Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.09.2018, 14:27   #21
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dan zaboravio sam reći da binovi imaju skretnice, znači na oba bina imaju ti prekidači kojim se mogu uključiti i isključiti skretnice.
A evo i uspio sam poslikati unutrašnjost binova bez otvaranja jer su dosta veliki ovi okrugli otvori dole sa predenje strane binova, pa sam vidio onda da su binovi ipak po 400w svaki

Evo slika:
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2018, 10:57   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Fekete Pokaži Post
E sad što se tiče onog što me zanima to je da bi želio stavit bar još jednu kutiju da mi služi kao monitor.... zanima me da li mogu i uzet neku pasivnu kutiju ili baš aktivu i kako bih ju trebao onda spojiti tako da mogu pojačat ili smanjiti po potrebi taj monitor. Da li kutija mora biti minimalno 250W ili koliko, pošto je izlazna snaga mixera 2x250W. Uzeo bih radije pasivu jer je jeftinija od aktive...
Ne prostaje ti drugo nego kupiti neki mali aktivni monitor. Njega spajaš na MONITOR izlaz iz mixera.

Što se tiče ostatka sustava, ovi se basovi nikako ne uklapaju u koncepciju s tim mixerom. Mixer je slab i možda dovoljan samo za gornje kutije PRO15N. Ako na to spajaš i basove bez da uključiš skretnicu, imaš 4 ohma po kanalu i sumnjivih 250W. To nikako nije dostatno, a još gora je situacija ako je skretnica uključena jer tada radiš na 8 ohma.

Moj ti je savijet da za ovih 150-200 eura koje planiraš uložiti u monitor kupiš dodatno pjačalo koje ćeš koristiti za basove. Monitor će ti ionako na ovom sustavu samo malo donijeti bolji subjektivan dojam ali ništa više od toga. S ovim basovima i odgovarajućim pojačalom ćeš dobiti dodatnu snagu ali i mnogo bolju zvučnu sliku.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Fekete (13.09.2018)
Star 13.09.2018, 13:43   #23
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Casper veliko hvala, mislim da ću svakako uzeti onda jedan aktivni monitor,

a što se tiče dodatnog pojačala, što bi mi mogli preporučiti da kupim? Nadam se da bih mogao možda naći nešto polovno na njuškalu ili nekoj drugoj oglasnoj stranici...



Što se tiče monitora da li bih mogao recimo uzeti evo ovaj monitor, da li bi on odgovarao i odradio donekle solidan posao? Najbitnije mi je da se mi sami možemo čuti, jer je problem kad se svira u velikoj sali gdje nema ništa drveta pa sve zvoni i odbija se nama sve nazad pa se izgubim u svemu tome, inače radimo u dvojci, ja na aranžeru i pjevač.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Untitled.jpg (160,9 KB, 150x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (13.09.2018 u 14:38 sati) Razlog: spojeni postovi
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2018, 14:52   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Monitor bi trebao biti OK, malo jest velik i težak ali ... vi ste još mladi .
Pojačalo za basove može recimo, nešto poput ovoga sa slike. Spojiš kutije u Bridge mod i tih 1000W će biti dovoljno za dva basa. Pored toga, iNuke ima na sebi skretnicu pa je bolje koristiti nju nego onu pasivnu koju imaš u kutiji.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg inuke.jpg (187,1 KB, 143x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Fekete (13.09.2018)
Star 13.09.2018, 20:29   #25
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, ma to nam nije problem, ionako i ovi binovi imaju dosta kg, no nosimo ih zajedno pa onda nije teško



evo potražio sam to pojačalo i na drugim mjestima i uspio naći isto takvo, a za 200 kn manju cijenu na muziker.hr stranici, no zanima me i da li su oni pouzdani jer nisam od njih ništa naručivao do sada, koliko vidim moguća je i dostava i to besplatno i plaćanje pouzećem preko GLS-a pa predpostavljam da ne bi trebalo biti problema...



Zanima me i kako bih trebao spojiti onda to pojačalo, da se ne bi desilo da nešto krivo spojim pa da spalim nešto
Grafički Fajlovi
File Type: png Untitled.png (390,3 KB, 11x skinuto)
Highslide JS
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2018, 22:24   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemam iskustva s Muziker, vidim da se dosta reklamiraju. Ja sam iNuke dao samo kao primjer, nisam pažljivije gledao ostale oglase. Potraži malo, možda ima nešto polovno u istom, sličnom rangu.
Kad kompletiraš, onda ću ti opisati kako se to spaja. Princip je da signal sa mixera dolazi do ulaza pojačala, a onaj srednji speakon na stražnjoj strani spajaš na jedan bin, onda iz njega u drugi bin.
casper je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2018, 19:49   #27
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav! Evo me nakon dužeg vremena jer nisam baš odmah našao ono što mi odgovara, a i malo je bio problem i oko love.. pa sam eo na kraju uz polovno pojačalo uzeo i još jedan razglas, dva satelita i dva bina, koji moram priznat puno lijepše i čistije rade nego ove moje kutije do sada koje sam imao... tako da sada kao monitor za veče svirke koristim onda ova svoja dva stara satelita,

evo slika pa bih volio čuti i mišljenje ostalih kolega
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 1.jpg (71,4 KB, 131x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 2.jpg (98,4 KB, 124x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 3.jpg (116,9 KB, 123x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 4.jpg (123,1 KB, 124x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 5.jpg (118,0 KB, 129x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 6.jpg (170,6 KB, 125x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 7.jpg (90,9 KB, 126x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 8.jpg (72,0 KB, 125x skinuto)
Highslide JS
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2020, 12:49   #28
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

evo nakon dužeg vremena odlučio sam kupiti za monitoring aktivnu kutiju Behringer B208D Eurolive jer nisam baš bio zadovoljan sa kvalitetom zvuka sa kutija PRO15N koje mi služe kao monitor na večim svirkama, a i stvar je u tome da je to ipak pasivna kutija pa ju nije moguće posebno pojačavati i smanjivati pa mi je često bilo preglasno.



Sad me zanima da li postoji drugi način osim spajanje preko monitor izlaza sa mixera u Behringer B208D Eurolive?

Mixer je Behringer PMX2000 i ovaj razglas naveden u prijašnjem postu sa pojačalom.



https://www.yu-midi.org/forum/attach...9&d=1439815244


https://www.yu-midi.org/forum/attach...0&d=1439815454


https://www.yu-midi.org/forum/attach...8&d=1439815157



Da li bih recimo mogao spojit left ili right output sa stražnje strane mixera pa u input u aktivni monitor?

Stvar je u tome da mi je već zauzet right i left PRE AMP OUTPUT jer sa njima idem na ovo Q4 audio pojačalo, a htio bih čuti cjelokupnu sliku točno kako izlazi iz satelita koji su okrenuti prema van. Tako da mogu korigirati ako je vokal pre glasan, ili desna ruka ili ritam sekcija ili što već... jer desi se ponekad usred svirke, daj pojačaj malo ovo smanji malo ovo i onda ako je ova aktivna kutija spojena posebno na monitor izlaz neće mi bit isto pojačani kanali kao što izlaze van već bih onda morao i gledat da i njiih posebno pojačavam na ovom redu za monitor, a to je u tijeku svirke jako teško jer samo sviram ja i pjevač pjeva pa ne stignem, a i vjerovatno bi tu i bilo malo odstupanja.



Zanima me i kakvu točno ulogu ima ovaj

MOD: left/right
a kakvu mon/main
Grafički Fajlovi
File Type: jpg main_9a0d7d93.jpg (74,6 KB, 84x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg main_f23dbafd.jpg (63,0 KB, 83x skinuto)
Highslide JS
Fekete je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije