Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.07.2010, 14:27   #1
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard soongbok pomoc

Hteo bih da reorganizujem malo soongbok ali ne mogu da otvorim fajl u editoru.Sve sam isprobao ali opet nista izbacuje mi poruku The specified set does not contain any soongbok data.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2010, 15:32   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znaci da kad si memorisao seta nisi memorisao Songbook. Poruka koju ti izbacuje kaze da set koj pokusavas otvoriti ne sadrzi songbook.
Kad memorises seta iz klavijaturu cekiraj "Songbook", da bi bio i on memorisan u tvoj set.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2010, 12:15   #3
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolega to je to.
Pozz
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2011, 20:30   #4
MIŠ
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 29
Downloads: 599
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA2xpro
MIŠ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa songbookom, na svojem pa2x pro, sam počeo da radim tek prije mjesec dana.
Upucao sam cca 100-tinjak pjesama, i koristim ga redovito i čudim se da ga prije nisam otkrio jer je fenomenalan.

Napravio sam beckup songbooka prvo na HD SSD na klavijaturi, te taj beckup prebacio na PC i otvorio ga SONGBOOK EDITOR-om. Sad me muči slijedeče:

1. Kako da vidim na PC-ju, za određenu pjesmu, o kojih boja se sastoji, volumen pojedinih boja,što je na kojem STS-u i ostale postavke koje sam poštelao prije nego sam stvorio novu pjesmu i snimio je u soongbook na klavijaturi?

2. Ako iz nekog razloga obrišem soongbook na klavijaturi i ponovo vratim beckupirani soongbook sa PC na Pa2, hoće li mi za svaku pjesmu sve boje i parametri biti kao i u trenutku kada sam radio beckup?

3. Što je sve bitno beckupirati i recimo nakon reseta klavijature na tvorničke postavke vratiti?

4. Da li postoji neki drugi način ( osim ručnog pisanja) da beckupiram stvorene pjesme, tj. njene parametre?

Ovo mi je prva ozbiljna klavijatura, a kako mi engleski baš nejde, a i vrijeme me pregazilo, čitajući uputstva nailazim na toliko nepoznatih pojmova, da se gubim.

Molio bi pomoć i da ne zamjerite, ako su već negdje opisani moji problemi.
MIŠ je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2011, 21:02   #5
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

1. Mislim da previse ocekujes od Songbook editora.

2. Sve sto treba da pozove iz klavijature (ritam, boja, STS itd) sve to ce pamtiti. I kad ucitas ponovo opet ce iste boje da zove .... kako je memorisano tako ce biti. E sad desilo mi se pre neko vreme da otkako sam ponovo ucitao songbooka izgubili mi se tekstovi. Neznam dali sam sam nesto poremetio ili sta vec ali tekstovi su bili tu na eksternu memoriju a nije hteo da ih pozove kad izaberem pesmu. Nisam siguran koliko je uspesan u pozivanje tekstova (ili ako nije do njega problem onda sam ja poremetio to).

3. Ovi pitanje ti nema smisao. Sve sto hoces da imas opet na sve uradis backup.

4. Ovo ti ne razumjem sta hoces pitati. Da memorises citavog songbooka ides MEDIA - SAVE - odaberes songbook i stisnes SAVE.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
MIŠ (11.05.2011)
Star 11.05.2011, 21:11   #6
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od MIŠ Pokaži Post
Sa songbookom, na svojem pa2x pro, sam počeo da radim tek prije mjesec dana.
Upucao sam cca 100-tinjak pjesama, i koristim ga redovito i čudim se da ga prije nisam otkrio jer je fenomenalan.

Napravio sam beckup songbooka prvo na HD SSD na klavijaturi, te taj beckup prebacio na PC i otvorio ga SONGBOOK EDITOR-om. Sad me muči slijedeče:

1. Kako da vidim na PC-ju, za određenu pjesmu, o kojih boja se sastoji, volumen pojedinih boja,što je na kojem STS-u i ostale postavke koje sam poštelao prije nego sam stvorio novu pjesmu i snimio je u soongbook na klavijaturi?
Mislim da ovo nije moguce
2. Ako iz nekog razloga obrišem soongbook na klavijaturi i ponovo vratim beckupirani soongbook sa PC na Pa2, hoće li mi za svaku pjesmu sve boje i parametri biti kao i u trenutku kada sam radio beckup?
hoce
3. Što je sve bitno beckupirati i recimo nakon reseta klavijature na tvorničke postavke vratiti?
ceo svoj set
4. Da li postoji neki drugi način ( osim ručnog pisanja) da beckupiram stvorene pjesme, tj. njene parametre?
kad uradis Backup sve ti je zabelezeno sto je bilo u klav tog trenutka.
Ovo mi je prva ozbiljna klavijatura, a kako mi engleski baš nejde, a i vrijeme me pregazilo, čitajući uputstva nailazim na toliko nepoznatih pojmova, da se gubim.

Molio bi pomoć i da ne zamjerite, ako su već negdje opisani moji problemi.
Mislim da su odgovori kako treba ako nisu neka me neko ispravi.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dule Va za ovaj koristan post:
MIŠ (11.05.2011)
Star 11.05.2011, 21:14   #7
MIŠ
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.10.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 29
Downloads: 599
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA2xpro
MIŠ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Songbook mi je ugodno otkriće, a nemam nikog od prijatelja klavijaturista da mi uživo pokaže neka osnovna pravila i cake kod slaganja saunda, pa se bojim da mi ne propadne ovoliki trud.

Sviram tek 2,5 godine klavijaturu, i vjerujem na žalost, da ne koristim 20% njezinih mogućnosti.

U svakom slučaju hvala.
Dodato:
Možda previše očekujem od SONGBOOK EDITORA, ali ako beckup vratim na klavijaturu i sve radi kako sam namjestio, znači da taj fajl sadrži sve informacije za svaku pjesmu, za svaki saund i sl.

Koristim i Zoom g7.1 gitarski efekat i njegove postavke kad učitam na PC vidim točno za svaki efekat kako je što namješteno.

Zato sam se nadao da sve te postavke songbooka mogu vidjeti na PC-u, čisto radi evidencije kako sam što složio.

Promijenjeno od MIŠ (12.05.2011 u 15:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MIŠ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije