se trebala obratiti paznja itd, eventualno vrijeme proizvodnje, ser.broj.. ).. jer dugo gledajuci po nasem forumu, msm da je ovo model koji je naisao na dosta problema ( vise nego drugi )kao i dosta pohvala..
Evo ovako kolega...Ja sam svoj PA800 kupio u oktobru 2007 godine. Jedini problem koji sam imao je problem sa RAM memorijom, ali i to je reseno jer je klavijatura bila u garantnom roku. E sad, nikada se ne zna kakav PA800 moze da ti zapadne. Moja licna preporuka je da kupis NOV, bas zbog garancije...Ako bas imas ponudu za polovan, onda se osiguraj pa trazi prodavcu da ti izda pismenu "garanciju",a ne samo da ga hvali kao radice ti 100% sve besprekorno bla bla...Ti dodjes kuci, a ono sint...Crkao RAM, ne rade dugmici (lupam...)...Zato je najbolje pri kupovini polovnog PA800 da trazis tu "pismenu garanciju"...Kad je prodavac potpise, onda si miran...Sta god da ti se desi, imas garanciju...

Pozz
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 20:35   #6
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam Pa800 od januara 2007, znaci vec vise od dve godine. Kupio sam kod ovlascenog distributera za Srbiju, firma SkyMusic. Klavijatura je preradjena jer sam dugmetarac, tako da sam garanciju automatski izgubio, ali mi nije ni bila potrebna. Do sada nikada, ali nikada nikavih problema nisam imao. Postoji serija koja ima problem sa ram memorijom o kojoj je i sam Korg dao obavestenje na zvanicnom sajtu za Pa seriju.
http://www.korgpa.com/pa_root/en/pro...sappearing_Ram
E, sad da li je to tacno odredjena serija klavijatura ili serija ram modula koji imaju kvar do sada nigde nije tacno potvrdjeno niti dokazano ili taj kvar moze postojati na bilo kojoj klavijaturi odnosno ram modulu.
One price, nemojte ucitavati puno semplova, te nemojte cesto brisati semplove, te ovo, te ono, su prazne price! Ja sam nebrojeno puta ucitavao druge setove, brisao, menjao, kombinovao iz vise razlicitih setova, sto semplove, sto ritmove, rom boje... Naravno bez globala, jer je poznato da ucitavanjem istog od drugih Pa serija moze doci do toga da klavijatura zabaguje, npr. da ne radi jedan sequencer, da assignable klizacima se promene funkcije itd...
Za ove dve godine sa klavijaturom radim konstantno, mozda 5-6 vikenda slobodnih, a preko nedelje stoji u sobi, cesto upaljena po ceo dan. Radila je u svakakvim uslovima i gde su odlicni i pod satrom gde je bilo prasine, vlage, hladnoce.
Sa tasterima i ekranom nema problema, nikada ne treba dva puta da stisnem.
Jedino sto mi je malo na donjoj strani zardjala mrezica levog zvucnika od znoja, prilikom pojacavanja potenciometra Master Volume i sto je malo izgrebana, ali je i radila...
95% slucajeva gde se zale na neke probleme je ustvari cisto nepoznavanje klavijature i principa na koji ona funkcionise!
Zato, pod obavezno prvo manual u ruke, pa nisu ga ljudi dzaba napisali...
Millan je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 21:36   #7
ivan tr
Drugar foruma
 
ivan tr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.02.2008
Godina: 40
Postovi: 83
Downloads: 2044
Uploads: 3
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
ivan tr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da nista ne znaci ni ta garancija koju ovde neki pominju. Ja sam kupio nov sa garancijom iz sky-musica. I cim sam ga doneo kuci odmah je crko ram, ali odmah. E sad neke serije rade perfektno, a neke imaju tu manu sa ramom. Meni se pala bas ta serija sa losim. Ako znas po serijskom broju da provalis kaja je serija novija, odnosno kod koje su uklonjeni ti nedostaci onda ce te sigurno dobro sluziti. Mada i sami vidite da 50% i vise ljudi na sajtu se zale oko te ram memorije. Definitivno mislim da su se skroz zeznuli oko te serije. Iako ce se mnogi uvrediti, ali cinjenice to govore a i ja sam iz iskustva koje me je kostalo. Sta vam vredi garancija kad moras da cekas popravku mesec dana i vise. A posao ceka. Zato pamet u glavu i pazite sta kupujete od instrumenata. Citiram, nezelim nikog da uvredim ko poseduje ovu klavijaturu. Daj boze da vas sve lepo sluzi i da se nikad ne desi nikakav kvar! Ja sam se opekao i zato tako govorim. Pozz
ivan tr je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 21:53   #8
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pa800

samo da potvrdim milanove rjeci i nista vise.
samo global za pa800 i nasteluj po svom ukusu.
a otalo iz setova mozes mijenjat kako hoces.
i ja svog imam od februara 2007 i sve do neki dan sam imo OS 1,01
i funkcioniso bez problema
sad sam ucito novi os jer mi neke ritmove brljo.
a ako vec kupujes polovan onda mu sve isprobaj kako radi,od displeja preko dugmica do tastera i kako se ponasa u toku sviranja dok mjenas performance,ritmove, boje pa cak i pusti neki fajl.
ali najbitnije je USER MANUAL u ruke i prelistaj.
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 22:05   #9
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Ivan TR

Uopste se ne ceka mesec dana na popravku...Jeste da se oni drze pravila "bice popravljeno u zakonskom roku od 45 dana", ali moras biti malo ubedljiviji Malo povisis ton, nesto odglumis i da te Bog vidi Da moj stari nije reagovao, verovatno bi stigla za mesec dana, a ovako je samo za nepuna 3 dana
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 23:06   #10
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala svima na odgovorima..

ako ima jos netko nesto za dodati ili savjetovati...slobodno
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije