Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.11.2017, 15:14   #21
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li moze neko ko svira Tyros5 da proba sa drugi mikser da dobije terce na vokalu i da kaze svoje iskustvo, da otkrijemo da li je problem u izlaze SUB1 i SUB2
Dodato:
Otkrio sam da se isti takav sum javlja i na glavne MAIN L/R izlaze na Tyros 5 iz kojih ide zvuk klavijature u mikser, i tah sum se sve vise cuje kad pojacam GAIN na ta dva kanala na mikseru.
Sad ne znam da li je ovo "normalni" sum i da li se javlja i kod drugih klavijatura ili su mozda na mojoj klavijaturi zeznuti izlazi?
Ranije nisam to primetio jer mi je GAIN na 13 i 14 kanal bio na 0

Promijenjeno od jtodorov (28.11.2017 u 00:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2017, 00:53   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probao sam spojiti VH2 (samo prateći vokali ) sa SUB 1 i 2 (Tyros4) na posebne kanale X air12 Behringera. Nemam nikakvog šuma, sve radi OK. I mikrofon je spojen na kanal u X air, poslan prema MIC ulazu u klavijaturi. Dakle ista podešavanja kao kod tebe na samom početku.

Gain na kanalu mixera podešavaš po nivou ulaznog signala, tj. ako ga previše dodaš, logično ja da će se kao nuspojava povećati šum. Ovo što se kod tebe čuje na snimci nije nikako dobro, previše je izraženo. Ako je tako i kada spajaš sa MAIN l/R klavijature, nešto definitivno nije u redu. Kablovi?To si valjda prvo provjerio.
Ne pada mi ništa drugo napamet osim da napraviš test s drugom klavijaturom, sa di boxom, drugim kablovima, drugim mixerom ... Problem očito postoji, a sistemom eliminacije možeš vidjeti gdje je uzrok.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
jtodorov (28.11.2017)
Star 28.11.2017, 23:25   #23
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno veliko HVALA prijatelju sto pomazes.
Do kablova nije sigurno, jer imam kvalitetne kablove.
Ja mislim da je problem do podesavanja u mikseru.
Mozda sam previse GAIN-a koristio na kanale.
Objavicu slike kako mi je podesen mikser i mozda otkrijes u cemu je problem.

Promijenjeno od Dell (29.11.2017 u 09:58 sati)
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2017, 23:49   #24
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Stelovanje na mikser

Evo kako sam nastelovao mikser.

ROUTING
- OUT 7 na mikseti je glavni levi izlaz koji ide u levi zvucnik. On se kontrolise od Matrix 1 na koji je dodeljeno da podeli signal samo na levi izlaz.
- OUT 8 na mikseti je glavni desni izlaz koji ide u desni zvucnik. On se kontrolise od Matrix 2 na koji je dodeljeno da podeli signal samo na desni izlaz.
- AUX OUT 1 je podesen da daje signal na MixBus 1. Svaki kanal na kom zelim imati tercu na vokalu moram pojacati MixBus 1 u sends tom kanalu.
- MAIN LR prikazuje da ne koristim nikakav EQ na glavni izlaz i da su samo pojacani signali Matrix Sends za levi i desni zvucnik.
-MTX 1 je matrix 1 koji nosi levi signal
- MTX2 je Matrix 2 koji nosi desni signal
Grafički Fajlovi
File Type: png OUT 07 ide na Matrix 1.png (742,0 KB, 9x skinuto)
Highslide JS
File Type: png OUT 08 ide na Matrix 2.png (741,8 KB, 7x skinuto)
Highslide JS
File Type: png AUX OUT 1 ide na MixBus1.png (731,6 KB, 5x skinuto)
Highslide JS
File Type: png MAIN LR.png (726,4 KB, 4x skinuto)
Highslide JS
File Type: png MIX1 za levi zvucnik.png (730,5 KB, 2x skinuto)
Highslide JS
File Type: png Mix2 signal za desni zvucnik.png (730,9 KB, 2x skinuto)
Highslide JS
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2017, 23:55   #25
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

-MIX bus 1 glavni kanal na kome nema nikakvih podesavanja. Samo je povisen potenciometar da bi dao signal svih kanala.
- DCA1 je grupa mikrofona od 1 do 12 kanal na kom se moze dobiti tercu na vokal ukoliko je pusten MIX BUS 1 za taj kanal
- DCA 2 je grupa od 4 kanala za klavijaturu ( 2 kanala za levi i desni izlaz iz klavijaturu i 2 kanala za SUB 1 i SUB 2 za vokal tercu)
Grafički Fajlovi
File Type: png DCA1 kanali od 1 do 12.png (728,7 KB, 3x skinuto)
Highslide JS
File Type: png DCA2 od 13-16 kanal.png (729,8 KB, 3x skinuto)
Highslide JS
File Type: png MixBus1 kanal.png (730,2 KB, 3x skinuto)
Highslide JS
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2017, 23:59   #26
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

- 4 kanal je kanal za mikrofon. Moze da se vidi koliki je GAIN i kakva su ostala podesavanja.
- 13 i 14 kanal su spojeni, tako da imaju ista podesavanja. Tu je signal iz klavijature. Na oba dva kanala nema GAIN-a. Ukoliko pojacavam GAIN cuje se sve vise suma.
- 15 i 16 kanal su spojeni i tu je signal iz vokodera. Mozda je tu previse GAIN-a i zato dobijam suma, ali ako stisam GAIN onda moram povecati mikrofonski signal u klavijaturu i onda bi on na klavijaturu isao u crveni pik.
Grafički Fajlovi
File Type: png 4 kanal main.png (723,0 KB, 7x skinuto)
Highslide JS
File Type: png 4 kanal config.png (732,2 KB, 6x skinuto)
Highslide JS
File Type: png 4 kanal za mikrofon.png (745,2 KB, 7x skinuto)
Highslide JS
File Type: png 13 i 14 kanal klavijatura.png (743,5 KB, 7x skinuto)
Highslide JS
File Type: png 15 i 16 kanal za prateci vokal tercu.png (744,3 KB, 8x skinuto)
Highslide JS
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2017, 00:43   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam nikada radio na x32 i po ovim slikama teško mogu odgonetnuti da li je problem u podešavanjima. Ja bih pojednostavnio stvari, izbacio DCA iz igre, signalom s kanala išao direktno na LR izlaze, spojio samo klavijaturu bez vocalista, onda ubacio vocalist na MAIN OUT Tyrosa, pa onda isto pokušao na SUB izlaz ....

A opet kažeš i ovo.
Citat:
Originalno postovano od jtodorov Pokaži Post
Probao sam i to. Direktno sam povezao mikrofon za Tyros-a i opet se javljao isti taj sum na zvucnike (isao sam isto na SUB 1 i SUB 2 izlaze), ali na slusalice vezane za Tyros se ne cuje nikakav sum. Zato ne mogu da odredim da li je problem u Tyrosu ili u mikseru
Tu ne smije biti šuma, bez obzira da li iz Tyrosa ide signal mikrofona ili ne. Slušalice su sasvim druga stvar, drugi izlaz i nivo signala, nemoj suditi po njima.

Moj ti je prijedlog da nađeš nekoga tko je blizu i tko se razumije, pa da na licu mjesta provjeri u čemu je problem. Sumnjam da ćemo ovako doći do riješenja jer možemo tapkati u mraku , a da problem leži u nekoj sitnici koju na daljinu ne mogu niti predpostaviti.

Što se tiče podešavanja Gaina, nećeš pogriješiti ako pratiš meters i peakovi ne smiju (ne bi trebali) ulaziti u crveno. Na 4 kanalu postavi 1BusSend na 0db. Dok pjevaš na mikrofon, s Mic Gain potenciometrom na Ty5 doziraj da se pali žuto ali da ne ulazi u crveno. Isto tako kontroliraj preko Meters na x32 dolazni signal na kanalima 15 i 16. Međutim, onaj šum koji čujem na snimci nema veze s postavkama gaina jer se radi o klasičnom "brumu" koji je inicijalno poprilično velik, a samo se dodatno povećava s podizanjem ulaznog signala.
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2017, 21:54   #28
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Otkrio sam gde je problem. Naime, ja sam spajao klavijaturu sa kablove koje su banana-kanon, tako sto banana ide na izlaze u klavijaturu, a kanone idu u miksetu, i povratni signal iz vokalista sam dobijao istim kablom tako sto u klavijaturu je isao kanon, a u mikser banana na AUX OUT1. Kablovi su bili balansirani.
Uradio sam nebalansirane kablove kanon-banana i opet imam sum i neko hrcenje u pozadini ali se slabije cuje nego kad su bili balansirani kablovi. Nesto jace se cuje kad pojacam GAIN na kanale 15 i 16 (gde ide terca iz SUB1 i SUB2).
Uopste se ne javlja sum (ustvari javlja se ali "normalni" sum jedino kad spojim klavijaturu sa banana-banana kablove koje su nebalansirane, tako sto cetiri kablove spajam u cetiri AUX IN ulaze na mikser. To znaci da liniske izlaze na klavijaturi su uradjeni za spajanje samo sa liniske banana ulaze na mikser, a ne za spajanje u kanale sa kanone.
Dodato:
Evo sta je meni porucio jedan ekspert iz Behringera:

The noise floor sounds about right to me. What I do notice is that there is some latency issues with the bussing structure you went with. As I understand it you have done this:

1. Connected mic into a channel.

2. Routed that mic into a mix bus and then out a matrix and into the TYROS

3. Returned 4 channels of aux sends from the TYROS back into the mixer

4. Combined the mic channel with the TYROS aux returns into a master bus.


In this case you would have roughly 3-4 places to introduce noise. The mic input, the send to the TYROS, the TYROS itself, the return from the TYROS and finally the mix you produce.

The mic level seems to be about right. Shooting for about an -18dbu mic gain level. So now we have the send to the TYROS. This needs to be sent at unity gain, or at whatever level that presents unity gain to the TYROS input. You may simply need more level sent to the TYROS from your mic channel matrix send. Next is the level of the TYROS itself. 53% of full level is not indicative of anything. You need to be sending and or structuring the gain within the TYROS and its outputs so that the level is consistent with what you are sending it. You can't be going into the TYROS quiet and making the gain back up later within the unit and then attenuating it again at the output. The aux inputs of the X32 are intended for line input. You are sending it a very quiet performance level. I can see that the aux 3-4 does have some level, but aux 1-2 is not even tickling the meters.

This is where we get more in depth. The return paths of aux inputs 1-4 are set at unity for the fader and you are using the TYROS and the input trims to adjust the mix level. Don't do this. This is why you hear more noise. You in essence have the channel all the way up and you are amplifying the noise floor. You need to be sending the aux inputs MUCH MORE LEVEL and then you can use the fader to adjust the mix. You need to then also be sending more signal to the TYROS and or making sure that you are not cutting level too much or at all within the unit. You want to keep as much mic signal flowing through the TYROS as you can so you can reduce the noise floor. The lower noise floor will improve the amount of effect signal you see at your aux return inputs.

The last thing I noticed was the phase issues as a result of the different digital signal path lengths. You can hear this when you have the aux 3-4 turned on. The vocal has a hollow like sound. This is the effect of having two path lengths that are not equal combining into one. The X32 has a direct out feature and may be the best way to get the path lengths as close to the same as possible. You have to think of digital in terms of how much CPU time it takes to get signal from point a to point b. If you have the mic channel going through a mix group, then into a matrix and then into the TYROS, you now have 2 extra busses that the CPU must process the sound for vs, a standard mic input straight to the master bus. In order to make the return path lengths equal you would either have to add delay, or run them through a mix bus and a matrix. You could simply send the signal to the TYROS from a mix bus and then you could route the returns through a mix bus as well. This would make it so the digital path lengths are the same.

You mention that the noise goes away when you disconnect the TYROS from the X32. This means that you have a gain structure problem. So go through what I mention above trying to keep the the mic signal as hot as is practical all the way through the TYROS. Lastly set the aux return trims at 0db and use the faders to adjust the mix level. The input at aux -14 from the TYROS should be sufficiently hot that you get nearly -18dbu of input. If not, you need to work within the TYROS unit to get the needed level. If you desire to eliminate the phase issues, I would send to the TYROS from a direct out or simply eliminate the Matrix bus and just use standard mix busses.


On je detaljno sve opisao. Od svega ovoga ja sam shvatio da treba da ne koristim trim pojacanje na AUX IN 3 i 4, i da treba da uradim ovo "Eliminate the matrix send to the TYROS and add a mix buss to the aux returns, or send to the TYROS via a direct out." al ne znam tacno kako da izvedem to na x32. On tvrdi da sa ovim podesavanja ne bih imao nikakov suma i bruma.
Inace, snimio sam i video da detaljno opisem problem.
https://m.youtube.com/watch?v=1Jw2siT3WZg

Naime, on je primetio na ovo video da se zvuk iz mikrofona menja kada ukljucim AUX3 i 4 i da treba da se skrati put slanja signala do TYROSA.

Promijenjeno od jtodorov (09.12.2017 u 11:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2017, 03:00   #29
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Normalno je da nebalansirani kabal ima manje suma jer sam po sebi ima 6db manje nego balansirani. Dakle problem ti ostaje, ali je ceo signal 6db tisi.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
jtodorov (15.12.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije