Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.04.2008, 16:48   #11
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ostavi ti malo vise hala od 30... da je juzni vetar radio bez hala i tih efekata on ne bi onako zvucao, probao sam ja jednom da stavim sve na nulu sto se tice hala cisto da isprobam na jednoj svirci kad nakon par pesama pada atmosfera koja je bila extra sto se kaze to vise ne nosi sve suvo... i normalno sve zavisi do razglasa, ja na primer svoje ritmove na nekom moram za 70 posto smanjit efekte ma ima ih na kilu a na nekom jos se moze i dodati.. znaci sta god mi tebi rekli ti to moras sredit spram svog razglasa. Samo bas nek bude uvek na nuli sto se tice efekata... Jer ipak ovo je roland ovo nisu semplovi... Aloha
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2008, 17:27   #12
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hal nek bude na nuli ritmove stimaj bez hala jer na svirci sint ce ti samo zvonit ,kod kuce je nesto drugo s halom je super al na svirci zvonce....Druk i cvrstoca cak i cistina zvuka je bez hala..Juzni vetar je nesto drugo
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2008, 17:38   #13
rondzo4life
Drugar foruma
 
rondzo4life's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Postovi: 65
Downloads: 329
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
rondzo4life befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pogledaj u pojedinacnim performance memorijama na koliko je stavljen volumen samog efekta!
Kolicina Reverba na bubnju zavisi od KIT-a koji koristis. Na neke setove bubnja ne treba nikako reverba, a opet na druge treba jer su dosta suhi. Na bass nikako ne stavljaj Reverb, eventualno malo Chorusa, ali zavisi od ritma opet. Strajh dosta ljepse zvuci sa malo chorusa!

Na Reverbu pomjeri malo Delay Time!

U glavnom moras eksperimantisati da bi dosao do zeljenog rezultata. Samo imaj na umu da Roland ima dosta prljav Reverb, tako da ga treba jako stedljivo koristiti.
rondzo4life je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2008, 12:13   #14
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Napravi nekoliko performansa sa različitim halovima na bubnju i iznesi na svirku ili neki razglas pa koji ti se dopadne od njega kopiraj ostale...na g1000 mislim da najbolje radi za bubanj HALL 2,ako me sećanje služi,za bas zaboravi bilo koji efekat,ostavi ga suvog,a ostale farbe po volji...nema tu pravila dok sam ne čuješ...i još nešto...nikako ne pravi ton na slušalicama ili na nekom kućnom uredjaju!!!

Meni je praksa na svim Rolandima bila da koristim za sve ritmove isti bas...podješ od ideje da imaš bend,basistu koji svira i ne menja bas gitare na svakoj pesmi...to je to...eventualno za tr bubanj možeš malo da se poigraš sa sint basom a to je već stvar ukusa...kad pronadješ bubanj i bas koji ti se najviše svidja i to ti zazvuči dobro,sve ostalo je lako namestiti...bez dobre ritam sekcije nema dobrog tona...sretno!

Jedno pravilo u muzici je najbitnije...što manje filozofije i petljanja sa efektima i ekvilajzerima ton je bolji...neko ti reče da pomeraš panoramu bubnja,ja to nisam radio nikad jer sam aranžer uvek vezivao mono,samo iz razloga što nećeš uvek svirati na istom mestu i što će ti se dešavati da ti kutije budu "razbacane" po sali a to neće uvek biti ono što si želeo da postigneš sa dva kanala...

Slobodno pitaj šta te zanima ali uvek imaj na umu da najviše moraš da uradiš sam i po svom ukusu...kad nadješ jedan ritam da ti zvuči posle je sve lako...cepaš dalje po njemu i nema greške...

Promijenjeno od Vule (24.04.2008 u 12:18 sati)
  Reply With Quote
Star 29.04.2008, 09:44   #15
BOEM72
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.04.2007
Postovi: 35
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
BOEM72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Puno hvala svima na pomoći.....mislim da sam dosta toga naučio...iako sam još daleko od pravog znanja...
BOEM72 je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2008, 11:03   #16
Igorčina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2008
Mjesto: Nekad Priština, sada Aranđelovac
Godina: 47
Postovi: 148
Downloads: 1051
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Guerrini superior 2, Korg Pa2xpro
Interesi: Pecanje
Igorčina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Igorčina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da bi ti G-1000 radio sa 100% snage moraš da ga razdvojiš na 4 izlaza, na 1 drum, 2 bass, 3 arranger(acc), 4 solo. E onda, skineš efekte sa svega ostaviš svoje na acc i solo. Na mixeru dodaš malo reverba na drums i to je to. ja sam ga svirao 7 godina i sve te kombinacije isprobavao, samo ga razvuci na 4 izlaza i nema greške.
Igorčina je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2008, 11:28   #17
BOEM72
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.04.2007
Postovi: 35
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
BOEM72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Igorčina Pokaži Post
Da bi ti G-1000 radio sa 100% snage moraš da ga razdvojiš na 4 izlaza, na 1 drum, 2 bass, 3 arranger(acc), 4 solo. E onda, skineš efekte sa svega ostaviš svoje na acc i solo. Na mixeru dodaš malo reverba na drums i to je to. ja sam ga svirao 7 godina i sve te kombinacije isprobavao, samo ga razvuci na 4 izlaza i nema greške.
Hm a kako misliš na 4 ulaza...ne kužim to....tj. trebam pojašnjenje jer neznam
BOEM72 je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2008, 11:30   #18
Igorčina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2008
Mjesto: Nekad Priština, sada Aranđelovac
Godina: 47
Postovi: 148
Downloads: 1051
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Guerrini superior 2, Korg Pa2xpro
Interesi: Pecanje
Igorčina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Igorčina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Na g-1000 pozadi imaš 4 izlaza! Jel tako!?
Igorčina je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2008, 11:38   #19
BOEM72
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.04.2007
Postovi: 35
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
BOEM72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Igorčina Pokaži Post
Na g-1000 pozadi imaš 4 izlaza! Jel tako!?
Da....ali neznam kako da razdvojim bass, drum itd po izlazu....znači svaki izlaz kopčam u svoj kanal na razglas???
BOEM72 je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2008, 13:32   #20
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ma pusti te priče...ne sviraš ti bas i kontru pa da razdvajaš po kanalima...nameštaj sve da ti u MONO varijanti dobro zazvuči i nema brige...što više budeš komplikovao veće su šanse da se "zablesaviš"...ovo važi za sve instrumente,ne samo za g1000...

Namesti bubanj i bas da zvuče čisto i konkretno,sa što manje efekta....kada to postigneš,sa desnom rukom možeš da radiš šta hoćeš...u prevodu..."kada ritam sekcija benda zvuči kako treba,solo može da svira i motorna testera,opet će zvučati dobro"...
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g1000

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije