Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.10.2018, 06:24   #71
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trenutno mi nije klavijatura tu,napravi u performu delay na marimbi i onda je kao takvu memorisi u patch pa ce onda povlaciti delay,ne znam sta si tacno radio sa ostalim patchevima u performu.Ili probaj gde su ti efekti u performu da oznacis da ti povuce efekat iz patcha,imas opcije mfx 1 2 3,perform i patch.Pricam ti napamet,potrazi malo.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ivangajic01 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (06.11.2018)
Star 18.10.2018, 09:09   #72
zlaja158
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.10.2018
Mjesto: Osijek
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg m3,Yamaha MO8,Yamaha motif ES7,Kurzweil pc3k8,Roland Juno Ds, Yamaha MODX7
zlaja158 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na odgovoru,ali sam na kraju odustao..Stavio sam je u prodaju,a sebi jucer kupio novu Yamahu MODX7
zlaja158 je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2018, 09:24   #73
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E tu si se usrecio.....

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2018, 12:28   #74
zlaja158
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.10.2018
Mjesto: Osijek
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg m3,Yamaha MO8,Yamaha motif ES7,Kurzweil pc3k8,Roland Juno Ds, Yamaha MODX7
zlaja158 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iskreno mogu samo reci da jesam i to jako..klavijatura je brutalna
zlaja158 je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2019, 22:50   #75
SaleCar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.01.2019
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
SaleCar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima,

Od skoro imam Juno DS 61 pa sam video ovu temu i reko da napišem neke svoje utiske i odgovorim na neke nejasnoće. Još uvek nisam sve provalio ali se trudim

Uređaj ima na stotine različitih zvukova i dobra stvar je što na Axial sajtu mogu da se učitavaju dodatne kolekcije zvukova. Nažalost, može da se učita samo jedna kolekcija pa kad se učita druga, onda se ova prva pregazi. Ja sam učitao World Collection jer tu ima najviše zvukova sa naših regija (harmonika, truba, flauta itd...).

Ako neki zvuk ne nađete, Juno DS ima mogućnost učitavanja semplova. To radi tako što neki WAV snimite na fleš, importujete i izaberete koji mu je tonalitet, recimo C5 i onda uređaj sam taj sempl rasporedi po celoj tastaturi. Probao sam sa nekoliko semplova sa interneta i to zvući začuđujuće dobro, ne čuje se nikakav gubitak na kvalitetu.

Dodatno, od verzije 2.0 postoji i multisample funkcija gde može za svaku dirku da se učita poseban WAV fajl ili da se za jedan WAV fajl izabere regija koju će pokrivati. Tako da ako je nekome bitan kvalitet, može za svaku dirku da uvuče poseban fajl. Jedino je problem što memorija nije velika, na forumima piše 55 mb mada to nigde zvanično navedeno. Na displeju postoji grafički indikator koliko je zauzeto što je korisno da se ne zaigramo previše pa posle nemamo mesta za sve što smo želeli da importujemo. Na primer: ako bi za svaku dirku učitavali poseban WAV sempl, otišla bi nam memorija posle svega nekoliko boja ali ako bi stavili po jedan na svaku oktavu (a između sam uređaj da pičuje) imali bi za oko 20 boja (pri računici da je WAV sample oko 500 kb).

Što se tiče slotova za pečeve i presete... ovako stoje stvari:

Fabričkih pečeva ima na stotine a 256 slotova za user pečeve. To su pojedinačne boje koje smo dobili editovanjem fabričkih (a postoji tona opcija) i tu idu i semplovi ako ih imamo. Na peč može da se stavi od efekata chorus/delay, reverb i još jedan po želji (a spisak efekata je poveći, od kojekakvih enhancera do distorzija).

Kad se prebacimo u Performance mod, tu su stvari malo zapetljanije.

Performance mod je pravljen za svirke, napravimo kolekciju zvukova (od pojedinačnih pečeva), maksimalno 16 i to snimimo kao 1 performance preset. Takvih preseta može da bude 128.
Tih 16 zvukova (ili manje) koje povučemo u performance preset mogu biti raspoređeni na različite načine.
  1. Pojedinačan zvuk iz nekog peča koje menjamo preko sempler tastature desno
  2. Split mod gde možemo određeni peč da dodelimo određenoj regiji na tastaturi
  3. Dual mod gde više zvukova sviraju istovremeno
  4. Super Layer koji još nisam istraživao. Otprilike da se jedna boja duplira od 2-5 puta stim što ima i opcija detune, odnosno da se promeni pič.

Performance preset ima takođe svoj Chorus/Delay/Reverb i mogu dodatno da se stave 3 efekta po želji. Neko je pitao zašto mu se u performance modu ne čuje Delay koji je stavio na peč. Mora u efektima da se uključi Send, iz nekog razloga to za Chorus/Delay stoji isključeno, kad se uključi, onda se preuzima Delay sa peča. Drugim rečima, neki efekat možemo da preuzmemo sa peča a možemo i da isključimo preuzimanje i da u performance presetu imamo drugačije efekte. Ili kombinacija jednih i drugih.

Ima ritam mašinu sa 30 ritmova (po žanrovima) i svaki ima 8 varijacija koji se menjaju preko sampler dugmića desno. Zatim ima sampler sa 8 kanala koji je maksimalne dužine od 8 barova. Ništa preterano ali dobro za džemovanje. Mana je što ne može gotov ritam da se povuče u sempler nego moraš preko tastature da "odlupaš" drum track ako ti treba neki ritam. Ja obično prvo snimim ritam, pa u drugom kanalu bas deonicu i zatim sve ostalo.

Eto, to je otprilike to, ako ima nekih pitanja, tu sam da razjasnim.
SaleCar je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2019, 18:08   #76
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pozdrav svima

Pozdrav svima. Sta ispade na kraju da li moze set npr Rakic il neki slican koji je za fantoma da se ubaci u juno, i da, da li mozda za juna vec ima nekih setova? Kolko sam ukapirao a nisam probao ali verujem da vi znate, boje su ekstra u odnosu na konkurenciju al eto ako bi mogla neka harmonika il dx zujalica da se doda bilo bi bolje a naravno najvise me terce interesuju. I aj da ne pisem sto postova cini mi se da je displej premali, nesto kao na triton seriju od pre sto god pa me interesuje kako se snalazite i da li mozda mogu da se boje poredjaju nekako po zelji, makar nekih dvadesetak koje se najcesce koriste? Svaki savet dobrodoso jer ja nista ne znam o rolandu. Imao sam nekad G600 i tad je bio zverka ali to je bilo odavno

Promijenjeno od psr (17.03.2019 u 18:09 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije