Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

 
 
Alati tema Display Modes
Star 19.02.2016, 19:33   #11
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema na cemu kolega Milan$, tako je kako je. Mislim, to je Casper-u super jel, cim on to toliko brani i dize YEM u nebesa. Na ovom dijelu foruma se svakako za sve sto se kaze protiv Yamahe, biva instant razapet. Ja samo iznosim cinjenice, to se nekome moze svidjati ili ne.
Muzicar sa kojim usko saradjujem radi na PA3X, tako da sam odlicno upucen u mogucnosti tog Korg-a. Sto se tice fleksibilnosti, tu Tyros ne da zaostaje, nego je krut kao sledjen opanak. Sto se tice zvuka, PA3X se moze monstruozno srediti, samo treba sjesti. Davno su prosla vremena kad su Yamahini aranzeri narodski receno zvucali ''masno'' a svi ostali tanko. Dok Yamaha presipa iz supljeg u prazno, ostali napreduju. Tako i treba.
@casper
Ja s druge strane, ne razumijem zasto je tesko priznati da je Yamaha omasila? Znas li ti koliko ljudi nije preslo s T4 na T5? Znas li? Jako mnogo. Znas li razlog? YEM. Posto ti ocigledno ne razumijes sta ja pisem, vrati se pa procitaj. Nije ovdje problem mojih izgubljenih podataka, to je moja krivica - problem je generalni rad nad tim podacima. Da ti kopiram jos jednom:
''Uradio si set bubnja na T5, slozio kod kuce kako ti mislis da je ok. Dosao na svirku, ispostavilo se da ti je KICK, tj sample kick-a malo preglasan. Znas sta mozes uraditi po tom pitanju na T5 u tom momentu? Jedino sjesti, prepraviti sve midi note u editoru na SVIM ritmovima, a posto si dosao na svirku, to otpada kao opcija. Ono sto zaista mozes, je kad se vratis kuci, otvoriti gluperdu zvanu YEM, smanjiti taj kick, spasiti promjenu, spasiti PPF fajl (sto ja nisam radio jel), exportovati CPI fajl, sacekati jedno 40 minuta da se to ubaci u klavijaturu i nadati se da ce to ovaj put biti ok. Ako ne bude, ceka te ista procedura iduci put.'' Treba li da nacrtam?
Isto tako, stojim iza toga da je nivo obrade semplova u YEM-u najblaze receno smijesan. Generalno, arhitektura sistema na Tyros aranzerima se nije mijenjala jos od PSR-9000PRO. Sto se moglo raditi tada, moze i sad. Jedina razlika je u kolicini ram memorije i broju wave-ova u user memoriji, i sto su i to malo jada od editora prebacili na racunar.
Ti tvrdis da T5 zvuci 20% bolje od T4. Ja tvrdim da je to apsolutna laz i neistina. Jeste, jako je ruzno siriti dezinformacije, sto ti radis u ovom slucaju. T5 ne zvuci 20% bolje cak ni od T3, uporedjeno jedno pored drugog. Acoustic Kit zvuci isto i na T4 i na T5. Real Drums takodje. Concert guitar isto. Ista ad/da konverzija, isti semplovi, nema razloga da bude razlike. To su meni rekle moje usi, kojima ipak najvise vjerujem. Razlike ima jedino u voice-ima gdje su koristili druge bazne semplove. Sto opet ne znaci da je 20% bolje, daleko od toga.
Sto se tice zamjene za T4, ipak ne bih. Sada imam samo ppf fajlove, koji su za T4 neupotrebljivi (hvala Yamaha). A onog momenta kada Tyros 5 odlucim da posaljem u penziju, sigurno ga necu zamijeniti sa nekim drugim Yamahinim aranzerom osim ako ne promjene neke osnovne stvari koje su vremenom ucinili nabuloznim.
Ocigledno je u Yamahi vodilja jedan od citata Steve-a Jobs-a ''A lot of times, people don’t know what they want until you show it to them''. U svom slucaju, ja sam skoro godinu trpio to njihovo nametanje. Vidjecemo koliko cu jos. Ali mi svakako ne trebaju niti tudje usi, niti tudji mozak da vidim kako stvari stoje.
Sky Net je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije