Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2012, 00:22   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema drugih problema, budi potpuno siguran, u pitanju je iskljucivo bio nedostatak odgovarajucih IDE/SATA drivera u Win XP i nista, ama bas nista vise. Da li je on to rijesio preko uvodjenja tih drivera u toku instalacije ili preko nLite to je sasvim svejedno, cilj i rezultat je isti.
tranzit je offline  
Star 07.02.2012, 02:04   #42
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Nacitah se prateci ovu temu. Aman ljudi zasto po svaku cijenu hocete da date savjet a pri tom niste ni sami sigurni sta je problem. Pominjali su se nLite pa AHCI, pa IDE, pa svasta nesta... a kolega se snadje sam i ne napisa kako se snasao. Prvo, uopste mi nije jasno zasto se neko po svaku cijenu vraca u kameno doba sa Win XP al' sto ljudi, sto cudi. Da bi i ostali (koji bi po svaku cijenu s konja na magarca) imali koristi od ovog pisanja, problem je bio konkretno u slijedecem (to je vec neko djelimicno pomenuo ali nedovoljno konkretno). Windows XP ne poznaje mnoge nove Chipset drivere (jer datira kako vec rekoh iz kamenog doba) pa tako ne poznaje ni IDE odnosno SATA drivere tih novih Chipova. Iz ovog razloga on i prijavljuje pri instalaciji da ne vidi disk na koji bi se instalirao. Ovdje mu treba pomoc koja se sastoji u predhodnom kopiranju odgovarajucih IDE/SATA drivera na Floppy (ali pazi, drivera, ne .exe instalacije tih drivera). Sa CDa nece ici jer XP ima velikih problema sa povlacenjem drivera sa CDa pri instalaciji. Ovo ce biti dovoljno i instalacija ce proteci bez ikakvih problema s tim da se na pocetku instalacije pritiskanjem F6 taste iznudi instalacija dodatnih IDE/SATA drivera. Obavjestenje kada to treba uraditi ce biti ispisano na dnu ekrana u sivom tasku, kako rekoh na samom pocetku instalacije. Tada se on "odvede" na Floppy Disk gdje se nalaze potrebni driveri koje on povuce i instalira i... sve uredu (treba ostaviti disketu u Floppyju do kraja instalacije jer ce Win XP jos jednom da potrazi te drivere pri kraju instalacije). Ama ima jos jedan, malo veci problem. Na tom Hard Disku je bio vec instaliran Win 7 a on pri svojoj instalaciji automatski pravi jednu mali sistemsku particiju od 100 MBa. Nju bi bilo vrlo zdravo ukloniti nekim Partition Menager programom prije instalacije Win XPa jer ona se nalazi u prvim sektorima Hard Diska i moze kasnije napraviti brdo problema u simbiozi sa Boot sektorima instaliranog Win XPa. To bi bila sva mudrost oko instalacije porastarog Win XPa na nove masine.
Dodato:
Zaboravih da ti napisem (ne zmajeri, star pa izlapio), sve Win XP drivere za taj tvoj amilo imas na Fujitstu stranici na downloadu. Postavio bih ti Link ali pravilnikom foruma to nije dozvoljeno pa ostaje da malo pazljivije potrazis i sigurno ces ih pronaci jer ako sam ih ja odmah nasao ne vidim zasto ne bi i ti.
Nema za xp driveri,ajde pokazi mi de ima.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ili da skine ili uzme od nekog all-diver verziju xp-a. Ja sam skinuo par diskova i sa takvom varijantom.

p.s. mi se ubismo od pisanja a autor posta nikako da nam objasni u čemu je bio problem??? i kako je rešio isti?
Pa resio sam naprevio mi tip cd xp sa tim drajverima i instalacija protekla dobro ali nevaljaju audio driveri radi 5 min i nestane zvuk moras restert nemoze internet nema drive isto sranje

Promijenjeno od iljusin (07.02.2012 u 02:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
iljusin je offline  
Star 07.02.2012, 02:41   #43
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Google is your friend

klik ovde
nikadvisekorg je offline  
Star 07.02.2012, 16:06   #44
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dozvoljavamo linkove do stranice proizvođača, tako da ovo ne bi bilo ni najmanji problem.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Vaxter za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (07.02.2012)
Star 07.02.2012, 19:56   #45
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa nema na zvaničnoj stranici driveri za xp pa sam mu zato dao da lista forume jer sam video na nekoliko da ima..... većina laptopova danas nema podršku za xp od proizvođača ali ubrzo se i to rešava..... i ja sam našao na jednom forumu ali treba da se malo potrudi.....
nikadvisekorg je offline  
Star 07.02.2012, 21:44   #46
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kakvi forumi, kakvi bakraci... Na stranici proizvodjaca ce valjda jedino da se nadje sve sto treba za njegov proizvod, taj proizvodjac je najrelevantniji po tom pitanju... doduse, pozeljno je poznavati bar jedan strani jezik... ne moze se u ovoj bransi bez toga.
Evo ti link gdje ces naci sve moguce i nemoguce amilo li 3710 drivere pa cak i za retardirani Windows ME a kamo li za XP... i dalje mi nije nikako jasno zasto degradiras kompjuter sa tim XPom.

http://support.ts.fujitsu.com/conten...archResult.asp
tranzit je offline  
Star 08.02.2012, 04:21   #47
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Kakvi forumi, kakvi bakraci... Na stranici proizvodjaca ce valjda jedino da se nadje sve sto treba za njegov proizvod, taj proizvodjac je najrelevantniji po tom pitanju... doduse, pozeljno je poznavati bar jedan strani jezik... ne moze se u ovoj bransi bez toga.
Evo ti link gdje ces naci sve moguce i nemoguce amilo li 3710 drivere pa cak i za retardirani Windows ME a kamo li za XP... i dalje mi nije nikako jasno zasto degradiras kompjuter sa tim XPom.

http://support.ts.fujitsu.com/conten...archResult.asp
Nasao sam drive,i sad sve odlicno radi stavio sam sp2 uradio sam u nLite cd.Xp sp2 mi treba iskljucivo za neke stvari sto nemoze win7 nepodrzava.Drivera nema za xp na njihovom zvanicnom sajtu samo za vistu i win7.Evo pa vidi.ZNACI NEMA!

http://support.ts.fujitsu.com/Download/ShowFiles.asp

Promijenjeno od iljusin (08.02.2012 u 04:25 sati)
iljusin je offline  
Star 08.02.2012, 15:07   #48
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čuj pa ovog... degradiraš kompjuter..???

bez uvrede kolega, ali ako je nešto novije ne znači da je bolje za neke određene stvari... lično potvrđujem da sam i ja morao da se vraćam na xp zbog nekih programa koji su mi mnogo bitni a JOŠ nemaju dobru podršku na w7.... ostavi se ti ako nekom treba noviji OS samo zato što mu je lepši na oko a komp koristi uglavnom za net i filmove.
nikadvisekorg je offline  
Star 08.02.2012, 16:44   #49
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da ne bude daljnje nepotrebne rasprave, kljucamo ovo, posto je momak rijesio problem
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije