Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.11.2006, 22:09   #1
DAGI
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.01.2005
Postovi: 54
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DAGI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard LJUDI POMAZITE KORG PA50 neradi!!!!!!!

Danas kad sam upalio klavijaturu ,kad pocne da ucitava stane tamo na pocetku kad pise na ekranu Korg pa50 i tu stane .Nista neradi njedno dugme sve se zaglavilo ,nepomaze nista probao sam stiskati dugmad ali nista sta da radim.Probao sam da instaliram novi OS 1.03 ali neide .Skinio sam upute kako se radi ali kad pocne ucitavati disketu pise Error reading OS file.Probao sam i sa Fide in/out ali nista .Sta da radim ljudi ako neko ima iskustva sa ovakvom stvari nek se javi.Mozda niko nije ni imao ovakav problem mozda bi se svi korgovci mogli zapitati sta ako se i meni ovo desi .Sinoc sam svirao normalno na njega i danas kad sam ga upalio ,znaci pocne da ucitava znate ono na pocetku i tu stane ..i nista nema zivota....
Sta da radim ljudi
DAGI je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2006, 22:21   #2
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidi, kad ga palis jel imas disketu u njemu ako imas izvadi je, mozda je ostecena. I kod mene je tako bilo i samo disketu slucajno izvadim i sve normalno. Ja bi volio da je to. A ako nije onda piaj u servisu. Sve najbolje!
Dao Bog da ti proradi
Pozdrav Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2006, 22:30   #3
DAGI
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.01.2005
Postovi: 54
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DAGI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema diskete izvadio sam i nista,e sad kad upalim klavijaturu odma me trazi da ucitam OS novi ali neide znaci sad klavijatura stoji tu i to je to probao sam par puta da ucitam ali neide .Eto sad kad ga upalim trazi me da ucitam OS i kad pokusam nece kaze Error kao i prije ,stvarno evo ludim sjedim tu i nemogu nista da napravim a svirka sljedeci vikend!!!! Ma samo da mi ju je vratiti u fabricko stanje ja bi sve ponovo ucito i nema problema ali sad je tu STOP na samom pocetku!
DAGI je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2006, 22:42   #4
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jaro, moze biti do diskete na kojoj ti je taj OS i ujedno do OS-a, dakle nesto od toga je osteceno jer dok pokaze ERROR sa pa 50 je sve ok. Vidi skini OS po drugi puta i stavi na novu disketu (nekoristenu ako imas). I onda prebaj da ga ucitas. A neznam odakle skidas OS.. al evo ti stranica sa koje mozes skinit sa koje sam i ja skino: http://www.korgpa.com/pa_root/en/pro...0_soft.html?de

Dakle tu mozes skinit vesiju (1.00) i versiju (1.03)
Pozdrav.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2006, 22:51   #5
DAGI
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.01.2005
Postovi: 54
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DAGI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa jesam probao mjenjati diskete ali nista nepomaze:
Ova stranica sto si mi poslao tu sam i ja skidao verziju 1.03 kazes ima i 1.0 ali ja je nevidim jedino ako nemislis na ovo sa pet disketa
DAGI je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2006, 23:10   #6
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aaa da. JoooJ neznam majke mi. Ako hoces hajde na msn ili skype, lakse je mi je tako: Pozdrav
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2006, 01:38   #7
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega!
Ne znam da li i kod PA50 vazi isto kao i kod PA80 da se moze izbsisati cela SSD memorija, ali ako vazi-onda treba primeniti onaj sistem sa FADE IN/OUT. Sto puta sam pisao o tome i svaki put opet ne znam kako ide
Ugasi se sint, pa se ubaci disk sa OS pa onda valjda umesto YES stisnes FADE IN/OUT i onda ide redom svih 5 ili 6 diskova. Nemoj ovo primenjivati dok ne proveris da li ide bas ovako, ali imas negde na sajtu. Ima gomila ljudi koji znaju postupak, evo , neka se neko javi i napise redosled operacija. Ako su, dakle 50 i 80 isti sa brisanjem SSD-a, onda je ovo 90% resen problem.
Pozdrav!
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2006, 02:17   #8
DAGI
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.01.2005
Postovi: 54
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DAGI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da sve je to uredu ,ali ja imam problem vec u samom startu ,znaci ja nemogu dalje nego kad ga ugasim i upalim ponovo i sad treba da ucitam novi OS (probao sam i na FADE IN OUT a i da idem direkt na Enter i nece klavijatura .KAZE ERROR probao sam sve sutra cu kupiti koju novu disketu mada i ove sto imam su nove ali eto probacu jos i to ili neznam nevjerujem da je greska na OS na korgovoj STRANICI .STA mi se to desava nemam pojma ali nije jednostavan problem,hocu reci klasican problem izgleda da sam ja prvi ,kojem se ovo desava .SAD jedino sto mogu je kad upalim sint da citam na ekranu (ucitaj novi OS ) i kad ja pokusam ono nece i to je to mozes samo ugasiti klavijaturu i to je sve....
DAGI je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2006, 05:04   #9
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"DAGI"...jarane najbolje ti je da odeš u prvu trgovinu i upitaš za Korgov servis...Dakle sad špekulirati šta je u kvaru to je bez veze...Boga pitaj šta sve može biti u kvaru npr. procesor ili kakva integracija na matičnoj ploči ili kakav element,to je jarane nemoguće reći...Možda je i čak EPROM u kojem je OS,pokvaren...Ko će znati...Odi brate na servis i tako ćeš to najlakše obaviti...Doduše meni se je jednom desilo kad sam pozimi sviro u kafani da sam iz auta donio PA50 i odmah direkt upalio u struju...I zbog kondenzacije mi nije radio osvetlenje na ekranu...Al srećom sam imo garanciju pa su mi to uredili...Servis je majka oni tamo o svemu znaju...pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2006, 21:33   #10
DAGI
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.01.2005
Postovi: 54
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DAGI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg je odnesen u servis !!!!
Sad cemo vidjeti u cemu je bila stvar ,ipakhvala svima na pomoci
DAGI je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, ljudi, neradi, pa50, pomazite

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije