Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.11.2006, 11:39   #21
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aha...Ma znam ja kad se meni upali PROTECT LED koliko je sati...Ali nekad mi se sve ugasi kao da bi isklopio kabal iz struje...Doduše Dynacord je majka za živu muziku....Ja se sjećam kad sam imo MONTARBO 716-teška ko đavo a 2 puta su mi pregorili oni MOSSFETI Buz29...Katastrofa...A demi reci PM1600-2 jeli puno bolja nego ovaj kec što ga imam?...Jer neki mi muzičari ovdje pametuju kao da PM-2 serija ima bolje efekte,(znam da je 2x700W),kao ljepša po izgledu i kao da je skoro 2-puta jača jer ima druge snagatore a ne od PM-1 serije...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2006, 15:17   #22
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma u suštini je. Noviji je model, jače izlazno pojačalo. Mislim da ima već skretnicu u sebi kao Yamaha EMX. Što se tiće efekata nema ih ništa više nego na prvoj seriji, ali je novija generacija unutra i efekti su bolje obrađeni. Mislim da je dual-efekt od Lexicona isto kao i u nekom boljem studijskom Soundcraftu. Ja imam 1. seriju 2X500 W izlazne snage, ali mi nije dovoljan broj kanala, jer trebam 5 mikrafonskih izlaza, 1 za harmoniku, 1 sterokanal za mixer od bubnjeva, 2 stereo kanala za klavijature (Pa80, LE ide u Ketron SD1 a on u MIX), pa 1 stereokanal za gitarski procesor, jedan solo kanal za bas i to ti je već pun mikser.
Zato smo odlučili uzet Powermate 2200 jer bubanj će sad ići svaki mikrafon u zasebni ulaz pošto gubi snagu preko svoje miksete. Snaga mu nije ništa jača, samo 2 X 700 W, ali imam još jedno pojačalo za bas binove. Inaće imam novi štos na stageu što vjerujem malo tko koristi. Bubnjarski kompresor limiter (od elektronaca) sam spojio na harmoniku. E buraz to strahota zvuči. Dinamika i sound na harmonici mi je u svakom djelu pjesme jasna i naglašena koliko treba. Spojiš kabel od mikrofona u kompresor/limiter, a drugi kraj u mikser. Komotno možeš biti pola metra s harmonikom od mikrofona a čuje se mrak do jaja. Samo nesmiješ kašljat il prdnut :wink: jer mi vjeruj mi prijatelju i to onda čuje van. Probat ću puknut pick Up-ove po svakoj oktavi u harmoniku, pa onda izlaz u kompresor/limiter ...
E to će onda biti do jaja.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2006, 15:30   #23
korguser2005
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.01.2005
Postovi: 96
Downloads: 1372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
korguser2005 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix
Pa imali kakav drugi program s kojim učitaš ceo set i da sve preslušaš...Dakle kao neki EMULATOR ili SIMULATOR Pa1X na PC-ju ili slično...pozdrav!
Nešto slično za preslušavanje cijelog user seta ali samo ritmova ti odrađuje PA Style to Midi program !

Možeš čuti ritam po varijacijama onako kako zvuči iz same klavijature pa čak i pojedine trake aranžera !

Performance i pojedinačne soundove nemožeš čuti !

Probaj s njim !
__________________
Long live KORG keyboard ! Pozdrav svima, KORGUSER
korguser2005 je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2007, 00:34   #24
kezo777
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2006
Postovi: 54
Downloads: 153
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kezo777 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imam ja dosta toga za g 70 javi se na mail,a ove sto nas i nasu kljavu podcenjuju ne slusaj,to je synth radjen za europu i cijeli svijet,a oni nek svoje plasticne korgove daju djeci da se igraju s njima pozzz rolandovcima
kezo777 je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2007, 05:06   #25
kezo777
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2006
Postovi: 54
Downloads: 153
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kezo777 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

meni nema sladje nego kad dodjem s gaze pa da i ja malo(znas vec),postujem i pocinje mi se svidjati ovo sta on misli da ja provociram,a to je sala,dok oni postuju g 70 svira,ne treba ni sample ni ne mogu oni tu pomoc,pa nije to wartbourg da treba sampleove,to je kljava do jaja,pogotovo kad mi dodju na gazu neki korgovci nacule uho,pogleda kljavu pogne se i izidje,pozzz gondzieu i rolandovcima
kezo777 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g70, oko, pomoc, rolanda

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije