Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.02.2011, 18:12   #1
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ne mogu smanjiti boju Pa500

ovako kolege nezz da li se kome desilo sta slicno ne mogu nikako da smanjim boju na klavijaturi...vidjao sam to na pa50 pa se mora mutirati svaka boja i ponovo ukljuciti da bi onda radilo ali ovdje to ne uspjeva na pa500...hvala unaprijed
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2011, 18:33   #2
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kako mislis smanjiti? Da li ne reaguje assign. slider ili ne mozes na display-u kada je proberes u mixeru da smanjis? I jedno i drugo ima rjesenje, samo reci sta je u pitanju. Tu sam pa pisi... poz!
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2011, 19:08   #3
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tako je ne reaguje assing. slider micem ga gore dole ali nista...
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2011, 21:48   #4
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1270
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Idi global pa "Controllers". Tu dole podesi assgnable slider da bude Keyboard expresion.
Ako opet ne radi ne znam sta da kazem. Moguce je i da si ga pokvario.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2011, 21:54   #5
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako.. Najvjerovatnije je da si u skorije vrijeme ucitavao necije setove, pa si zajedno sa bojama i ritmovima ucitao i Global. On sadrzi tako neke podatke koji se ticu opsteg ponasanja klavijature i kada upalis klavijaturu automatski se ucita kako ne bi svaki put morao da podesavas sve iz pocetka. Imas dugme na klavijaturi iznad koga bise Global, njega kad pritisnes otvori ti se prozor. Udji u meni(meni u globalu) i u njemu nadji stranu(najbolje je da listas redom, ja imam pa80 a ni on mi nije tu tako da ne znam tacno da ti kazem na kojoj stranici se nalazi). Uglavnom listaj sve dok ne nadjes stranu na kojoj se nalazi podesavanje za slajdere, padove i slicno. Na njoj imas assign.slider i za njega mozes da biras vise opcija(sta ce slajder da ti radi) Moze da ti vrsi istu funkciju kao i pitch u x pravcu, y pravcu i sta ti ja znam.. nekih brdo funkcija. Na mom korgu treba da je podeseno da assigned slider kontrolise Kbd expression (znaci pored assign.slider izaberi kbd expression) i tada bi trebalo da ti slajder kontrolise volume desne ruke. Ovo sve sto sam ti rekao je za Pa80 ali vjerujem da je isto i na tvojoj. Uglavnom procackaj malo Global, i ima u njemu stranica pad/slider, na njoj za funkciju slajdera izaberes kbd expression i to bi trebalo da radi onda. Ako to ne bude pomoglo onda mislim da bi jedino rjesenje bilo da reinstaliras OS(odnostno resurse), ali nemoj to da radis, bolje sacekaj da se jos neko javi da ne cackas bez potrebe ako ima drugo rjesenje... Eto.. toliko mogu da pomognem, pisi ako bude problema pa cemo da rijesimo ako bude moguce.. pozdrav!
Dodato:
eto.. napisao je i acekorg skraceno dok sam ja kucao pa nisam vidio, uglavnom, to bi trebalo da je problem.. Samo smo jedan drugog potvrdili... Procackaj pa javi

Promijenjeno od Teodor (28.02.2011 u 21:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2011, 00:41   #6
stanimir
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 17.02.2011
Mjesto: Nis
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA-500 DX Roland SC 55
Interesi: Sviranje i sviranje
stanimir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sigurno si ucitao neki kompletan set pa su se parametri poremetili.Imam i ja pa 500 ali kad ucitavam set nikada ne prebacujem GLOBAL iz novog seta i nikada nisam imao problema do sada
stanimir je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije