Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.10.2013, 00:12   #161
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može ti Awave Studio 10.6 verzija direktno pretvoriti u UVN za Tyros 3.

Znam da ćeš pitati za postupak
Tools > Batch conversion wizard > Convert instruments > next > Add files > označi sample > Open > Next > file format postavi UVN > odredi Output direktorij > Start ....
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2013, 12:17   #162
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@tranzit posle sam ti poslao jos "nesto",jeli to to?

Pitanje za sve.Evo listam manual za t3(ne znam engl,pa samo buljim u crteze i po koju rec znam)pa naidjoh na str 35 "restoring" i "data backup".
Iako 'znam' o cemu se radi.voleo bih da neko tacno i precizno kaze da li ,kada i zbog cega je potrebno raditi reset,u kojim slucajevima je to pozeljno a kad nije i da li je neophodno raditi sto bi rekli bekapovanje.Nisam to uradio,pa zato i pitam.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2013, 01:26   #163
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Danas popodne sam bio "odsutan" s foruma, poslovne obveze, zaradilo se nešto para :-)

Pozicija ekrana UTILITY > OWNER

BACKUP - Neke postavke u Tyrosu se ne mogu "izvući" i pohraniti kao što je to slučaj sa Stylom, Registracijom, Songom ... To su recimo, postavke mikrofona (MIC SETTING), vocalista, fade in, fade out, pozadine ekrana, postavke foot pedale, jezika ..... Postupak je slijedeći, u klavijaturu umetnemo USB i pokrenemo izradu BACKUP-a. U root-u USB-a se stvara jedna datoteka koja sadrži sve promjene koje je korisnik napravio. Nju čuvamo na sigurnom, zlu ne trebalo.

RESTORE - Služi nam da upravo ovaj BACUP vratimo s USB-a nazad u klavijaturu.

Pozicijaekrana UTILITY > SYSTEM RESET

Postoje dvije vrste, tvornički reset (vraćamo postavke na tvorničko stanje) i CUSTOM reset (pozivamo neke vlastite postavke iz spremljene arhive)

FACTORY RESET EXECUTE - ispod se nalaze područja koja možemo resetirati, SYSTEM RESET će postaviti tvorničko stanje za ono što smo pohranili u BACUP u gornjem tekstu, MIDI SETUP će vratiti tvorničke postavke MIDI-ja, USER EFFECT će vratiti postavke kreiranih efekata .... Kućicu(e) je potrebno markirati i potvrditi s FACTORY RESET EXECUTE

S desne strane ekrana se nalaze četiri područja SYSTEM SETUP FILES, MIDI SETUP FILES, USER EFFECT FILES, MUSIC FINDER FILES. Biranjem svakoga od njih možemo pozvati spremljenu datoteku s vlastitim postavkama. Tako ćemo brisati trenutne postavke u klavijaturi (recimo za USER EFFECT) i jednim klikom pozivati neke nove koje imamo u arhivi.

Zašto raditi RESET? Ne pada mi na pamet valjani razlog osim ako nešto pođe po zlu pa pobrljavi klavijatura. Ili možda kada čovjek kupi polovnu klavijaturu pa želi imati tvorničko stanje.
Zašto raditi BACKUP? Zato što ga je dobro imati, a treba se nadati se da ti nikada neće zatrebati. Ako se nešto dogodi s klavijaturom, ode u servis i resetira se na tvorničko stanje dobro je imati tu jednu datoteku. Za tren oka imaš sve kao i prije kvara. BACKUP se radi kada misliš da si napravio dovoljno promjena u postavkama da bi vrijedilo to imati u arhivi. Dakle, dinamika ovisi o količini urađenih promjena.

I za kraj ovog "romana" treba napomenuti. Yamaha ima takvu koncepciju da se bacup svih podataka koji do sada nisu spomenuti treba napraviti "pojedinačno". Tako se svi Stylovi, Songovi, Registracije, Soundovi trebaju pohraniti na neku "vanjsku" lokaciju kako bi u slučaju nezgode ili krađe imali arhivu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2013-10-21_012409.jpg (22,3 KB, 122x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 2013-10-21_012335.jpg (34,6 KB, 122x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2013, 04:28   #164
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Brate,znao sam da ce odgovor biti tacan detaljan i precizan.Koliko sam shvatio,trebam u raditi backup,ali za par dana dok je dovedem u donekle dobro stanje,jer evo sad sam dosao sa svirke,radio sam sam i malo malo pa mi naidje neki ritam koji nije sredjem,nigde desne ruke ili nigde leve ruke,kuku!!!!Zato danas nastavljam ritam po ritam!!!
Dreuze,hvala ti u ime moje i svih Yamhista!

Promijenjeno od VUNIMRAV (21.10.2013 u 04:29 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2013, 09:21   #165
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možemo reči da je BACKUP nekakvo globalno podešavanje, u njemu su postavke koje vrijede općenito za cijelu klavijaturu. Recimo, ako odrediš da je Fade out time 12 sec, onda će ta vrijednost biti definirana za sve Stylove.

Ali kad govoriš o ritmovima koji nisu podešeni onda BACKUP s tim nema ništa. Da bi napravio rezervnu kopiju ritma, Styla, moraš to uraditi drugačije. Za to koristiš funkcije COPY i PASTE, identično kao na računalu. Taj Style ili više njih, kopiraš na USB ili spremiš na računalo ili recimo zapržiš na CD i na taj način napraviš rezervnu kopiju.

Kada arhiviraš Style, s njim ćeš imati i ONE TOUCH SETTTING-a koji mu je određen.

Kod arhiviranja Registracija je postupak identičan ali postoji nešto na što treba paziti. Znamo da registracija "pamti" mnogo detalja, ovisno o tome koliko smo kućica čekirali prilikom njene izrade. Recimo da imamo registraciju s označenim VOICE i STYLE. AKo smo koristili tvornički Style i tvornički voice, neće biti problema kada iz arhive vratimo registraciju u klavijaturu. Ali ako smo koristili vlastiti Style koje je bio pospremljen u USER ili negdje na HD klavijature, onda treba paziti na to da isti taj Style postoji na istoj lokaciji kao što je bio u trenutku izrade registracije. Ako nije tako, registracija nema što "pozvati" jer joj nedostaje "sadržaj". Isto vrijedi i za sound koji je u toj registraciji.

Promijenjeno od casper (21.10.2013 u 09:25 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2013, 09:07   #166
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo jos jednog pitanja a li se moze uz odredjeni ritam prikaciti zeljeni txt fajl,znaci prilikom pozivaja odredjenog ritma da mi se automatski "prikaci " i memorisani mu tekst pesme?
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2013, 09:23   #167
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne može, na žalost. (Možda će to staviti na Tyros5 )
Text možeš pozvati direktnim pristupom ili pomoću registracije.
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2013, 11:29   #168
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Steta,bilo bi stvaro dobro!
Dodato:
Juce sam imao svadbicu do 100tinjak ljudi.Sala je prilicno losa za ozvuciti ali ipak:
-kad sam probao-sve zvoni od nisih tonova-basova,upotrebio sam jednu postavku eq sa manje basa u sebi i jos sam morao oduzeti na mixeru(PM1)-Nisam bio u potpunosti zadovoljan sonudom.pitanje;da li sam pravilno i dobro postupio?
- kod kuce sam danima radio na sl nacin:u jednu sobu sam stavio stalak i na njega moju kutiju sa kojom radim,na mix sve stavio na nulu(visoke srednje....) i nasimovao da mi "style"bude na "100" volumen a unutar mix konzole u svakom ritmu izmedu 75 do 110 bas i bubanj oslao gitare i str oko 50-70,sve sibere(slajdere) pa i sam ASIGN sam stavio na recimo 55%(malo povise sredine),R1 i R2 recimo 105 do 127 zavisno kojem insrtumentu je rec,i desilo mi se da skoro svaki drugi ritam mi je bio glasniji od "desne ruke";Pitanje:kako vi podesavate i na koje vrednosti stavljate volumen,da napomenem na psr mi je style uvek bio na 80 buban 80,bas 85,chd 55 pad 50...uz male tolerancije.Ovde na T3 me bune siberi.
-moze li neko da napise nekoliko svojih postavki eq pa da probam
-kakav je kod vas odnos volumena bubnja i basa.
Za sada "samo" toliko pitanja.Hvala svima unapred.Vidim da je casper n"tu" pa ce i odgovori biti brzi ali ja bih voleo vise misljenja pa da uporedim!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (28.10.2013 u 11:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2013, 11:16   #169
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad naiđeš na salu koja je akustički loša ( i ja sam bio ovaj vikend u jednoj takvoj ) ne pomaže ti nikakva "kemija". Popiješ dve pivice, smile na lice i pičiii.

Kad govorimo o omjerima volumena na Yamahinim Stylovima, moj je princip ovakav. Držim se parametara koji su postavljeni na tvorničkim Stylovima. A to je da je volumen bubnja i basa na Stylu na 70-80. Ostalo je regulirano da bude ispravan balans, pa tako desna ruka može biti bilo gdje, ovisi o soundu i tome da li je on "u podlozi" ili u solo funkciji.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (28.10.2013)
Star 28.10.2013, 11:22   #170
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Baš tako, popij jednu-dvije ljute i piči. Eventualno si stavi (ako već nemaš) neki monitor blizu sebe da se ne "tražiš" po takvoj sali šta sviraš, da imaš koliko toliko kontrolu

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od megane Pokaži Post
Svirati sa jednim te istim drumom ta ta ta ta ta ta ta je dosadno. Da se kod nas pojavi na bini bubnjar pa ljudi bi počeli da se smiju. Prošlo je vreme The Beatles, Quen, Ribje ćorbe...
dalibor jarmina je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dalibor jarmina za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (28.10.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije