Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 03.07.2006, 23:56   #1
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard PC SETUP POST:

A gde da pocnemo? Il idemo od GENESYS kao i Biblija, hahaha.

MIDI (MUSICAL INSTRUMENTS DIGITAL INTERFACE) il u prevodu na nasem neznam kako se to prevodi je digitalan Jezik o kome se suglasili glavni proizvodjaci Elektronskih Instumenata da Instumenti, Mixeri, Tapde Decks, Computere i ostale masine pricaju izmedju sebe il da se bolje razume il konektiraju.
Komunikacija PCja i Sinta za uzivo il studio je ista, mozda postoje male razlike o vezi koji bi komponenti dali bolji rezultat uzivo il u studio al u generali je ista.
Koristicu i neke VRLO OSNOVNE na koje ce neki da oci motaju okolo al ima ljudi koji jos ne znaju nista o tome i ovako ce im bit jasnije umesto da cuju neku MISSINFORMACIJU nekad i tako krenu u muzicki zivot i karijeru i da zavrse sa stvarima kao LE je bolji od EXTREME.

STA TREBA I POCETAK:
Da se to izvede potreban je jedan Sint koji ima svoj Glasni Generator koji podrzava MIDI ili samo MIDI Controller, PC, MIDI Interface, Audio Kartica ili poznato i kao AD/DA-Analog to Digital / Digital to Analog konvertere i Computerski Host koji sve to VOZA.
Kad bi naveo neke komponente, ovo il ono, mnogo vas se nece suglasit stime, naravno iz prava sto svako ima svoj ukus, potrebe i finansijske mogucnosti, al u danasnjem svetu tehnologije i nije bas toliko tesko jer ipak postoji po NESTO za SVAKOGA.
Sint vec znate sta je, PC vec znate sta je (nadam se), MIDI INTERFACE je konekcija izmedju PCja i SINTA koji moze bit spoljna masina, ugradjena u GAME PORTU ili preko jednog USB kabla. Audio Kartica naravno da znate sta je al vidim cesto ljudi pitaju me ZASTO SAM POVEZAO SINT SA COMPOM A NE CUJEM a on nikad nije nit povezao AUDIO kablove i ocekivao preko MIDI da se cuje.
MIDI prenosi samo KONTROLNE i NOTNE zapise u compu il nazad koje nema nikake veze sa AUDIOM a AUDIO kartica prenosi zvuk iz sinta u comp i onda preko compa u ZVUCNIKE, sto znaci razlika je velika mora da sint bude povezan i AUDIO i MIDI.
U MIDIju cesto srescete pijame PORTS, TRACKS i CHANNELS, GM, XG i GS. Ima masine koji su MULTIPORTOVSKE (kao MOTIF ES koji ima i 4 MIDI PORTS) a isto ima i masine koje su SINGLE PORTS kao sto je veci broj danasnjih sintova.
PORT je glavna komunikacija izmedju sinta i compa gde idu i vracaju se svi 16 kanali a u slucaju nekih ROLANDOVIH masina il KURZ moze da ide i do 32 MIDI kanala a ako je sint MULTIPORTOVSKI onda to znaci da svaki port nosi po 16 kanala sto u slucaju MOTIF ES mozes imati i 64 MIDI kanala. Jedna TRAKA moze da ima samo 1 MIDI kanal i nista vise al jedan MIDI kanal moze da VOZI i 10 trake ako je to vam potreba sto znaci 10 trake da sviraju na isti MIDI kanal koje je najkorisnije u DRUM TRACKS gde u jednu traku imas KICK u drugu SNARE u trecu HH u cetvrtu PERC i td. a ustvari sve te trake moze bit povezane na MIDI KANAL 10.
GM (GENERAL MIDI) isto kao i sa MIDIjem te kompanije su se suglasile na neki STANDARD tih MIDI traka I kanala da se zna u PROGRAM koja BOJA ide na KOJI BROJ il koja BOJA ide na koji MIDI KANAL GM se sastoji od 127 PROGRAMS ili BOJE i 1 GM DRUM KIT, BUBNJEVI idu na KANAL 10, PERKUSIJE idu na KANAL 11, BASS ide na KANAL 9 i td. XG je YAMAHINO ime za GM koji su oni prosirili posle toga u veci broj PROGRAMA a isto i ROLAND uradio sa svojim GSom dok GM2 koji je novi sastoji se i od 256 PROGRAMA.
Radim iskljucivo na APPLE MACINTOSH computere i mnogo tih stvari za IBM PC nisu mi poznate kao SONAR, CAKEWALK ostale stvari, EMULATOR-X, E-Mu kartice, AWAVE STUDIO i jos puno stvari.
Dalje, HOST PROGRAM je program u compu koji sluzi kao VODIC sve te konekcije gde se virtualno sve povezeuje i sredjuje u ovom slucaju moze biti programi kao PRO TOOLS, CUBASE SX, DIGITAL PERFORMER, LOGIC, SONAR i ostali a isto i programi kao VST HOST ili MEGA FORTE koji nije za nikaki studio rad nego iskljucivo za uzivo koji podrzava VST sintove i efekte al nema svoj SEQUENCER il EDITOR nego jednostavno sluzi kao kontroler za sve te masine i stvari.
Iz mog iskustva LICNO a to nije tako i ZAKON ja bi preporucio sledece:

PC: o tome ima da se danima pise i cita po netu, necu ni da spomenem, ima tih compova danas raznih sto urade taj posao, naravno da ja favor MAC posto ga ja koristim a i 90% FILMSKE i MUZICKE industrije al dal se nekome isplati da potrosi 8000$ samo za 16 GB RAM za tog computera ne verujem.
DAW (DIGITAL AUDIO WORKSTATION) ili taj HOST PROGRAM: Isti slucaj kao i PC, al CUBASE SX meni najomileniji al jedino za MIDI, za AUDIO koristim PRO TOOLS, ipak je jedan od najvise koriscenih danas a mozda i najbolji, bilo za PC ili za MAC, CUBASE koristi skoro svako i svako ga poznaje na jedan il drugi nacin.
VST SAMPLER: Opet isti slucaj kao i ostala 2 al u danasnjem svetu se najvise cuje o KONTAKTu, EMULATORu i HALIONu.
Cuo sam da KONTAKT na PCju ima nekih problema o vezi PC Informacija ili PROGRAM CHANGE sto nije slucaj na MACu al HALIONa i EMULATORa nikako ne koristim i ne znam, od kolege cujem da je EMULATOR najbolji za PC i rad UZIVO. HALIONa bi odbacio iz tu ligu jer za mene nije on neki POSEBAN SAMPLER.
VST SYNTHS: Ipak najbolji i najvise bi preporucio HYPERSONIC2 koji ima svega i svacega i mnogo bolji nego bilo kaki PA80 il PSR koji se moze koristiti i kao najbolja GM masina. Ima milion tih soft sintova danas izmedju koje i FM7 (il nasi DX7) i PLASTICZ (il nasi CASIO CZ-101) SINTOVI koji su mozda najkorisceniji i najpoznatiji na YU prostorima i SINTOVI koji postoje u 90% JUZNI VETAR produkcije.
Ja licno za nasu muziku najvise volim LINPLUG ALBINO koje posedjuje jedno od najboljih PORTAMENTA, vrlo komleksan SYNTHEZIS SYSTEM a isto i dosta kompleksan FILTER. Tu isto spada i HYDRA. REAKTOR je najbolji al i najkomplikovaniji, u EVROPI ima i fakultet koji ljudi idu da zavrse da bi koristili REAKTOR jer u njemu je moguca svaka postojeca sinteza a isto i napravit KOJI GOD SINT ZELIS sam po svojoj volji.
SINTOVI: O tome nema sta da pricam, svako ima svoj sint i ukus al STATISTICKI i FAKTICKI jos nema bolja masina nego KORGove PA ARANZERE koja podrzava tako kompleksan MIDI ROUTING (ne kazem da su aranzeri najbolji) al PA SERIJA (PA80, PA60, PA50, PA55 TR, PA1X, PA1X ELITE i PA1X PRO) imaju za sad najbolji postojeci MIDI ROUTING od ARANGERA sto istovremeni je lakse i kontrolisat jedan taki DAW za uzivo. Naravno i ostali sintovi moze da izvrse taj posao.
AUDIO KARTICE: I to je komplicirana tema, kao prvo ne poznajem puno IBM PC svet, ne poznajem puno E-MU kartice svet o cemu se i najvise prica o vezi jeftinijih PC KARTICA. Ja licno koristim MOTU 896 HD, 2408 MK3 i ROSETTE 800, al to je svakako iskljucivo za studio al ne znaci da se ne moze koristit uzivo samo dal se isplati dati 3000$ za audio karticu kad jedna EMU od 200-300$ zavrsi posao.
MIDI INTERFACE: To jeste i najmanji problem danas posto pola ovih novih sintova posedjuju i USB portove koje se direktno sa jednim obicnim kablom moze konektirat sa PCjem. Mnogo njih koriste GAME PORTS koje isto vrsi posao.
Ako bi se islo nagore onda dobro bi doslo neki MOTU ili LOGICov interface, bilo je njih dobrih al nema ih vise, najbolji MIDI interfaces su bili OPCODE STUDIO 64 i STUDIO 64 XTC.
I ne moramo vise o tome pricat, svako ima svoj ukus, mogucnotsti i potrebe, toliko o tome.

KAKO TO SVE RADI:
Lako, uzmes sve to sastavis, konektiras pritisnes start i naravno sviras.
Da se o tome prica treba da se ulazi u detalje u SPECIFICNIH MASINA koje mnogo njih i ne poznajem, neke stvari u GENERALI su isti al puno tih stvari nemaju vezu jedna sdrugom.
Jedna STYLE u ovom slucaju nek bude na PA80 je sastavljen od 8 traka (DRUMS, PERC, BASS i 5 ACC) i svaka od te trake ima svoj MIDI KANAL gde salje il prima informacije (MIDI IN/OUT).
UP.1 - 1
UP.2 - 2
UP.3 - 3
LOWER - 4
BASS TRACK -9
DRUM TRACK - 10
PERC TRACK - 11
ACC TRACKS 1-5 - 12-16 i to ne znaci da to mora tako biti nego u samom MIDI SETTINGu u sintu to se moze podesit kako se god zeli a u PA80 ima i nekoliko tih OPCIJA da se to odma bira po potrebi. Da ne sirim to puno citavi KONCEPT je sledeci:
Kad se ARRANGER ukljuci na spoljni SOUND GENERATOR u ovom slucaju PC i na ARRANGERu iskljuci LOCAL na OFF i kad je pravilno podesen da radi da svaka traka ide na tacni MIDI OUT sami sint automatski prestaje da da glasove iz svog generatora nego samo VOZA il TERA il kako god nazovete glasove iz tog SEQUENCERA il SOUND GENERATORA gde je ukljucen gde sint samo salje KOMANDE tom SOUND GENERATORU a ne koristi svoje.
To zvuci lako al nije lako, to je previse komplicirano i kompleksno, trazi puno zivaca vremena i znanja.
U sami DAW ili SEQUENCER nazovite ga kako god hocete trebate imati otvoreno toliko traka koliko je i korisceno na samom stylu koji koristite, ne manje al moze vise, onaj ostatak ne smeta. Trebate poznavati strukturu tog styla.
Postoje VST instrumente koji podrzavaju i po 16 MIDI traka odjednom a neki samo po 1, u slucaju 16 traka znaci mozete koristiti 3-4-5 il vise glasova iz jednog instrumenta kao sto je u slucaju sa KONTAKTom gde se u jednu banku u samom SAMPLERU moze otvorit 3-4 instrumenata, pa da svaki instrument ima svoju boju, jedan moze biti DRUMS, drugi BASS, treci PERC i cetvrti neka GITARA.
Sad svaka od te trake mora bit na tacan MIDI KANAL kako je to u samom sintu, ako je DRUMS u sintu na 10 onda i ta TRAKA mora da bude na 10 i td. Isti je tako i slucaj sa PERFORMANCAMA il SOLO BOJAMA. Na svaku od te trake il VST INSTRUMENTE moze da se doda i po koji VST EFEKAT za poboljsanje za poboljsanje samog mixa a to je i taj najveci razlog zasto bi neko koristio DAW za uzivo, bolji zvuk, vise oportunities, veci LIBRARY glasova i vise mesta za SAMPLING a ipak najvazniju ulogu igraju te efekte koje se ne moze dobit na jednom obicnom aranzeru dok na DAW svaka traka moze imat i po 7-8 svojih i INSERT EFEKATA.
Kad se sve to sredi onda samo preostaje da se KLIKNE START na sintu i da se svira.
Al ipak to nije to, tek posle svega ovoga je BAS TAD kad pocinju sva PITANJA i KOMPLIKACIJE.

A zasto bubnjevi sviraju sve pomesano? A zasto ne mogu da menjam boje sa sinta na VST INSTRUMENTU? A zasto kad prebacim u drugu varijaciju sve se pomesa? A zasto kad idem u drugi style glasovi se sve menjaju... i jos 1000 takih pitanja.

O tome se moze pricat danima i da se ne zavrsi, tu vec pocinje PROBLEM USER DRUM KITOVA, PROGRAM CHANGE MESSAGES, MIDI ROUTING i sve ostalo. Necu da pricam o strukturi stilova, o tome sam vec pisao post pa se tamo mozete podsetiti al da stavim ovo sada na najprostiji jezik koji mogu da ljudi bolje razume je:

Posle svega toga mora da se osigura u sami DAW da se koriste ISPRAVNE DRUM KITS ili oni koji pasu vasim stilovima, da budu postavljene na tacne PROGRAME koje ce vas sint slati koje vazi i za ostale boje isto, da se zna koji je STYLE u USER DRUM KIT, dal taj DRUM KIT imas u SAMPLERu na taj DAW, na koji je KANAL, koji ga PC vuce sa sinta i jos milion tih sitnih stvari koji dan za danom trebate sami otkrivati a moze se ovde o tome i danima pricat.
Ja mislim da je to toliko o tome u nekoj OSNOVI il koliko ja znam da bar ljudi imaju pretstavu o nekim OSNOVNIM stvarima i pored toga sto je ovaj i jedan SKRT tekst sa neke strane i ne pokrija bas sve, ima svojih gresaka il nedostataka mozda i td., i naravno tu postoje jos milion sitnih detalja al svakome sta god interesuje moze tu da postavi pitanje pa da mu kolege odgovore.

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Star 04.07.2006, 14:01   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

--------------------------------------------------------------------------------

Sto pises o stvarima koje ocigledno vrlo malo poznajes ? Sto obmanjujes ljude i vodis ih na krivi put ? To sve sto si napisao je samo hrpa nicega. Taj post treba sto prije izbrisati. Toliko pogresnih tvrdnji na jednom mjestu skoro nisam procitao.
tranzit je offline  
Star 04.07.2006, 14:03   #3
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hahahaha majko, ti si stvarno IDIOT i TIPICNI BALKANAC nista vise.
Al dobro je i tebe, mora i takih bit, bez takih zivot nije interesantan, ne boj se odo ja sa ovog forumaa ode i ti na ignore sad pisi i danima ako hos. Ako ti znas sta pametnija pisi al siguran sam da 70% te stvari koje sam napisao za tebe je samo TV U BOJAMA. Ajd IDIOTU BALKANSKI toliko od mene za tebe na ovom forumu, pricaj sam sa sobom sada.

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Star 04.07.2006, 15:04   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alo ! :twisted:
Očete li vas dvojica već jednom prestat s tim prepucavanjem ??? :twisted: :twisted: :twisted:

Što je previše, previše je !!! Pa ko mala djeca ste.

Nedime, nedaj se provocirat, što ne vidiš da te namjerno potpaljuje da planeš. Pusti ga nek ide u vražju mater.



A ti Tranzit, stvarno si pretjero.
Što u ovom postu obmanjuje ljude ??? Jeli, što je ovdje krivo napisano ??? Čovjek iznosi najjednostavnije stvari tako da budu jasne SVIMA. Ti ako si to provazišo, ne moraš čitati. Ako misliš da je nekvalitetno, napiši kvalitetnije, ali NE VRJEĐAJ i NE OMALOVAŽAVAJ NIKOGA, pa čak ni nepismenu budalu, jer i ta budala je isto čovijek kao i svi mi.
Ovdje glumiš neku finoću a samo provociraš. Što izazivaš ljude. Em ti ovo ne paše, em ti ono ne valja. A ništa nisi argumentiro. Ako misliš da si u pravu iznesi činjenice, napiši a ne da zajebavaš. I napiko si se na Nedima hebo te ko medvjed na med. I ne puštaš :roll:

A i u ovih tvojih zadnjih 10 postova jedan jedini post si nešto vezano uz muziku odgovorio, ali s vrlo visoka (u vezi FM sinteze kod DX workstationa točnije prebacivanje boja između DX7 relacija DX11 i DX21.)

U ostalim postovima samo obezvrjeđuješ tuđi rad i u finim svilenim rukavicama laprdaš.

Ako nemaš što pametno za reč i napisat ODJEBI odavde.
Ili barem budi toliko uljudan da ne provociram.
Bit muzike je da se družimo, da razmjenjujeme savjete i iskustva, jer muzika nema politike.
A tebi kako vidim samo treba puška u ruke, pa da se obračunaš sa svim neistomišljenicima.

Ne poznajem te i nemam te namjeru vrijeđati, ali u ovih par dana pisanja nisi ostavio nikakav dojam ovdje na mene, a vjerujem i na većinu ljudi. Da si izneso neke činjenice ili dao konkretniji odgovor od Nedima tada bih rekao OK, čovjek je u pravu, zna nešto, i tada bi to bila kvalitetna rasprava. A ne, vi ste otišli na međusobno vrijeđanja.
SRAMOTA !
kreso je offline  
Star 04.07.2006, 15:11   #5
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard



Otkud on znanja o muzici? Jesi ti lud brale? Da on nesto zna ne bi to pisao.
Gde su njegovi ARGUMENTI i DEBATE? Reko sam, 70% toga sto sam pisao on jos nije cuo u zivotu, to je za njega TV U BOJAMA. Al hajd pusti budalu idemo mi dalje.

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Star 04.07.2006, 15:45   #6
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard BRR

Nedime svaka cast na ovom objasnjenju ja mislim da ce ti mnogi clanovi biti zahvalni na ovom postu (SAD AKO NESKONTAJU ONDA NEZNAM NI JA) :wink:
elvir je offline  
Star 04.07.2006, 15:59   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A sto si ti kreso tako agresivan ? Koga sam to i cime uvriedio ? Zasto iznosis neistine ? A da to nije sasvim obrnuto, to jest da ste i ti i Nedim mene vrijedjali ? Treba li da Vas citiram ?
Nikakva provokacija nije u pitanju, radi se samo o konstataciji da su iznijete pogresne tvrdnje koje mogu da odvedu ljude na pogresnu stranu. Gdje je tu provokacija i uvreda ?
Sigurno da cu argumentovati to sto pisem i mislim da ces tada sasvim drugacije reagovati. Ne treba zuriti sa osudama a jos manje vrijedjati ljude bez ikakve potrebe.
tranzit je offline  
Star 04.07.2006, 17:23   #8
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Tranzit, ti si ipak jedna obicna BUDALA. Sad ako si pametan ocekujem od tebe da napises tvoj ARGUMENT tu i tvoja DEBATA na svaku moju tacku gde je pogresno pa cemo onda to svi prihvatit. Od kako si poceo sa mnom nisi jos naveo nijedan razlog zasto i kako nego samo seres kao TIPICNA BUDALA, ti si tu ispao toliko GOVNO sto mozda pola naroda se tebi smije ovde. Zar si toliko glup pa da ne vidis sam, JEDINA BUDALA si ti ovde koja skace na mojim postovima bez ikakih ARUMENATA i dokaza, samo sta ti padne na glavu pises sakriven ispod FINOM MASKOM jebem ti ja tu finocu tvoju, ne mozes ti bit fin jer znas da si ipak samo TIPICAN_________. Treba tebe majka rodit jos 16 puta da stignes kod mene, ne znas jos ni svoj rodjeni jezik
Sad cekam tvoj ARGUMENTE dokazi me da sam pogresio, nadjes li jedan dokaz u postu svaka cast.

Pozdrav

AL IPAK JE DOSTA DA GNJAVIMO SVE OSTALE I POSTENE KOLEGE.
VIDIM DA I NA FORUMU NE RADI SE PRAVEDNO, OVAKVA BUDALA DO SADA TREBALA BITI MAKNUTA SA FORUMA SKROZ, NEKO 2 DANA ISPITIVAO STVARI U STUDIO, PISAO, POMAGAO I SVEGA A DA ON DODJE DA SERE? NE IDE TO BAS TAKO. SAD ETO VAM NJEGA TU NEK ON PISE POSTOVE ODO JA.
ISTO MOLIM ADMINISTRACIJU DA MAKNE MOJA 2 POSTA ODAVDE POSTO SU NETACNI.

POZDRAV SVIMA I IZVINITE.
BasariStudios je offline  
Star 04.07.2006, 17:27   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Nedim
Otkud on znanja o muzici? Jesi ti lud brale? Da on nesto zna ne bi to pisao.
Gde su njegovi ARGUMENTI i DEBATE? Reko sam, 70% toga sto sam pisao on jos nije cuo u zivotu, to je za njega TV U BOJAMA. Al hajd pusti budalu idemo mi dalje.
Kad je vec TV onda nije u BOJAMA vec u boji. A da nisi ti ipak malo prenaglio sa tim svojim ocjenama o mom znanju i onome sta sam do sad cuo i da li je to bas 70% ili mozda ipak malo vise. U tvom slucaju je 70% ni od cega, opet nista. Nisam bas imao namjeru da vodim debatu i da sabiram argumente ali eto bas kad si navalio neka ti bude. Uzgred, ponovo vrijedjas a stvarno nema potrebe za tim.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
GM se sastoji od 127 PROGRAMS ili BOJE i 1 GM DRUM KIT
Pogresno, General Midi standard se sastoji od 128 melody programa i najmanje jednog drum seta i prvi put se pojavljuje 1983 godine u kooperaciji Sequential Circuits & Roland. Najmanja konfiguracija koju mora da ispunjava jedan GM1 instrument je: 24 voice polifonija, 16 x multitimbral, 10 midi kanal rezervisan za drums & percussion, takozvanu GM1 Instrument Patch mapu cini 128 melody instrumenata i najmanje jedan drum set koji sadrzi opet, najmanje 47 udaraljki koje su organizovane po GM1 percussion key mapi. Pored ovoga u ovom standardu se moraju podrzavati midi kontroleri kao i sve ostale general midi level 1 system messages.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
PERKUSIJE idu na KANAL 11, BASS ide na KANAL 9 i td
Pogresno, to nigdje u specifikacijama za GM standard ne stoji i sasvim je svejedno na kom midi kanalu ce biti perkusije ili bas.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
XG je YAMAHINO ime za GM
Pogresno, to nije nikakvo Yamahino ime za GM vec Yamahin standard.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
Dalje, HOST PROGRAM je program u compu koji sluzi kao VODIC sve te konekcije gde se virtualno sve povezeuje i sredjuje u ovom slucaju moze biti programi kao PRO TOOLS, CUBASE SX, DIGITAL PERFORMER, LOGIC, SONAR i ostali a isto i programi kao VST HOST ili MEGA FORTE
Pogresno, ne postoji program koji se zove VST HOST, to je samo oznaka za porodicu programa koji podrzavaju VST standard i okruzenje. Ne postoji program koji se zove MEGA FORTE ali postoji VST Host program po imenu Brainspawn Forte.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
naravno da ja favor MAC posto ga ja koristim a i 90% FILMSKE i MUZICKE industrije
Zasto bi MAC bio favorit samo zato sto ga ti koristis ? Odakle ti podatak da 90% muzicke industrije koristi MAC ? Netacno, potpuno netacno. Bill Gatesu radi tih tvojih preostalih 10% se ne bi isplatilo da uopste implementira podrsku za audio u windowsu, Steinberg i Cakewalk bi u roku od dva dana bankrotirali a da ne pricam o proizvodjacima audio karti i pratece opreme.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
Cuo sam da KONTAKT na PCju ima nekih problema o vezi PC Informacija ili PROGRAM CHANGE sto nije slucaj na MACu
Pogresno, Kontakt nema nikakvih problema na jednom ni na drugom sistemu on samo uzasno sporo mijenja programe pa bi program change iz varijacije 1 mozda stigao na varijaciju 3 a mozda i na kraj pjesme. Toliko drasticno to nije ali kada se radi sa Kontakt instrumentima sa vecim sample kontigentom ovo je velika smetnja za sviranje uzivo.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
VST SYNTHS: Ipak najbolji i najvise bi preporucio HYPERSONIC2
Hypersonic 2 nije nikada bio VST synth vec VST workstation na bazi samplova.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
KAKO TO SVE RADI:
Lako, uzmes sve to sastavis, konektiras pritisnes start i naravno sviras.
Da se o tome prica treba da se ulazi u detalje u SPECIFICNIH MASINA koje mnogo njih i ne poznajem
Zasto uopste onda pises o temi koju ne poznajes. To je sve mnogo komplikovanije nego sto mozes i zamisliti i ne moze se ni jedan promil svega toga opisati u takvom jednom postu koji si ti tako ambiciozno zapoceo. O tome se pisu citave studije a ti bi to da strpas u jedan post. Ni najosnovnije cinjenice nisi iznio kako treba.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
U sami DAW ili SEQUENCER nazovite ga kako god hocete trebate imati otvoreno toliko traka koliko je i korisceno na samom stylu koji koristite, ne manje al moze vise, onaj ostatak ne smeta
Sequencer ce vrlo malo pomoci u svemu tome. Za to postoje specijalni host programi.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
kao sto je u slucaju sa KONTAKTom gde se u jednu banku u samom SAMPLERU moze otvorit 3-4 instrumenata, pa da svaki instrument ima svoju boju, jedan moze biti DRUMS, drugi BASS, treci PERC i cetvrti neka GITARA
Ni Kontakt nece biti od velike koristi, spor kao puz a "ritam vozi, vozi" a sto se tice instrument banka u njemu, on moze mnoooogo vise od 3 do 4 instrumenta. Citavih 128.

Citat:
Originalno postovano od Nedim
Kad se sve to sredi onda samo preostaje da se KLIKNE START na sintu i da se svira.
Al ipak to nije to
A kada je to, to ? Sta treba jos. Reci cu ti, treba puno, puno i znanja, iskustva ali i pedagoske osnove da bi se to sve kako treba objasnilo ljudima.
tranzit je offline  
Star 04.07.2006, 17:31   #10
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit
A sto si ti kreso tako agresivan ? Koga sam to i cime uvriedio ? Zasto iznosis neistine ? A da to nije sasvim obrnuto, to jest da ste i ti i Nedim mene vrijedjali ? Treba li da Vas citiram ?
Nikakva provokacija nije u pitanju, radi se samo o konstataciji da su iznijete pogresne tvrdnje koje mogu da odvedu ljude na pogresnu stranu. Gdje je tu provokacija i uvreda ?
Sigurno da cu argumentovati to sto pisem i mislim da ces tada sasvim drugacije reagovati. Ne treba zuriti sa osudama a jos manje vrijedjati ljude bez ikakve potrebe.
Tranzit evo ja te necu ni vrijedjati ni prozivati, ali stvarno bih molio da fino opishesh dijelove Nedimovog teksta koje mislish da su neistina i da ih fino podvuchesh i dash objashnjenje, da ne lupamo bez veze. To ce najbolje pokazati da li svjesno provocirash nedima za daljnju raspravu ili strvarno znash o chemu govorish i potkrijepish to chinjenicama.

Jel u redu ovo ?
cevap je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
post, setup


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije