Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.02.2014, 00:32   #11
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedino sta je pametno ako vec hoces jeste da stavis obe klavijature jednu pored druge, isprobas sve detaljno i vidis. Nema ti druge i nista drugacije nije i ne moze biti argumentovano dok ne cujes ti uzivo kako rade obe klavijature i sto se tice ritmova i sto se tice boja. Imas 64 polifoniju na X1, dok na VA-7 imas 128 polifoniju, ne zaboravi i to.
Onda ovo zadnje sto si napisao za cenu da placas hiljade evra i to jeste tacno, ali gledaj foru, ako uzmes u obzir da ove klavijature kostaju ~400e, a ti da uzmes solidan laptop sa dobrom externom zvucnom, onda kad DAW recimo Kontakt 5 sa njegovim Library, pa i da ubacas svoje semplove, imas NEOGRANICEN broj mesta za njih, a po soundu i po bilo cime NE MOGU da se porede ni sa Tyros 5 ni sa Korg Pa3x ni sa bilo kojom klavijaturom koja ce izaci, pa ti sad vidi sta ti se isplati po pitanju sounda Da li da ovim putem sredjujes, ili recimo dajes pare za Megabajte rama (samo sto ne pocnu u kilobajtima da povecavaju RAM memoriju kako budu izlazili modeli) i da cena ide bukvalno xxx eura po megabajtu, e to se zove Korgova/Rolandova/Yamahina politika, pa ti vidi. Imas konkretno Pa600 pa zatim Pa900. 96MB RAM, ovaj Pa900 "malo vise" i dodat vokalist i bau cena 1000e gore, pa ti vidi. Nikad oni nisu u gubitku. Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (12.02.2014 u 00:33 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 00:33   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aco, nijedan hardware aranzer se ne moze ni uz crnu magiju porediti sa software aranzerom, to je van diskusije jer su razlike u kvalitetu sounda ogromne i nepremostive. Iz tog razloga je neumjesno cak i pomenuti jedan software aranzer i porediti ga sa bilo kojim top hardware aranzerom. To su dva svijeta i tako ce jos dugo, dugo ostati. Software aranzeri su, krace i jasnije receno, studio sound koji je prenijet na binu.


@calevh

Svi soundi iz Ketron X1 Sound Enginea su pravljeni tako da su maksimalno autenticni. Ketron je i inace veoma poznat po ovoj svojoj osobini. Budi siguran da su soundi na X1 svi odreda veoma visokog kvaliteta i da je obracena maksimalna paznja na to, da ti soundi zaista zvuce veoma, veoma blizu realnim instrumentima. Ketron se veoma potrudio oko ovoga, pa je u sounde ugradio i njihov prirodni ambient (rezonator) tako da je time jos vise pojacan utisak naturalnog sounda instrumenata. Ovdje Ketron zaista nije stedio. Dakle, summa summarum, soundi su kvalitetni i odlicna baza za dalju obradu ili upoterbu takvih kakvi su, u ritmovima. U pogledu sounda X1 je daleko ispred i mnogo mladjih i aktuelnijih instrumenata. Testiraj, siguran sam da ces mi dati za pravo, kada sam budes cuo sta nudi X1. Ne bih da ti navodim specifikacije i razlike u njima u odnosu na VA-7 ali i one imaju prilicnu iskaznu moc jer su pojedine, veoma bitne "brojke", drasticno vece nego kod VA-7, sto jednostavno mora utjecati na kvalitet.

Promijenjeno od tranzit (12.02.2014 u 00:41 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 00:39   #13
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Isključivo me zanimaju klavijature, ta softverska rešenja, iako skidam kapu za kvalitet, trenutno nije to što meni treba. Klavijature ću probati, jednu pored druge, imam mogućnosti za to. Ali evo upravo sad preslušavam snimke različite od X1, i iskreno malo mi je smešno što sam postavio uopšte ovu temu, Ova klavijatura zvuči STRAŠNO!
Još nešto bih voleo da mi neko kaže. Princip rada kod Ketrona, da li postoje User boje, User ritmovi, da li se boje pozivaju nezavisno od ritmova, ili se radi sa User programima kao kod Rolanda, ili i jedno i drugo. Da ljudi možda ne "beže" od tih klavijatura zato što su teške za Live? Iskreno, koliko mi je bitan zvuk toliko mi je bitna i operativnost, ni manje ni više.

@Tranzit
Hvala na informacijama. Tranzit, da li mi se može javiti problem sa polifonijom, ovo što je Aca naveo?

Promijenjeno od calevh (12.02.2014 u 00:45 sati)
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 00:45   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Operativnost kod X1 je veoma dobrta i uopste nemoj da mislis o tome. Sve je onako kako si i navikao do sada, veoma ergonomicno postavljeno. Sresces se cak i sa nekoliko novih funkcija, veoma korisnih a koje ostali aranzeri ne posjeduju. Ni ta polifonija ne treba da te zabrinjava, nikada se nece desiti da ti nedostaje glasova. Korg PA80 je imao 62 glasa polifoniju pa se nikada niko nije pozalio da mu se desilo da ostane bez "daha" pri sviranju. Ne bih ovdje da ti objasnjavam zasto je to tako ali budi uvjeren da ti je tih 64 glasa sasvim dovoljno.

Promijenjeno od tranzit (12.02.2014 u 00:48 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 00:55   #15
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit, hvala još jednom. Klavijature ću probati jednu pored druge, tj. iz ovog što čujem na nekim klipovima, nema ih potrebe porediti zvučno, ako je klavijatura ispravna, def. ću zameniti Roland - a.

Nisam samo dobio odgovor, kako bi mi išlo ubacivanje semplova? Je l moguće preko Floppy - ja, ili, s obzirom da X1, ima HD fabrički, koja je veza sa računarom, kako se može ostvariti? I koji format semplova čita X1? Je l bi bilo moguće konvertovanje preko Awave Studio, programa?
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 01:21   #16
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

imao sam prilike nakratko baratati sa Ketron X1, iako sam se nasvirao i Rolanda i Korga, X1 ima strašan zvuk, lijepo zvuči i na kutije, jedina mana (po meni) je što ima puno opcija i funkcija, a nema Touch Screen nego se sve radilo na onih 10 tipkica pored ekrana i sa + i -, PgUp, PgDwn i sl. tako da za neke funkcije oko zvuka ili odabir ritma mi je bio malo zakompliciran, te što mu je nedostatak slidera ili onog tempo kotača za brže pojačavanje soundova ritma, iskreno...imao sam ga možda i nepunih 2 tjedna kod sebe (bio je od kolege) pa se možda nisam navikao na takav rad OS-a, ali sa svim drugim stvarima sam bio oduševljen, čak me neki soundovi podsječaju na Roland (G-800, G-1000)
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 01:26   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam kako je opremljen taj X1 koji imas namjeru uzeti. Za X1 postoji tzv. PC Kit koji omogucuje transfer sa PC-om i prebacivanje samplova u Wav formatu, zatim MP3 fileova, ritmova itd... Ovaj PC Kit se jos prodaje i trenutno mu je cijena kod Thomanna 28 eura. Postoji i Vocoder Port za ugradnju u X1. I on se moze nabaviti kod Thomanna za cijenu od 149 eura, pa zatim i USB interface i SD Card Reader u jednom uredjaju koji se takodje ugradjuje u X1 po cijeni od 199 eura. Najbolje bi bilo da pogledas kako i cime je opremljen taj Ketron X1, postoji mogucnost da je vlasnik ugradio pojedine od ovih dodataka. Ne znam da li Awave podrzava X1, sumnjam ali nije iskljuceno. Provjeri i da li je vlasnik uveo nivi OS.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 02:13   #18
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@vingula

Čitajući manual to sam i ja primetio, ali mislim da to samo u procesu sređivanja ide malo sporije, kasnije u radu mislim da ne igraju neku veliku ulogu. S obzirom da si imao dodira, kakve su dirke kod X1 i generalno kvalitet izrade. Čitao sam da je to poluotežana dirka, je l to nešto slično kad kod G800/1000, samo verovatno manjih dimenzija koliko mogu da vidim na slikama?

@Tranzit

Vlasnik mi je rekao da klavijatura ima fabrički vokoder koji je išao kao dodatna oprema, ali još kad je kupljen, i takođe fabrički HD. Je l se HD povezuje preko SCSI porta sa PC - jem? To i nije velika cena za taj softverski dodatak, ako već u sebi ima mogućnost i konverzije semplova, ako već AS ne može to da odradi.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 03:10   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti dobijas X1 koji je debelo dobro opremljen jer taj hard disk je 250 eura trenunto i ne dolazi vec ugradjen pri kupovini instrumenta, a ako saberes i taj vokoder koji je 199 eura, jasno ti je da ces dobro proci s' tom transakcijom. Obavezno kupi PC-Kit, valjace ti. Klavijatura X1 jeste poluotezana ali je kvalitetnija i brza od one koja se ugradjivala u G seriju. Solton-Ketron je imao prije desetak godina, par veoma cijenjenih masterkeyboarda visoke klase, pa su i u svoje aranzere ugradjivali sasvim prostojne klavijature. Po tome sto su svi ti dodaci jos u prodaji kod Thomanna, mozes da zakljucis da je X1 i te kako jos uvijek aktuelan instrument. To sto na Balkanu ljudi znaju samo za Korga i poneko za Yamahu i Rolanda, to je vec njihov problem (veliki problem), a ti uzimaj to i uzivaj. Vidjet ces i sam, ne treba niko nista posebno da ti prica o X1, sound ce sve da ti kaze.

Promijenjeno od tranzit (12.02.2014 u 03:14 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 09:21   #20
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

AcaG600,rekao sam to što sam rekao i stojim iza toga.Ti konvertovani ritmovi sa ostalih klavijatura na Ketronima zvuče neuporedivo kvalitetnije,pa čak i od Tyrosa 3,kojeg sam imao.Iza mojih izjava stoji 30tak godina tezgaroškog iskustva,sviranja nekoliko instrumenata i 25 godina pedagoškog rada.Mislim da sam ti odgovorio i ovim završavam svaku raspravu na ovu temu.Htio sam svojim iskustvom pomoći kolegi,a ne izazvati replike i raspravu.Pozdrav i svako dobro!

Послато са HUAWEI G510-0200 уз помоћ Тапатока
makso68 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije