Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2007, 13:29   #11
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pozdrav!

Ako mi moje kolege dozvole, nadovezao bih se na ovu pricu. Ja cu se truditi da ne ulazim u diskusiju o tome da li ima smisla to raditi ili ne, samo cu izneti neka svoja iskustva, pa se nadam da ce nekome biti od koristi. Jos u zlatno doba Atari kompjutera, bilo je moguce raditi nesto takvo na Atari Falcon 030! O tome je pisano u to vreme u jednom casopisu ("Svet kompjutera", ako se ne varam). Secam se da su se posebno spominjale pesme od, cini mi se , Elton Dzona, jer se na njima uklanjanje glasa moglo postici sa najvise uspeha.
Tada mi je to zvucalo malo kao naucna fantastika iako sam i sam imao Falcona, ali sam vise godina kasnije nesto slicno radio na PC-u. Naime, postoje plugin-ovi koji to rade (trenutno sam na poslu i ne secam se imena tog plugina, ali cu pogledati kasnije pa cu napisati). Medjutim, vazno je da se neto shvati. To je ne moguce uraditi sasvim savrseno, jer ma koliko taj softver bio savrsen, on mora da "zakaci" i frekventni spektar ostalih instrumenata, pa ce, skidajuci glas, u vecoj ili manjoj meri degradirati i muzicku matricu. To sve u najvecoj meri zavisi od tehnike snimanja date pesme u studiu (ako probate sa MP3, nece bas valjati, koliko se secam, koristite samo neobradjeni waw). Necu da pricam o onome u sta se ne razumem najbolje, ali sam otrpiliko shvatio da na neke pesme ovo deluje fenomenalno i u POTPUNOSTI uklanja glas pri cemu ostaje muzicka podloga koja zvuci osetno tanje nego kada je glas prisutan, ali se jos uvek moze upotrebiti za odredjene svrhe (sve zavisi sta kome treba). Na neke pesme, medjutim, ne deluje uopste, kao da se nista nije desilo. Zakljucio sam,mada mozda nisam u pravu, da je bitno kako je odradjeno snimanje u studio (panorame instrumenata imaju izgleda velikog uticaja, kao i efekti koji su primenjivani). Iz nekih izvora sam dobio informaciju da ovaj plugin na neki nacin ukrsta kanale (L i R valjda) i da tako dolazi do odredjenih ponistavanja, prilikom cega se moze ZAISTA u potpunosti ukloniti vokal (ali, kao sto rekoh-NE UVEK I NE SA ISTIM USPEHOM). Ovo sam vise puta primenjivao i u pojedinim slucajevima sam imao velikog uspeha.
E sada, neko ce pitati: " A sta ce ti to, ako znas da sviras?"
Imao sam potrebu da za izuzetno kratko vreme (od svega par dana) uradim prilicno velik broj matrica za jednog pevaca koji je nastupao u inostranstvu, ali bez svog orkestra, pa je zeleo da peva uzivo, ali da ima matrice koje su koliko kod je moguce verne originalu. Midi fajlovi ponekada mogu da pomognu, ali se ovde radi o coveku koji je snimao za "Juzni vetar", a mnoge deonice je na gitari svirao Sava Bojic. Ja ni na koji nacin nisam mogao tako verno i dobro da oponasam tu gitaru i onda je cela matrica gubila na kvalitetu. I ne samo gitara...Nisam imao vremena da radim kompletnu matricu instrument po instrument i pribegao sam ovoj metodi. Ukonio sam glas, a zatim sam nogu na bubnju, bas i jos neke stvari (koje su bile utanjene primenom plugin-a, pojacao dobrim semplovima slicnim onoma koji su bili na originalnoj matrici). Krajnji rezultat je bila vrlo upotrebljiva matrica, obzirom na kratko vreme za koje je radjena.
Eto, toliko od mene, nadam se da ce pomoci.
Pozdrav svima!
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2007, 13:43   #12
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

na mom aiwa hi-fi ima opcija karaoke i kada je ukljucim dobijem taj efekat negde bolji negde losiji odn sto je bolji disk t.j. snimak onda je i efekat bolji. E sad pustis disk ukljucis opciju karaoke pa sve to snimas na kasetu i onda ponovo digitalizujes ili spojis stub na comp pa odmah snimis u formatu koji ti treba. Sto se tice svrhe toga nevidim licno potrebu za tim ja sam se zajebavao sa tim kao klinac. I da istina je da se otanje svi ili gotovo svi instrumenti tako da je da bi bilo upotrebljivo za neki profi rad potrebno doterivanje mada za profi rad neverujem da ce iko to koristiti osim u nekim specificnim prilikama.
tesla je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2007, 15:32   #13
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard :)

Drug postoji program koji se zove VOGONE i on ti skida pojeine frekvencije sa audio faajla koje ti zelis i znaci nadje frekvenciju na kojoj je glas a to su uvek srednji tonovi samo trebaa da pogodis koji i tako utisas pevanje da se jedva cuje!Cuce se pomalo prvi glas u pozaadini ali moze da ti posluzi!Naravno uz glas skinuces i poneke instrrumente ali za nuzdu i to ce da ti odradi posao ;_)
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2007, 16:11   #14
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

VOGONE radi na principu invertovanog sterea, tako da efekat i nije bash neki, ako se dobro secam...
Ima raznih pluginova i programa koji ovo rade, ali nijedan mi nije dao zadovoljavajuci efekat...

@tranzit
O kom software-u govorish?
Nisam naleteo ninashta shto to radi kako treba...
Pricham o apsolutnoj automatizaciji.
Ne da ja moram da odradim vishe od pola posla...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audio, software


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije