Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.04.2013, 10:24   #271
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisi ti mene razumeo, ja sam hteo da kazem da od viska glava ne boli, ne kontam sta ti tu nije jasno? Degradacija instrumenta kako ti kazes nema veze sa instrumentom nego sa onim ko ga koristi. Ti si uleteo sa pricom kako imas sve klavijature ovog sveta i kako je Kronos bezveze za live zar ne? Pa si se bog zna kako isprovocirao... A mene nenormalno nervira ta prica " sta ce mu Fantom kad koristi semplove DX11"?
Mnogo volis da zapocinjes za nekog ko ne voli da se svadja...
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 11:14   #272
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudima je Le/Tr uveliko zavrsavao posao ako je on bio druga klavijatura,i dole aranzer....posle toga je Roland napravio revoluciju sa Fantomom zbog ogromne memorije i velikog displeja.....funkcije koje je nudio,kolicinu efekata koje pruza,sve to je vise nego dovoljno za svakog tezgarosa,da nekazem i profesionalnog studijskog majstora.....sve ostalo sto dolazi je,kao sto neko gore rece,cisti prestiz....lepo je voziti se Mercedesom,naravno,ali na cilj te doveze i jedan Punto!

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 11:39   #273
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste u pravu si. Ali sam si rekao ljudima je i TR zavrsavao posao, ne samo da je zavrsavao nego i dan danas zavrsava. Jedina stvar po meni koja mu fali su dobri klaviri i nista vise za tezgu. Tako da mu i Fantom dodje kao prestiz zar ne?
Fantom je takodje Mercedes, i to ljudi zaboravljaju.
Polovan Fantom u dobrom stanju se prodaje za 1800e!!!
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 11:58   #274
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno,Fantom G je i dalje best buy na trzistu definitivno....verovatno cu u neko vreme da zamenim moj umorni Le,ali ce to pre biti Fantom nego Kronos iz prostog razloga sto mi stvarno fali memorije na Le....semplove cu da prepisem iz Le u Fantom,eto priznajem,i dodam jos sto mi fali,i to je to,a pri tom cu da ustedim razliku novca izmedju Kronosa i Fantoma!

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 13:36   #275
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zoricd Pokaži Post
Naravno,Fantom G je i dalje best buy na trzistu definitivno....verovatno cu u neko vreme da zamenim moj umorni Le,ali ce to pre biti Fantom nego Kronos iz prostog razloga sto mi stvarno fali memorije na Le....semplove cu da prepisem iz Le u Fantom,eto priznajem,i dodam jos sto mi fali,i to je to,a pri tom cu da ustedim razliku novca izmedju Kronosa i Fantoma!

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Dobro, ja poštujem tvoju odluku, tvoj je izbor. Ja sam imao par godina Fantoma i sad imam Kronosa. Mislim da razlika u ceni te dve klavijature ne govori dovoljno koliko je jedna bolja, ali dobro.
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od zekicejn (01.04.2013 u 14:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 14:46   #276
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da je Kronos bolji,to se neosporava.....9 razlocitih engine-a,IFX na bacanje.....karama.....ali mi stepen iskoristenja svega toga nikada nece preci 10%,a i posto sam aranzerista i imam Pa3x,el.gitare nisu jaca strana Korga,a jedan Searing COSM na Fantomu zakiva na mestu......ni Kronos nije izbacio bolju gitaru....tako da mi opet za moj rad zavrsava posao i Fantom....ali potpisujem u potpunosti da je Kronos uveliko napredniji i pristupacniji workstation od Fantoma!

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 15:00   #277
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se potpuno, pogotovo uz pa3x ce ti prijati malo drugaciji zvuk od Korga. To je kombinacija
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 05:21   #278
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E jebg kasnim malo zbog posla pa ne stizem .. ae da ne ostanem "duzan"

Opet se mi nesto ne razumemo izgleda .. ili razlicito gledamo na neke stvari, kazes da sam napisao da imam "sve klavijature ovog sveta" ne nemam ja imam to sto hocu da imam, imam jer mogu da kupim i imam odakle da kupim, da radim za 2 piva za vece nebih imao. Verovatno si mladji od mene po godinama i po stazu u muzici a garantujem i u iskustvu to mogu da potpisem javno ovde sad pred svima (vidim ti po ponasanju, stavu itd.."gard" to na stranu). Ja vrlo dobro znam sta pricam jer sam prevalio gomilu opreme i svega i svacega preko ruku ako mislis da se "kacim" iskreno zaboli me uvo za kacenje, kad se neko pojavi na bilo koji forum sa nekim validnim cinjenicama onda se pobune "e ovo, e ono" izgleda se svodimo na to da danas "ima" mnogo majstora svog zanata, jednostavno nesmes nista reci da se neko ne naljuti JA IZA SEBE VODIM 12 LJUDI !! I to vrlo dobro radim, svaki moj povucen potez 5 puta proracunat, radim na takvom terenu gde jednostavno nesme da bude kiks, sve se placa i trazi da bude TOP .. FULL .. hteo to neko ili ne.. a sto se tice KRONOSa "to" sto sam rekao necu povuci i opet kazem, KRONOS JESTE VRHUNSKA SPRAVA, ali NEMOZE ona sve da pokaze u nasem poslu koji mi radimo, do juce su mnogi svirali (jv, xp, x3-5-01w, m1..t3...) nikom nista nije falilo od efekata, semplera i bolje su zaradjivali nego danas, danas ima sve u jednom workstationu a zvuce kao pre 20 godina i vise.. o tom ja pricam (ne razumem zasto se nalazis u prici?? Sam si sebe prozvao bukvalno.. da nisi mozda spakovao "te" boje pa se nalazis ili si isprovociran time sto imas KRONOS pa sad ces da pogines ovde za njega? KORG ce preko noci da izbaci "zamenu" za kronos .. e ovo je bolje ono je sad sranje .. i sta sad ? Definitivno ljudi su malo pogubili smisao, vezu se za "objekat" kao za zivo bice..TO JE OBICNA KLAVIJATURA hrpa, jeftine reciklirane plastike, aluminiuma, i malo elektronike.. (njih to u masovnoj proizvodnji nekosta ni trecina od onog sto mi zaista placamo) a zamenjiva nekim novim modelom sutra... ne vidim razlog za dalje rasprave. Covek je postavio gore VIDEO cist primer idiotizma, eto..on i onaj "drugi dasa" kog svi hvale isto ... svela se knjiga na 3 slova (3 farbe sviraju 10 godina samo se slikaju sa novim spravama ..). Nema potrebe da se "nalazis" u prici uzivaj pakuj tu "zver i uzimaj pare jebes ta sranja samo da je zdravlje i da se zaradi za neki "novi korg"
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 18:03   #279
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Potpisujem

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
maricm je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 18:17   #280
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne razumem sta znaci "ne bi trebao da se nalazis u prici", a pre nekoliko postova se me direktno citirao sa "jer neko ima i moze". Ako nekog citiras normalno je da ce ti odgovoriti, a ako nisi mislio na mene ja ti se od srca izvinjavam.
Jesam se sam prozvao, bas sam se sam prozvao! A pre desetak postova si me opet citirao sa "12+2 mastera+2 totala", i opet ako si citirao nekog drugog ja ti se izvinjavam. Cak si pominjao i govna i pite a i da sam u velikoj zabludi, opet ako nisam ja izvinjavam se, mada mislim da nema ko drugi biti.
Nisam se ja vezao ni za sta, ja se potpuno slazem da je Kronos parce plastike, ja se potpuno slazem da ce izaci jaca, bolja ili sta vec... ali ova tema i jeste Korg Kronos, tako da pricamo njemu. Ja cu sa zadovoljstovom da ti kazem i mane njegove, na primer stranice od klavir crne plastike jesu lepe, ali zamisli ih za 5 godina na sta ce liciti. Ili vektor dzojstik mi tacno stoji tamo gde ne treba, kad pojacavam master, nekad ga zakacim pa mi nestane u sred svirke, displej je velik ali su parametri cesto sitni, pa promasujem... ima jos...
Posto i ti posedujes isti, reci sta tebi smeta kod njega, koje su mu mane? Zasto je on bacanje para za live kako si rekao, a ne argument da klavijatura ne valja zato sto nudi PREVISE za pijanog gosta???
zekicejn je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije