Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.12.2018, 14:00   #11
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam napravio sebi kobinaciju Tyros 5 i Pa4. Bez Yamahe ne mogu i ona ce mi uvek biti prva klavijatura. Ali za moje potrebe mi vise odgovara Korg. Hvala bogu bilo posla i dvoumio sam se izmedju Kronosa i Pa4x i odlučio ipak za pa4 jer tu imam i aranzer i skoro sve boje koje mi trebaju. Bas i kontre, terce, zujalice itd... tako da ako Tajra ne daj Boze zastane uvek imam rezervu. Ima posla dok se sve to spakuje ali za Korg imam materijala vec uradjenog da nista ne pipam.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2018, 23:56   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aranžer sviram od '87 godine. Nikada na svirku nisam istovremeno nosio dva komada, a na sreću, nikada mi se nije dogodilo niti da me ovaj jedan izda. Svjestan sam da tehnika uvijek može otkazati bez obzira da li se radi o skupom i novom instrumentu ili o nekom starijem i rabljenom. Ipak, vjerojatnost da se dogodi zlo se smanjuje ako imaš pouzdan proizvod novijeg datuma. Razmišljao sam svojevremeno kako se na neki alternativan i jeftin način osigurati u slučaju ako aranžer otkaže na svirci. Najbolja solucija koja mi je tada pala na pamet bila je da snimim 50-tak MP3-ca, "udarnih" stvari i imam ih pohranjeno na neki medij. Mobitel, tablet, neki jeftini player. S tim uvijek možeš iščupati svirku ako već nema drugog rješenja. Vjerojatno bi se osjećao poprilično glupavo tipkati po mobitelu i stiskati Play ali kad malo bolje razmislim, ne sjećam se kad mi je netko prilikom narudžbe rekao, daj mi odsviraj tu i tu pjesmu. Uvijek i po pravilu kažu, daj mi pusti ... Zamisao o 50mp3ca još nisam realizirao, a lijenost je vjerojatno u pitanju.
Rijetko razmišljam o otkazivanju klavijature ali itekako se želim osigurati sa ostalim instrumentima koje nosim na svirku. Uvijek su rezervni kablovi u torbi, ali za svaki slučaj i lemilica je uvijek u koferu. S obzirom na dvije aktivne kutije, mogu se pouzdati da će otići samo jedna i da na drugu mogu odraditi posao, za nuždu. Uvijek nosim rezervni mikrofon, a od vremena kada sam kupio Behrnigera XR12 i drugom koferu nosim i jedan rezervni mixer. Neki XENYX koji sam novi platio 70 eura, a upalio sam ga 2 puta samo da vidim jer radi.
Da rezimiram, ako bih snimio ovih 50mp3ca, jedino me nestanak struje može izbaciti iz igre.
I da, nikada nisam sanjao da su mi otkazali instrumenti ali s vremena na vrijeme imam noću moru da kasnim na svirku i da gosti čekaju dok slažem instrumente. Na sreću, taj ružan san se još do sada nije obistino. Nadam se da i neće.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Mix.jpg (121,4 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2018, 02:54   #13
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se tice Casperove nocne more, jedan nas kolega, a zove se Đorđe Balašević je jednom prilikom izjavio - "Ja još nikada nigdje nisam zakasnio, svi događaji za mene počinju tek kada se na njima pojavim"
Nemam strah da ce mi se okidati instrument na svirci, kako kaze Romario, svi mi znamo stanje svojih instrumenata i sta mozemo ocekivati, ako vec kod kuce nesto zeza, mozemo ocekivati da ce i na svirci.
Meni se jednom dogodilo prije svirke kad sam stezao mikrofon da mi je preskocio saraf, izjeo se. I nisam imao drugi stalak. A nisam bio ni u svom gradu da nazovem nekoga da mi donese drugi. Srecom uspio sam ubacit nskakve podloske da mi saraf hvata na vrhu gdje nije bio pojeden. Tako da moze napravit problem i nekakva glupava stvar, ne mora bit instrument. Ne mozemo sve nosit duplo.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2018, 11:55   #14
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pazi ovu zgodu. Sviram svadbu 30km od kuće. U prvoj pauzi jedem s bandom i zvoni mi telefon. Lik niti se predstavio ni dobra večer već samo pita jesi li ti taj i taj ja reko jesam i on da mu treba klavijatura da je njegova crkla a da ima svirku u Korčuli u hotelu. Kako smo mala sredina,odmah sam skužio o kojem se hotelu radi i da je to zapravo maturalna zabava i da je band došao iz grada udaljenog 300km + trajekt i ja mu kažem da mu ja ne mogu posuditi svoju jer sviram svadbu ali da u hotelu gdje je maturalno radi lik koji mu može posuditi klavijaturu i da pita njega jer toga lika sam zapravo mijenjao tu večer na svadbi jer lik je šef sale u spomenutom hotelu i nije mogao na svadbu. Pita me da imam li rezervnu klavijaturu i ja kažem da nemam a on da kako to da nemam. Tu sam puko i pitao ja njega da gdje je njegova rezervna. Lik se utišao,ni hvala ni doviđenja i samo mi poklopi slušalicu. Para mi je išla na uši od bezobrazluka al eto. Nemam pojma ni odakle mu broj al kasnije sam doznao. Pitam sutra kolegu iz hotela jel posudio i kaže jesam,ni hvala nije reko. Ni 100kn za kavu. Haos.
Znači,u tuđem si svijetu,desi ti se belaj i to znamo da je katastrofa al takvo ponašanje u takvoj situaciji nikako nisam prožvakao. Pa pozdravi,predstavi se,reci odakle si i što radiš u mom gradu,kaži stari crkla mi je klavijatura spasi me jer sam najebo jer sviram maturalno veče itd a ne ko stoka neka. Ja sam takav da bi sjeo u auto i ponio mu klavijaturu gdje i kome treba al brate,šta je puno,puno je.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Promijenjeno od smuchac (16.12.2018 u 12:03 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2018, 12:35   #15
Humu
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2018
Postovi: 140
Downloads: 54
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Humu ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka svirka je rizik. Pijani kum sa flasom pive, neoprezni razrednik dok drzi govor, cura sa casom vina koja se vjesa oko tebe da joj odsviras “Cipele”..sve je rizik da ce klavijatura dobiti tekucine. Svi bi mi trebali u tom slucaju imati dva aranzera. Sto i nije losa ideja ako se ima novaca. Sad na pa3x da mi se to dogodi bilo bi belaja, ovako ako imas aranzera tipa pa50, bolit ce, ali vjerujem manje nego gore pomenuta.
Humu je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2018, 13:38   #16
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I kako se postaviti ako vam neki budalaš napravi toliku štetu da se klavijaturu od cca 1000 eura ne isplati popravljati? Platiti iz svog džepa ili tražiti krivca da plati?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2018, 13:54   #17
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
Ja sam takav da bi sjeo u auto i ponio mu klavijaturu gdje i kome treba al brate,šta je puno,puno je.
Bilo je to davnih godina...imao sam još Roland G-1000...deset i po navečer..doma sidin uz klavijaturu..zvoni mobitel.Kolega sa svojim triom svira svadbu u Imotskom..početak prvog seta bilo sve u redu i onda... crkla klavijatura.Ajde Sina molim te dolazi ,spašavaj situaciju.Vlado moj, dok se ja spremim,odvozim 90-ak km do Imotskog proć će svadba.Nema veze samo dođi šta prije,mi ćemo ih dotle zabavit malo uz gitaru.Stisnem ja malo po gasu,ispred Imotskog me zaustavi policija,nešto blaže me kaznila po đepu.Dođem u salu,sve pokislo,tuga.Montiram klavijaturu,odsviram svoje ali đabe, iz mrtvila ih se više izvuć nije moglo...propade svadba.Sutradan mi javlja kolega da je klavijatura (Gem VK) proradila sama od sebe.
Landison je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2018, 19:06   #18
Humu
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2018
Postovi: 140
Downloads: 54
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Humu ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
I kako se postaviti ako vam neki budalaš napravi toliku štetu da se klavijaturu od cca 1000 eura ne isplati popravljati? Platiti iz svog džepa ili tražiti krivca da plati?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Tesko, ljudi uglavnom misle da je to nesto sto svaki majstor za 20 eura popravi.
Humu je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2018, 00:26   #19
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prošle godine, negdje u ovo vrijeme, domjenak neke informatičke firme, dobro plaćena gaža, fini lokal ...
Prilikom dolaska gostiju, odmah sam naslutio problem. Ja to zovem, "peder bal", 50-tak mlađih muškaraca i DVIJE ženske osobe, vjerojatno tajnice. Sve je bilo dobro dok se nisu najeli, nalokali, napušili trave i tko zna što se još vrtjelo po WC-u. Po godinama starosti, svi mi mogu biti sinovi. Sve se odvijalo uobičajenim tijekom dok jedan teturajući momak s čašom u ruci nije počeo bauljati oko mene i naručivati pjesme. Lijepo ga zamolim, sa smiješkom, potpuno kulturno: "Čuj stari, može pjesma ali molim te ... čaša, vino, klavijatura ..." Izgleda je moja finoća bila okidač da se kreten zalijepi, da me gnjavi, ulijeće, galami u uho ... A Genos nov, tek je 5 puta izašao "na teren". Joooj ... a čaša uvijek do polovice puna.

Izdržao sam tako nekoliko pjesama. U trenutku kad je plesni podij bio krcat i raja u potpunom deliriju, na pola refrena "udarne" I tebe sam sit kavano, jednostavno stanem. Nema tona, nema glasa, nema pjesme. He he, šok u sali. Kao da je netko zamrznuo film na ekranu, ljudi stali, gledaju u čudu prema meni, nestalo struje, šta je sad? Gledam i ja njih, 10-15 sekundi i mirno kažem: "Hvala vam lijepo, dobro smo se zabavili, ovo je bilo sve za večeras." Naravno, očekivao sam negodovanje jer nije bilo dogovoreno da završim tako rano. "Dakle deca, vi ste barem informatički osviješteni, uguglajte ovaj naziv s klavijature i ako ste spremni trenutno akontirati iznos nove sprave možemo nastaviti. Ako ne, odlazim i ne morate mi apsolutno ništa platiti za ovo što sam svirao. Nema ljutnje, kao da nisam niti bio ovdje. A možemo sve riješiti drugačije i u trenu. Pogledajte vašeg kolegu s punom čašom. Udaljite ga trajno od mene i mojih instrumenata i možemo nastaviti dalje." U takvim prilikama se uvijek nađe razumnih i dobronamjernih ljudi koji nakon toga kontroliraju uljeze i drže ih na oku. Tako je bilo i ovaj puta, pijani jadnik je nakon toga šetkao unaokolo na dobrom odstojanju od mene i mrko me gledao, a svaki pokušaj da mi se približi je ostao bezuspješan. Očito sam mu upropastio jedinstvenu priliku da tu večer bude glavni frajer, a na kraju je ispao običan papak.

Znam, moglo je završiti i drugačije ali ovog puta sam izgleda na vrijeme odbacio dobre karte i završio partiju s dobitkom.

Eto, nema veze s temom ali kad već pričamo kako prevenirati stvari, možda ovakvo iskustvo nekome pomogne u sličnoj situaciji.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Fekete (17.12.2018), Metalni (03.07.2019)
Star 17.12.2018, 09:35   #20
Humu
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2018
Postovi: 140
Downloads: 54
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Humu ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Problem je sto ljudi dozivljavaju klavijature kao “jeftine kineske sintisajzere”. Tako da kad kazes da je klavijatura 1000€, gledaju u cudu “nisam mislio da je to tako skupo.”.
Naravno, cijena izaziva strahopostovanje, a kvar nece platiti, vjeruj mi, nitko. Ovo sto si prekinuo svirku je sasvim legitimno. Tyros vrijedi vise nego oprema od tri covjeka u toj firmi.
Humu je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije