Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 04.07.2006, 18:15   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

...a kad to pronadjes onda napravi jedan bank pa napuni nekoliko instrumenata u njega ali malo zescih sto ce reci sa pozamasnim sample kontentom a onda sa tvog PA80 posalji odgovarajuci program change pa izmjeri koliko mu treba vremena dok promjeni program. Hajde mladosti ti ne budi lijen to da uradis.
tranzit je offline  
Star 04.07.2006, 18:23   #22
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Naravno da radi, al na MACINTOSHU, ne moram sad probati, to probavam svaki dan, program ne moze biti SPOR jer radi na 20 000$ masinu.
Dalje, sad ako ti nisi LIJEN pokusaj na PC dal radi, pa napisi ovde a posle toga jos 10 nasih kolega ovde da probaju isto.

Pozdrav

Citat:
Originalno postovano od Zlatko
Native Instruments Kontakt 2 je sampler vrhunskog kvaliteta
ali nije posebno pogodan za "Live" rad sa Aranzerom i to prije
svega radi prilicno sporog pozivanja programa po slanju PCG
komande sa Masterkeyboard-a, sto je naravno "neoprostivo"
pri ovakvom nacinu rada !!! Ovdje Emulator X fungira kao za sada
ubjedljivo najbrzi, to jest potpuno ravan hardware instrumentima.
Kao software Workstation bih preporucio Hypersonic 2 koji takodje
poziva svoje programe kao i bilo koji drugi hardware pandan.


Ima sta tu razlicito no ono sto sam ja naveo za KONTAKT na PC???

To je sta si ti rekao na moj teks.

Citat:
Originalno postovano od tranzit
Citat:
Originalno postovano od Nedim
]Cuo sam da KONTAKT na PCju ima nekih problema o vezi PC Informacija ili PROGRAM CHANGE sto nije slucaj na MACu
Pogresno, Kontakt nema nikakvih problema na jednom ni na drugom sistemu on samo uzasno sporo mijenja programe pa bi program change iz varijacije 1 mozda stigao na varijaciju 3 a mozda i na kraj pjesme. Toliko drasticno to nije ali kada se radi sa Kontakt instrumentima sa vecim sample kontigentom ovo je velika smetnja za sviranje uzivo..
BasariStudios je offline  
Star 04.07.2006, 18:39   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A ti prije par postova napisa:
Citat:
Originalno postovano od Nedim
To je toliko netacno sto i svi amateri znaju da KONTAKT na PC ne podrzava PROGRAM CHANGE od aranzera a ti dolazis da pricas te gluposte ovde? Jer ti znas uopste da je to stojalo i na samoj NI web stranici da taj problem postoji???
To nigdje nije stajalo a ponajmanje na NI stranici, to je cista izmisljotina. Mozda svi amateri misle da znaju da Kontakt 2 ne podrzava taj program change sa aranzera ali veliki broj profesionalaca zna da Kontakt 2 jednako dobro podrzava program change na PC kao i na MACu. To se nema potrebe probati.
Nedime, opet upadas sve dublje i dublje. Nema covjece potrebe za tim. Nista sto sam napisao nije bez cvrstih argumenata. Ti se samo bez ikakve potrebe batrgas u svemu ovome.
tranzit je offline  
Star 04.07.2006, 18:56   #24
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

...hehehe idemo dalje...jaki smo oboje, imamo snagu...
Problem koji KONTAKT 2 ima NA PC sa PROGRAM CHANGE za mene isto znaci i NE PODRZAVA jer je beskorisno, sad bolje razumes siguran sam.
Ako jedna stvar za mene RADI IL NE RADI NE ZNAM, MOZDA POLAKO IDE to za mene NE RADI UOPSTE ili RADI ili ne RADI. Sto se tice MACINTOSHa nisi ga spomenuo nit moras da ga spomenes, tebi nije mesto tamo, ne znas ga.
Sto se tice PC moj rodjak za svoje studio ima isti komp ko i ja al uzeo neki PC sa SWEET WATER specijalno za audio, platio ga oko 3500$ zbog GIGA SAMPLER i naravno tu stavio je i KONTAKT, i sledeceg dana ga je odma izbacio jer nije valjalo nista. Imao sam takvo iskustvo i sa jos neka 5-6 druga PCja i na bazi toga sam konstatirao da KONTAKT 2 sa PCjem ima problema koji ne postoje na MAC.
Onda otiso sam na NI stranicu zbog mojih potreba trazeci UPGRADES za moje NI software i ne NA STRANICU KOJU TI OCEKUJES nego u UPGRADE DOCUMENTIMA koje downloadiras postojalo je da KONTAKT i PC imaju taj problem i na svemu tome kontaktirao sam da ne podrzava PC jer ako ima problema je beskorisno sto znaci ne porzava. Jel to dosta? Il hoces jos? Kad budem nasao taj PDF Document postavicu ovde da svi procitaju sa NI stranice.

Pozdrav [b]

A sad da ne gnjavimo vise ljude dosta o ovome, TI SI U PRAVU i dokazao si mi DA JA NE ZNAM i da sam sve POGRESNO napisao a kolege, ostaje do njih dal da to uzme kao pomoc ili ne, ipak pametniji popusta, dosta sa ARGUMENTIMA, izjasnio si se i POBEDIO si u pravu si za svaki ARGUMENT koji si naveo.
Mogu ti se onako cisto izvinut ispred sviju za neke stvari a ti prihvatio il ne tvoj bussines.
Toliko o tome.

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Star 04.07.2006, 19:03   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve sto si naveo gore je izmisljotina i nema nikakve veze sa istinom. To su bajkice za djecu pred spavanje. Kontakt 2 radi nsa PCu besprijekorno i to je fakat a njegova brzina pozivanja programa preko program change nije zadovoljavajuca za rad uzivo, sto nema posebnog znacaja u studiju.
Da li ja poznajem MAC sisteme to nije ovdje tema i nema potrebe da o tome diskutujemo jer se bojim da ces se opet zaglaviti, pa bruka. Rodjaci znaci uopste nisu bitni niti njihovo neznanje u vezi sa DAWom vec iskljucivo cinjenice koje stoje.
Uh sunce mu zezeno umalo da zaboravim. U vezi sa tim prokletom GM standardom ti uporan sa tvrdnjom da on ima 127 instrumenata i jedan drum set. jer kazes:
Citat:
Originalno postovano od Nedim
GM nema 128 nego 127 BOJA.
Ama evo sam nesto na brzinu nasao, de dina ti i imana procitaj i prebroj te instrumente. Ako treba jos samo reci.
GMstandard
tranzit je offline  
Star 04.07.2006, 19:13   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa ti bolan ne poznajes osnovne stvari ni u vezi sa GM standardom a raspalio pricu o PCu i to samo tako a usput me izvrijedja do mila Boga ni krivog ni duznog. Ako si ti ocekivao da ti svi aminuju na te sve nebuloze sto si ispisao. to na javnim mjestima ne ide tako.
I ne radi se o tome ko je pobijedio jer ovo nije bio dvoboj bolan, ovo je sasvim normalan forum gdje ljudi razmjenjuju znanje i iskustvo a ne biju se. Kud si ti zapucao. Nije sramota ne znati ali je velika sramota ne znati a ne pitati, a jos veca ne znati a praviti se da znas.
tranzit je offline  
Star 04.07.2006, 21:07   #27
rondzo4life
Drugar foruma
 
rondzo4life's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Postovi: 65
Downloads: 329
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
rondzo4life befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eh kad bi ljudi samo citali one sveske sto dodju uz klavijaturu 90% postova bi se moglo komotno izbrisati!

A da jos malo potraze nesto na google-u, a kukuuuuuuuu , pa morali bi diplome da dijelimo! Eh sto bi to bila ljepota cuti sve te silne BALKANSKE ROLANDE YAMAHE I KORGOVE, ma haos. :wink:
rondzo4life je offline  
Star 04.07.2006, 21:32   #28
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ova tema, kao i ona o PA1x i PA80m ide u lock do daljnjeg.
Iste opomene dolaze uz ovu temu kao i uz onu!
Shansa da se ona tema ponovo otkljucha NE POSTOJI, a shto se otkljuchavanja ove teme tiche, zavisi od togakoliko bude zainteresovanih (javite se na Mail ili private).

Ovo stvarno vishe nema smisla!


_________________________________________
23:08

Evo, posle 3 sata se opet vracam na ovo...
I dalje se chudu chudim i ne mogu da verujem...

Miodraze, posle ovoga stvarno se neshto razmishljam da si u pravu i da treba zatvoriti sajt!

Aj, na onom yumidi-u trpe sve ovo, jer na tome zaradjuju, a shta smo mi, i kome, zgreshili?

Ne samo da nemamo zarade, nego samo imamo troshka!

I josh ovako neshto da nam priredjuju...

Strashno...


I da sevishe otkachite pricha o GM standardu!

Obojica greshite u nekim stvarima!

GM standart ima 128 instrumenata i jedan Drum Kit.

Tranzit.
Ne hvataj se za slamke!
To nije minimum!
To je standard!
Ostalo su proshirenja!

Takodje!

Po GM standardu 10-ti kanal JESTE za bubnjeve, a proizvodjachi su kasnije sasvim logichno nastavljali da redjaju ostale instrumente po kanalima i tu je nedim u pravu.

To NIJE standard, ali vecina proizvodjacha prati, pa je to postalo pravilo.

Ako u moj sud ne verujete, idite lepo i OBOJICA pogledajte:

http://www.midi.org/

Ovo je ZVANICHNA strana za MIDI standard.

I ovde:
http://www.borg.com/~jglatt/tutr/gm.htm

Mozete dosta nauchiti o midi standardu, a takodje je na download centru postojao jedan text o midiju, koji obojici ne bi shkodilo da prochitate.

Nedime, hvala na pomoci.
Lpo je od tebe shto si ovo napisao, ali ne mora da znachi da to shto imash mashinu od xxxxxxxxxxx bucksa imash i najbolju mashinu za rad.

Neko ko zna mnogo vishe nego svi mi zajedno moze da od mashine od 300e napravi chudo!

Chesto i neko ko ne zna puno, a ima ideju moze da napravi vishe nego neko ko puca od znanja...

Stoji da, kao shto Miodrag kaze, treba da malo birash rechi,


Tranzit

Prekini da se trudish da dokazujeh stvari sa kojima nisi upozat.

Ovo vazi i za Nedima.

Iako nedim JESTE tebe vredjao, istina je da si ti prvi provocirao!

Ako mislish da je on neshto pogreshio, trebalo je to odmah da PRISTOJNO i ARGUMENTOVANO kazesh i pokazesh, a ne da kazesh:"Sto pises o stvarima koje ocigledno vrlo malo poznajes ? Sto obmanjujes ljude i vodis ih na krivi put ? To sve sto si napisao je samo hrpa nicega. Taj post treba sto prije izbrisati. Toliko pogresnih tvrdnji na jednom mjestu skoro nisam procitao."


To vec nije u redu...


Kao shto sam vec rekao...
Prvi koji nastavi ovakvo ponashanje ce biti banovan!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
post, setup

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije