Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.11.2006, 20:28   #31
Jazz
Drugar foruma
 
Jazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.08.2006
Mjesto: Bosnia and Herzegovina
Postovi: 67
Downloads: 687
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: svirka uzivo
Jazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jazz pošalji poruku preko MSN messengera
Standard N364 sa ritam sekcijom

POzz za sve a narocito za mog favorita na ovom forumu gosp.Krešo-a( :wink: bez uvrede svaka čast za sav Vaš rad jer sam probao nekolicinu Vaših setova i svi su za ocjenu 10)...
Down/load-ovati cu svoj set za N 364 i u njemu se nalazi ( mozda i znate za to ) na sekvenceru ritam sekcija odnosno drums, bas se mora svirati... još jedan pozz od
__________________
Jazz
Jazz je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2006, 11:02   #32
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja koliko vidim kreso je jedan između velikih majstora za workstatione na ovom forumu...Zbog takvih ljudi lakše je nama amaterima da se lakše upoznamo sa radom na sinthovima i hvala im što nisu sebični i svoje znanje djele sa nama...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2006, 16:52   #33
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

:oops:
Dajte momci nemojte me tolko hvalit, mogo bi se umislit.
To je samo dugogodišnji rad i trenutci kad ti žene neda p.... :wink: onda po čemu češ drugo drkat nego po klavijaturi.
Sad će još i ispast da me u zadnje vrijeme drma velika nejebica

najosnovnija stvar prije ikakvog čeprkanja po ikojem synthu je pročitat pod obavezno User manual i pokušat shvatiti što je "pjesnik" time htio reči, tj koje su mogučnosti i krajnji dometi pojedine klavijature. Nadalje tu su ostale kolege i mic po mic dođeš do željenog.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2010, 23:56   #34
STU
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.06.2009
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
STU befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg n364

Pozdrav jel imas prijatelju sta da mi posaljes za korgn364 hvala
STU je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2010, 00:03   #35
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@STU

Zadnji post na ovoj temi je napisan prije 4 godine.
Ako je sta ostalo Kresi,mozda i posalje....!!!!
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2010, 03:19   #36
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tema je vrh!Evo u sitne sate sam je procitao od pocetka do kraja...Svaka cast kolegama na znanju koje su podelili sa nama!
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2010, 11:53   #37
Nemanja88
Drugar foruma
 
Nemanja88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.05.2010
Mjesto: Chicago, IL
Postovi: 76
Downloads: 74
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Dallape Organtone, Korg Pa700, Yamaha DX-11, Casio CZ-101
Nemanja88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja sam tek sada procitao celu temu (nisam znao da sadrzi ovoliko korisnih informacija), i zahvalio bih se svim kolegama koji su svoje znanje i iskustvo podelili sa nama. Inace, kolega Aziz Catic, klavijaturista Kemala Malovcica, svira KORG Prophecy, pa ko ne zna kako zvuci, moze cuti na You Tube-u (konkretno ima jednu solo deonicu u pesmi "Zaljubljeni, ostavljeni, rastavljeni"). Inace, slazem se da nikada nece biti klavijatura koje su kao te nabrojane legende, ali tehnologija ide dalje, i moramo se prilagodjavati (novo ne znaci bolje, ali to namece trziste).

Pozdrav.
Nemanja88 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2011, 05:05   #38
Vlatka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.06.2009
Postovi: 4
Downloads: 1339
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Vlatka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolega. Vrlo lijep opis instrumenta koji je zavrijedio te atribute. Ja imam preko 30 klavijatura hrpu druge opreme u svom kucnom studiju i nema puno igracaka u mom arsenalu, ali N264 ima posebno mjesto. Ja imam dva N-264 i NS5R sound modul. Ako je netko zainteresiran za dodatne zvukove ja imam originalne diskete za taj instrument. Uz to imam i T3,M1, 01WFD klavijature i u potpunosti se slazem da su puno kvalitetnije ti instrumenti bili napravljeni. Nema pun plastike i sve je uklopljeno u metalnu konstrukciju. Za Korg Z-1 ne mogu dati komentar jer ga nisam nikada svirao, ali imam Korg Prophecy i nedavno sam promjenio Korg Microkorg za taj drugi N-264 workstation. Generalno kada gledam te instrumnte iz 80-ih i 90-ih puno solidnije su napravljeni od npr. Triton LE ili TR. To se ne moze reci za klavijature kao Motif Classic-6 ili M-3 koje su takodjer solidno napravjene u smislu izrade i kvalitete klavijature.
Kind regards,
Radan.
Vlatka je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2011, 11:58   #39
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni je ovaj topic već duže vrijeme poznat, no s obzirom na starost nisam se htio miješati i oživljavati "mrtvaca". Ali kad ga već vadite iz formalina...
Još manje želim kresi rušiti ugled koji je stekao kod nekih sa svojim poznavanjem ove klavijature, no ako već govorimo o činjenicama, onda moram reči da je tu napisano podosta krivih i netočnih podataka. Radi se o toliko staroj klavijaturi da sada i ne vidim potrebe o tehničkim detaljima raspravljati, ali mnoge informacije koje su iznesene na prvoj stranici jednostavno ne stoje.

Korg N364 nije ni po čemu najbolji workstation prije Trinity-a nego je naprotiv prva verzija Le varijante koju je Korg izdao u workstation segmentu. Njegov sound engine ni po čemu nije vrlo moćan, nego je zapravo među najslabijima u usporedbi s tadašnjom konkurencijom: samo dva oscilatora po zvuku (ne 4 kao što je napisano), samo jedan filter. U tim je stvarima konkurencija već godinama bila ispred korga i n364.
Jednako tako ne stoji da n364 pored korg karme jedini može kombinirati 8 zvukova. Pa to može svaki korgov workstation od m1 pa naovamo. Niti stoji da n364 ima 14Mb Sample Rama. Uopće nema Ram, a zvukovi su u Romu koji iznosi 8Mb.
Kvaliteta izrade je manja od prethodnika (m1, t serija, 01/w) i zato je klavijatura i bila jeftinija. E sad, ako netko uspoređuje n364 s triton classicom i za ovog potonjeg ustvrdi da je "govno puno plastike" onda ili lupeta koješta napamet, ili ne raspoznaje plastiku od metala.
O zvuku ne bih jer je to uvijek subjektivno. Dok kreso govori o slaganju nekakve nepostojeće tamburice u combi modu (od bisernice preko prima i berde kojih uopće nema među rom zvukovima a semplovi se ne mogu učitavati) drugi kolega lijepo kaže kako je pogriješio što je dao svoj M1 za kako veli "usr... x5d". Samo bih nadodao da je x5d ista klavijatura kao n364 samo drugačije izrade i bez sequencera!

Neke ostale stvari, kako je Depeche Mode ili Duran Duran stekao svjetsku slavu na Nord Lead-u 3 ili Yamahi VL-7, ne bih ni komentirao sada. Obje klavijature nisu ni postojale dok su navedeni bendovi stekli svjetsku slavu.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2011, 14:35   #40
Vlatka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.06.2009
Postovi: 4
Downloads: 1339
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Vlatka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se specifikacije N264/364 tice to je potpuno tocno da je bilo nekih netocnih informacija. Cinjenica je da nema RAM memorije, nema sampling opcije, ali ima patern arpeg. Usporedjivati M-1, 01W FD ili N264/364 nije previse zahvalno posto se radi o drugoj generaciji workstationa i ti se instrumenti razlikuju po unutrasnjoj arhitekturi i sonicki. Igrom slucaja imam i M1 i T3 i 01W-FD i N264(2x) pa mogu usporedjivarti te klavijature. Raditi bilo kakve usporedbe je prilicno nezahvalno, iako po specifikacijama svakako Triton ima superiorniji sound engine od npr. N-264/364 serije. Sto se izrade Triton serije tice cinjenica je da je Classic model vrlo solidno napravljen, ali TR serija je gotovo kompletno od plastike. LE je nesto solidnije napravljen od TR serije, a za Extreme i Studio model ne znam jer ih nisam koristio. Bottom line je da se intrument koristi za ono za sto je napravljen, a kvaliteta izrade klavijature ili kucista je stvar licnog odabira.
Vlatka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, n364


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije