Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.01.2014, 05:59   #41
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ofarbaj u plavo ili zeleno, te boje odmaraju (ali ne tamno)
A možeš i u žuto, zdravo je za bubrege

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 22:29   #42
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Još nisam nista radio po pitanju svog studia. Danas sam dobio jednu ideju, a to je da izbijem ovaj zid, pregradu i da bude sve jedna prostorija. Eh sad trebam pravit jednu gluhu sobu za snimanje vokala? koje su dimenzije minimalne i evo slike kako sam to planirao. nadam se da će kolega Dino sad imati savjeta gdje sta postaviti naravno, interesuje me na koji način da napravim gluhu sobu, koji prozor i vrata staviti na gluhu sobu?
__________________
Ko pjeva zlo nemisli

Promijenjeno od mr_eko (14.02.2014 u 22:31 sati)
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 23:07   #43
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja bih vecu prostoriju izabrao za sam studio dok bih manje prostorije koristio za gluvu sobu i ostalo. Gledao sam odavno na Pensado's place gde taj neki lik koji se bavi zvucnom izolacijom kaze kako odbija da radi male prostorije jer one nisu pogodne za zvucnu izolaciju. Moj komsija ima istapacirana vrata.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 23:20   #44
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mr eko

Nije ti dobar plan jer tamo gdje imas namjeru postaviti reziju, to jest monitore, je najgore moguce mjesto koje si mogao izabrati. Tu ce biti toliko refleksija da ces jedva cuti direktni sound sa monitora. Bilo bi daleko bolje postaviti to sve na suprotni zid po sredini. Na taj nacin izbjegavas "nagomilavanje" refleksija, pogotovo onih iz najnizeg frekventnog spektra. Druga, mozda cak i bolja alternativa, bi bila postaviti taj sto po sredini vece prostorije tako da si licem okrenut prema manjoj prostoriji koja ce vjerovatno biti Recording Room. Na taj nacin bi eventalno izbjegao cak i postavljanje bass-trapova, no to bi se tek moglo reci posto se obavi sound check i mjerenje.

Promijenjeno od tranzit (14.02.2014 u 23:23 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 23:31   #45
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
@mr eko

Nije ti dobar plan jer tamo gdje imas namjeru postaviti reziju, to jest monitore, je najgore moguce mjesto koje si mogao izabrati. Tu ce biti toliko refleksija da ces jedva cuti direktni sound sa monitora. Bilo bi daleko bolje postaviti to sve na suprotni zid po sredini. Na taj nacin izbjegavas "nagomilavanje" refleksija, pogotovo onih iz najnizeg frekventnog spektra. Druga, mozda cak i bolja alternativa, bi bila postaviti taj sto po sredini vece prostorije tako da si licem okrenut prema manjoj prostoriji koja ce vjerovatno biti Recording Room. Na taj nacin bi eventalno izbjegao cak i postavljanje bass-trapova, no to bi se tek moglo reci posto se obavi sound check i mjerenje.
Ne znam kako da postavim sto prema recording room, i kako da postavim monitore a da se moze nesmetano u laziti u sobu? i sad me interesuje od čega da narpavim recording sobu, znači ovo je sad sve jedan prostor koji želim pregraditi i napraviti recording room. eh sad, koje dimenzije room-a da narpavim i koji materijal koristit ?
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 23:45   #46
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dimenzije Recording Rooma odredi u zavisnosti od toga sta ces snimati u njemu. Ukoliko ce biti snimanja bubnjara, moras na to vec sada misliti. Sto se materijala tice, dovoljno je da postavis gipsani zid za dobrom izolacijom, za koju postoji specijalna vuna. Ono sto je najvaznije je da unutrasnjost Recording Rooma bude sto nepravilnija, a njeni zidovi sto "meksi". Nepravilnija zato da bi izbjegao sve stojece talase, odnosno refleksije, a meksa da maksimalno umanjis level i to malo refleksija sto ostane. Ugradices namjerno razlicite izbocine i nepravilnosti po zidovima i plafonu. Pod treba da bude zastrt sto meksim i debljim tepihom ili bilo kakvom drugom podlogom. Treba posto-poto izbjeci bilo kakvu paralelnost zidova ali i plafona i poda. Radi ovoga bi trebalo na plafon ugraditi regips plocu koja ce biti pod izvjesnim uglom u odnosu na pod.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 23:50   #47
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Dimenzije Recording Rooma odredi u zavisnosti od toga sta ces snimati u njemu. Ukoliko ce biti snimanja bubnjara, moras na to vec sada misliti. Sto se materijala tice, dovoljno je da postavis gipsani zid za dobrom izolacijom, za koju postoji specijalna vuna. Ono sto je najvaznije je da unutrasnjost Recording Rooma bude sto nepravilnija, a njeni zidovi sto "meksi". Nepravilnija zato da bi izbjegao sve stojece talase, odnosno refleksije, a meksa da maksimalno umanjis level i to malo refleksija sto ostane. Ugradices namjerno razlicite izbocine i nepravilnosti po zidovima i plafonu. Pod treba da bude zastrt sto meksim i debljim tepihom ili bilo kakvom drugom podlogom. Treba posto-poto izbjeci bilo kakvu paralelnost zidova ali i plafona i poda. Radi ovoga bi trebalo na plafon ugraditi regips plocu koja ce biti pod izvjesnim uglom u odnosu na pod.
razumio sam kolega znači nemam namjeru snimat bubanj, maksimalno harmoniku, gitaru, vokal, i tako. Mislio sam uraditi sa rigipsom eh sad, jel ide kamena vuna između obe strane rigipsa, plafon sam i mislio napraviti sa padom, ne znam kako bi izbjegao ćoše zidova i sad me interesuje jel odgovra pvc vrara i prozor ili treba nesto drugo ?
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 01:36   #48
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrata xes sa unutrasnje strane takodje obloziti nekakvom spuzvom ili slicnim meksim materijalom. Jednostavno u Recording sobi ne smije biti ni duzih ravnih ni glatkih povrsina, to je osnovno pravilo kojim treba da se vodis. Sve ove mjere su potrebne iskljucivo iz jednog jedinog razloga, "ubijanje" ambijenta prostorije u kojoj se snima, koji ne smije "uci u mikrofon", dakle ne smije opteretiti snimak. Prozor prema reziji moze biti i stakleni jer nece nanijeti nikakvu stetu posto ce to biti jedina glatka povrsina u Recording sobi. To ne treba posebno da te brine.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 19:12   #49
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znači , kolega Tranzit, pregradni zid je dovoljno pregradit rigps pločom+staklena vuna+ rigips ploča? jel dovololjno za recording sobe, da se nečuje ništa sa izvana. i jeli dovoljna piramidalna spužva za izolaciju recording sobe ??
__________________
Ko pjeva zlo nemisli

Promijenjeno od Dell (16.02.2014 u 00:44 sati)
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 21:56   #50
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dovoljno je sve sto si nabrojao, s tim da se to uradi kako treba, to jest da to uradi majstoer a ne dundjer. Sva spajanja regips ploca moraju biti potpuno zatvorena Acrylom, zatim mjesta gdje se spajaju zidovi i pod, takodje. Vuna mora biti najviseg kvaliteta jer samo ta ce biti dobar izolator u zidu od regips ploca, inace ti ne gine zidanje ciglom. Piramidalni sundjeri su naravno predvidjeni za tako nesto ali ne zaboravi na ono sto sam vec pisao, da i sami zidovi moraju u Recording sobi biti sto nepravilniji. Potpuno suprotnu situaciju ces imati kada budes radio reziju. Tamo sve, ama bas sve, mora biti potpuno simetricno i to do najsitnijih detalja, s tim da i ovdje vazi maksimalno sprijecavanje refleksija.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije