Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.08.2013, 21:03   #1
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Realtime Equalizer

Kao sto naslov kaze - dali postoji program preko kojeg bi u realnom vremenu mogao podesiti equalizer i da takav podešen zvuk radi na razglasu ?
princip spajanja bi bio sljedeći . iz aux izlaza na mixeti poslat signal u kompjuter preko line ulaza i onda opet iz kompjutera vratit u mixetu .
e sad mi se tu javlja problem - kako postavit aux . na mixeti postoji aux 1 pre dugme .
Postoji li kakva druga opcija .na mixeti imam sljedeće
Highslide JS
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2013, 00:01   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da postoji nacin ali to nece ici preko AUXa jer EQ nije Send, vec Insert efekat, pa shodno tome ici ces preko Line Out sa miksera. Treba ti solidna audio karta jer bez toga nece ici radi latence a onda jedan VST host program (na primjer potpuno free "VST Host" potrazi na netu) i u njemu jedan VST EQ, njih bar ima na stotine besplatnih. Bilo bi dobro da napises o kojem mikseru je rijec, zatim koji kompjuter imas namjeru da koristis za to (tacnu specifikaciju) i koju audio kartu imas, da bih ti dao konkretno uputstvo.
Dodato:
Zaboravih da ti napomenem, kako mozes integrisati VST EQ, tako i Hall i Delay (ovog puta preko Auxa jer su oni tipicni Send efekti), tako da mozes opskrbiti mikser veoma kvalitetnim softverskim efektima. Sve ovo je moguce iskljucivo pod uslovom da imas pristojnu audio kartu sa nekoliko ulaza i izlaza ali i isto tako pristojan kompjuter (Laptop), koji ce to sve moci da odradi na najnizim latencama. Ovo je veoma povoljan nacin da na svom Live mikseru imas cak i efekte studijskog kvaliteta (sto ogromnim dijelom zavisi od kvaliteta AD/DA konvertera audio karte).

Promijenjeno od tranzit (05.08.2013 u 05:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2013, 11:53   #3
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

aha ,znaci za sve mi treba dobra zvučna karta .trenutno imam neku soundblaster live - mada je to sve niskog kvaliteta .
namjena mi je bila da probam ispeglat razglas jer mi se dešava da na nekim pjesmama visokotonac pršti dok na drugim pjesmama nema uopšte prštanja .

primjetio sam da najviše prštanja ima na ovim novim pjesmama . koje su "receno" maximalo kompresovane .

kad pjevam nemam nikakvih problema kad su u pitanju s,š ,tada nema prštanja .

Mixeta je soundcraft spirit powerstation . Zvučnici jbl g734 ( umjesto orginalnog drivera ubačen B&C de250)
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2013, 14:23   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kompjuter nisi pomenuo ali vec mogu da zamislim o cemu se radi. Ta Sound Blaster ne bi bila najbolji izbor, tako da bi morao nabaviti nesto ozbiljniju audio kartu. Ako je samo do EQa, onda ce biti dosta i jedna EMU 1212m, koju mozes da nadjes po oglasima za ispod 100 eura, a ima balansirane i ulaze i izlaze sa veoma dobrim AD/DA konverterima, tako da neces imati gubitka na kvalitetu. Onaj kvalitet koji udje u kartu, taj ce sigurno i izici jer njeni konverteri poticu od Digidesigna i sigurno su na visini zadatka.

Sto se tice tog visokotonca, to ne bi smjelo da se desava ni pod kakvim signalom koji je u granicama normale, to jest koji ne ide u peak. To sto su te nove pjesme do bola maksimizirane, to jos uvijek ne bi smjelo da proizvede nikakve smetnje na visokotoncima. Mislim da bi trebalo da prekontrolises visokotonce.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2013, 15:04   #5
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok znaci trenutno nista od softwerskog eq-u .

u vezi visokotonca .
visokotonac je nov i prštanje mi se dešava samo kod tih novih pjesama . desi se i kod ostalih ali nije toliko da doslovno para uši
gledam datashet od kutija i piše da je rezna frekvencija 1.5 khz .
B&c za de 250 preporuča 1.6 kHz , dok je za orginalni 2416h rezna frekvencija preko 2 kHz
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2013, 15:13   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bi smjelo to da se desava. Uzrok je evidentno jaci signal ali ukoliko ti je na mikseti sve mirno pri tim najacim signalima i ako ti ni na ulazu pojacala nema klipova (ne znam da li imas power-mixer, nije ni bitno) onda to nikako ne smije da se desava. Mozda mu ne odgovara ta skretnica unutra pa dobija i signale koje ne moze da obradi kako treba. Napisi mi tacan tip tog visokotonca i napisi mi koja je zvucna kutija, da pogledam gdje je problem, mada sam i sada prilicno siguran da je u pitanju nepovoljna rezna frekvencija, odnosno skretnica koja je u kutiji (ako je u kutiji, ni to nema veze).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2013, 15:37   #7
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prštanje se dešava i kad je pojačano na 2/3 .
na mixeti ulazni(gain) i izlazni signal je na 0 i rijetko kad ide preko .
visokotonac je http://www.bcspeakers.com/products/h...r-fe/1-0/de250
ovdje je i slika magneta i otvora
Highslide JS
ovo je otvor orginalnog visokotonca . kod njega je titanium dijafragma i metalni otvor . kod B&C je polymid dijafragma i plastični otvor .

kutija je jbl g-734 i link za specifikaciju kutije http://www.dbxpro.com/drug/attachments/734.pdf
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije