Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.01.2012, 01:37   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od danijel011 Pokaži Post
Da se nadovežem jednim pitanjem za Dr.Tranzit-a

Šta bi mi preporučio u cenovnom rangu 300-400 €, akcenat da bude na upotrebljuvom mic preampu, jer bi glavna namena bila snimanje vokala za demo kompozicije? Izbor je veliki ali nisam u mogućnosti da probam dosta toga zbog tržišne "kulture" naših trgovaca...
Hvala unapred
Nisi mi naveo da li mora biti USB, FireWire ili moze i PCI/PCIe, inace za taj novac ima vrlo dobrih audio karti upravo za tu namjenu na koju stavljas akcenat.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2012, 01:54   #12
kuze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.01.2011
Mjesto: Beograd
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kuze befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A uz ovu lexiconu vidim da idu i neki softveri, vsti, efekti sta vec, da li to ima neku prednost, posto u jednoj prodavnici u koju sam gledao cini mi se da uz ovaj emu ne ide nikakav softver?
Vidim da je ova m audio koju sam naveo skuplja od emu , dal zbog tih softvera ili neceg drugog?
Sto se tice ove emu posto nemam nekog iskustva sa tim drajverima, zanima me jos to dal ce da radi na32 ako radi na 64, posto vidim da ovi na sajtu emu se hvale da su kompatiilni sa win64?
Dodato:
I ako neko moze da mi objasni sta znaci ovaj phantom power sto poseduju neke zvucne kartice i koja je razlika ako ga nemaju?
Unapred vam hvala ljudi!

Promijenjeno od kuze (27.01.2012 u 02:12 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kuze je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2012, 02:26   #13
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Efekti koje dobijes uz karticu (kod lexicona je to reverb mislim) ti bas i nece mnogo znaciti jer ima mnogo free efekata koji rade bolje (a o ovim sto se kupuju da i ne pricamo). Obicno ti dodju neke free verzije (uz emu dobijas Halion lite, i neke okrnjene verzije software-a). Mamipara

Na netu vidim da se dosta hvale kako je M-Audio stabilan pod Win7 32/64. U toj klasi zvucnih se ne mozes mnogo zeznuti, jer ako su im drajver OK i karta ispravna, onda sve one rade manje-vise isto. Ja i dalje predlazem malo strpljenja i finansijske discipline, pa da ides na M-Audio Fast Track Pro (koja se meni bas dopala).

Phantom power ti je 48V napajanje za kondenzatorske mikrofone, sto ce reci ako imas kond. mic onda ti nece raditi bez ovog napajanja (bilo integrisanog u zvucnu bilo eksternog). Ako imas dinamicki mikrofon, onda ti ne treba ph.pw. i nemoj ga ni paliti
SubSonic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SubSonic za ovaj koristan post:
kuze (27.01.2012)
Star 27.01.2012, 14:27   #14
kuze
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.01.2011
Mjesto: Beograd
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kuze befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti puno na savetima i objasnjenjima, puno smo ti zahvalni moj brat Zare i ja.

Promijenjeno od Dell (27.01.2012 u 17:24 sati)
kuze je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2012, 14:41   #15
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Nisi mi naveo da li mora biti USB, FireWire ili moze i PCI/PCIe, inace za taj novac ima vrlo dobrih audio karti upravo za tu namjenu na koju stavljas akcenat.
Prvenstveno FireWire, ali bi došla u obzir i neka USB varijanta sa stabilnim drajverima... Radna mašina je laptop sa 8GB RAM-a i 64bit Windows7,snima se uglavnom sa Sound Forge 10, nekada i direktno u Cubase. Trenutno koristim M-Audio FTP ali nisam zadovoljan ni preampom, a pogotovo ne drajverom koji mi bar 2-3 puta nedeljno zamrzne sistem.
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2012, 18:58   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pogledaj Presonus FireStudio Mobile Studio, pa MOTU Audio Express, zatim Focusrite Saffire Pro 24 DSP a na kraju i TC Electronic Impact Twin. Svi su FireWire i imaju odlicna mikrofonska predpojacala. Od USB interfacea pogledaj Presonus AudioBox 44VSL a ako bude nesto vise para onda obavezno RME Babyface kao najbolji izbor od svih nabrojanih. TC i ova dva posljednja bih ti posebno preporucio.

Promijenjeno od tranzit (27.01.2012 u 18:59 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
danijel011 (27.01.2012)
Star 27.01.2012, 19:13   #17
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja dajem glas za RME Babyface - kakvo malo zlo . Mislim da se i RME Fireface 400 moze naci polovan za tako neke pare (ali sumnjam kod nas, mozda AT, DE...). Steta sto Apogee Duet ne moze na Win.

Pitanje je i koji je firewire chipset u laptopu... bilo je dosta polemika da li "mora" biti Texas Instruments, pa se doslo do toga da od slucaja do slucaja VIA radi isto odlicno (samo kad se ubode). Ostaje opcija ganjanja TI FW.
SubSonic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SubSonic za ovaj koristan post:
danijel011 (27.01.2012)
Star 27.01.2012, 19:42   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

TI Chip nije obavezan kod novijih Audio FW interfacea to jest kod najnovijih drivera za iste. Sta vise, kod pojedinih je iskustvo pokazalo da VIA radi maksimalno stabilno a ne rijetko i stabilnije. Ta agonija sa TI Chip FW kontrolerima je na srecu, proslost. Medjutim i dalje treba u sirokom luku zaobilaziti sve ostale FW Chipove.
Babyface se i u Austriji i Njemackoj nadje veoma, veoma rijetko kao polovna roba. Tu treba zaista imati veliku srecu.

Promijenjeno od tranzit (27.01.2012 u 19:44 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2012, 20:52   #19
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vid' stvarno... na ebay.de samo dva komada... dobra roba, pa se retko menja.

Moze se ugurati i za nekog Avid MBox-a u te pare, ali RME je opet tata.
SubSonic je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2012, 21:37   #20
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala za odgovore. Nisam siguran koji je FW čip u pitanju, laptop je Dell Studio 1749. Na žalost, Babyface mi beži podosta iz budžeta, jer ne bih da uzimam polovnu. Suziću izbor na ove 3 i samo još jedno podpitanje: Focusrite i Presonus su ispod 300€, TC je tačno 400€, da li je za toliko i bolji?
danijel011 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije