Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.02.2010, 16:19   #11
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Čoveku si mogao da napišeš da bi "ubo u nešto" a ne da postavljaš ovde slike i tražiš mišljenje o uredjaju...elem,da ne dužimo dalje,ako te zanima mišljenje o onom uredjaju otvori lepo temu i neka se piše samo o njemu ako već neka ne postoji,a ovde ajmo o mikrofonima jer je to pitanje...hvala
  Reply With Quote
Star 17.02.2010, 17:24   #12
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@gokili
Ako bas pevas u tom pasponu preko 18KHz,onda bolje nemoj

ali znaj da ces sa ovim mikrofonom imati jako balansiran sound,pri minimalne sumove(AKG P120 je izvor sumova) i sto je najvaznije,imas toleranciju od +/- 1dB preko celog frekfentnog spektra!!To bi trebalo da znaju momci iz MITROSa....
P.S.pogledaj u oglasima polovan AKG C3000!

@Marco7
absolutno tacno!
primer SM PRO AUDIO TC01...odlicno radi svoj posao za te pare!Nista bez 12AX7

@dejan87
Nisam neki ekspert oko studijskog snimanja,bavim se ovom tematikom "amaterski".Nedavno sam citao bas o NT-1a,ispao je N°1 u svoju klasu u testu A/B pored Studio Projects C1 i AT2035.
Da si me pitao o Live mikrofonima,rado bi ti vise rekao....
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2010, 02:40   #13
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eh, taman sam hteo da predlozim ovo sto je pomenuo kolega aleksandar72 -AKG c3000. Nisam imao prilike da probam puno studijskih mikrofona, c3000 posedujem (najnoviju verziju) i ja sam odusevljen kako radi mic. O njemu ti mogu reci sve najbolje. Kupio sam ga nov, u koferu, sa shockmouth... Lepota...

On i c451ST su mi najomiljeniji iz moje ergele...

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2010, 16:19   #14
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

imam Audio-technica AT-2020 (kojeg prodajem),nisam baš zadovoljan njime; "premetalan" mi je za vokal, trebam nešto toplije a kod glasnog pjevanja drči bez obzira na gain i odmaknem se i jače od pola metra, al ne pomaže puno...
Sad razmišljam o RODE NT1A, pa me zanima dal bi se preporodio s tim mikrofonom, jer nije puuno skuplji od AT, pa nemam pojma, a možda ima ovdje netko tko ima pojma :-)
Dodato:
sad čitao preporuke za sE Electronics SE2200A ?
probao netko?
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (18.07.2010 u 13:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2010, 12:14   #15
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

NT1A je apsolutni bestseler u toj klasi, iako nije najjeftiniji, i tako je vec godinama. Pogledaj samo top-listu najpoznatijeg njemackog prodavca - NT1A je broj 1 vec godinama i nista ga ne pomjera s tog mjesta. Prijatelj mi je imao finu kolekciju mikrofona i na slijepi test, da ne znamo sta je s cim snimljeno, drzao se dobro i uz skupe mikrofone. Ima doduse razlike u zavisnosti sta se snima, ali generalno izvrstan mikrofon, do 200€ najbolje sto se moze uzeti.
Ima i dobrih AT i sE, i Blue i Studio Project itd ali s NT1A nemas greske! A i jedini je u toj sumi modela koji je nekako vec napravio ime pa ako ga jednom budes prodavao, neces morati objasnjavati sta je to...
Svabo je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2010, 12:28   #16
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard khm..

kasno pališš :-)
ja kupio se2200a.. šta ja znam. "mekši" je od at kojeg imam, al,.. rode nije bilo u trg pa reko neću se zafrkavat pa čekat..a čitao recenzije pa su rekli da je se taj topliji od tog rode..
a kažu da mi preamp nije kvalitetan (u tascamu fw1082)..
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2010, 12:41   #17
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sE2200 su takodje dobri - kad ti padne u ruke jedan NT1A uporedi ih A/B i cuces razlike ( i jedan sE je bio kod frenda ali ne znam koji, i bio je "good value for money" ) ali vjerovatno se neces moci odluciti sta ti je definitivno bolje, pogotovo kad pocnes snimati razlicite izvore...sE takodje radi dobre mikrofone, to sam se uvjerio. Mozda su i jedini najozbiljnija konkurencija Rode-u u toj klasi.
Dodato:
...a za preamp, uz sE2200 ces vjerovatno imati dobre rezulate vec sa malim Presonusom ( ima lampu ali nije igracka iako je jeftin! ). Tascam je tu morao staviti 4 komada za nikakve pare, vjerovatno je kreatoru bilo dozvoljeno da potrosi 10% cijene na mikrofonska pojacala... Ovde su sad dosta pali sa cijenom i Focusrite ISA ONE ( jer je izasao i ISA ONE Digital po cijeni koliko je prethodni bio, ali bez DA convertera) i sad su total povoljni, ne znam imas li ih dole za naci i da li ti to izlazi iz budzeta... ali to je komad koji ostaje.... ili UA Solo 610... uzmes jednom pa nosas sa sobom kud god da ides, to je kvalitet i to ne izlazi iz mode. Ali da ne brljavim > i mali Presonus odlicno radi , za nikakve pare, probaj ga negdje.

Promijenjeno od Svabo (28.08.2010 u 12:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Svabo je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2010, 06:38   #18
iatros
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.08.2009
Postovi: 18
Downloads: 21
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
iatros befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za te zaista male pare najbolje bih te posluzio Behringer B1. Studio Projects C1 je daleko bolji ali i skuplji. Ja sam davno probavao t.bone sct2000 od njemacke online prodavnice thomann. Veoma dobar ali mislim da nije u tom cjenovnom rangu.
iatros je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2010, 10:53   #19
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Behringer u principu daje dobru vrijednost za cijenu, za te pare nema mu se sta puno prigovarati, ispod 100€ je, to je ispod cijene i solidnog dinamickog. Jedino je pitanje kako brzo ce htjeti nesto ozbiljnije.
Od Studio Projects ima i B-serija, ( model je takodje B-1) koja je puno jeftinija od C-serije. Ne znam moze li se dole negdje uporediti jedan sa drugim Behringer i SP ??
Svabo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije