Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.10.2010, 15:49   #1
vramba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2010
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
vramba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard weltmeister cantus 4 deluxe

planiram kupit novu harmoniku, pa sam naletio na weltmeister cantus 4 deluxe, kako sam cito na forumima ima 2 kabine sto mi se cini dosta dobro, cjena joj je dosta niska manje od 1000€. sad me zanima vase misljenje i iskustva s tom harmonikom? koliki je upad tipke, dal je teska, dal postoji neka specificna mana koja je karakteristicna samo za tu seriju, kakve registre ima, koliko je teska?
vramba je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2010, 20:05   #2
igorkac
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.07.2010
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 22
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50, Weltmeister
igorkac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo moramo da se razumemo da je ta harmonika vise za pocetnike, odnosno za ljude koji pocinju da se bave sviranjem harmonike, ne bi je bas preporucio za ozbiljnije svirke itd...

Ona ima jednu kabinu (nema dve kao sto ste naveli).
Po meni su dirke katastrofa, ja sam moju nosio kod majstora da smanji dubinu da bi se moglo lakse svirati.
Ima ona super zvuk i sve je to super ali dirke ne dozvoljavaju ozbiljnije sviranje.
U kakvom je god stanju ne vredi vise od 600-700 eura.
igorkac je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2010, 20:07   #3
triton-tr
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.10.2010
Mjesto: mkd
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa800-
Interesi: music
triton-tr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
triton-tr pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

druze ,ako,se bavis,profesionalno sa sviranjem harmonikom,
onda to nije za tebe,..
treba ti neka sa dobar,ton,i dobra klavijatura,....
pozdrav
triton-tr je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2010, 20:41   #4
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imam ja Cantus4 deluxe.Ona ima bas lep ton,lepo rade svi registri ali nije jaka,potiha je tako da nije za razglasno sviranje jer ne bi mogao da naduvas sa njom bilo koji mikrofon da koristis.Dirka nije duboka samo je prilicno tvrda sto je odlicno za vezbanje.Basovi su meki.Za kucnu svirku je super.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2010, 22:05   #5
igorkac
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.07.2010
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 22
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50, Weltmeister
igorkac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa da, to sam i ja rekao, znaci za kucnu svirku, odnosno za vezbanje, je super, ali za te pare ima dosta bolja harmonika sa kojom moze da se radi i profesionalno...
igorkac je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2010, 23:24   #6
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U dosta stvari se ne slažem sa Vama, imam Cantus IV De Luxe.
Krajem prošle godine sam je platio 1250 evra u top stanju, ozvučio sam je sa Audio Tehnica daljinskim mikrofonom(bubica) i većini kolega sam prilikom preslušavanja snimaka govorio kako je to Guerrini(original) i svi su klimali glavom i rekli kako se osjeti kvalitet...
Harmonika ima dvije kabine, prilično je lagana a za vježbanje dušu dala jer ima malo dublju i tvrđu tastaturu.

Mana je što na njoj piše Weltmeister pa većina kolega odmah u startu zna da to nije to, zatim glasnoća(kao što reče kolega Zsimonovic) i tonovi, jer sam je već morao nositi majstoru zbog čišćenja i servisiranja, srećom imao sam garanciju...

Poslije moje kupovine sam imao priliku da probam 10-ak ručnih radova(Dallape, Guerrini) sa cijenom od 1800 evra pa naviše, i ne bih dao toliko love za takvu harmoniku...

Sad me zanima, ako može kolega Igorkac da nam kaže koja to harmonika košta manje od 1000 evra a da je dosta bolja i da se može raditi profesionalno?

U svakom slučaju, moj ti je savjet da probaš lično instrument koji kupuješ i uz konsultaciju stručnih ljudi(majstora od povjerenje ili nekog kolege koji je dugo u tim vodama) doneseš konačnu odluku o kupovini.
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Burli za ovaj koristan post:
vramba (31.10.2010)
Star 31.10.2010, 02:28   #7
vramba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2010
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
vramba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja mislim da se nemoze nac harmonika sa duplom kabinom, a takva me zanima, jer kabina daje poseban zvuk kakav zelim.

nisam profesoinalac sviram harmoniku malo vise od godinu dana i imam zelju kupit bolju(sad imam parrot od 96b) tako da mi je harmonika sa duplom kabinom vrh.
burli hvala na odgovoru
vramba je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2010, 07:07   #8
mamula
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: Herceg Novi
Postovi: 39
Downloads: 91
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Guerrini
mamula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

vramba, za te pare neces naci nista sem weltmaisterice. Rucni radovi sa duplom kabinom a da nesto valjaju (ne da su vrhunski), ti dodju od 1500€ pa navise. Ovdje mislim prije svega na Dallape i Guerrini.
Ti sam izvagaj sta ti je prioritet
mamula je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mamula za ovaj koristan post:
vramba (31.10.2010)
Star 31.10.2010, 13:13   #9
vramba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2010
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
vramba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mamula znam to da. puno mi je dat 1500 € za harmoniku jer nisam profesionalni svirac i sviram sebi za dusu. zato sam i pito za ovu harmoniku jer ima duplu kabinu a jeftina je
vramba je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2010, 13:20   #10
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Burli Pokaži Post
U dosta stvari se ne slažem sa Vama, imam Cantus IV De Luxe.
Krajem prošle godine sam je platio 1250 evra u top stanju, ozvučio sam je sa Audio Tehnica daljinskim mikrofonom(bubica) i većini kolega sam prilikom preslušavanja snimaka govorio kako je to Guerrini(original) i svi su klimali glavom i rekli kako se osjeti kvalitet...
Harmonika ima dvije kabine, prilično je lagana a za vježbanje dušu dala jer ima malo dublju i tvrđu tastaturu.

Mana je što na njoj piše Weltmeister pa većina kolega odmah u startu zna da to nije to, zatim glasnoća(kao što reče kolega Zsimonovic) i tonovi, jer sam je već morao nositi majstoru zbog čišćenja i servisiranja, srećom imao sam garanciju...

Poslije moje kupovine sam imao priliku da probam 10-ak ručnih radova(Dallape, Guerrini) sa cijenom od 1800 evra pa naviše, i ne bih dao toliko love za takvu harmoniku...

Sad me zanima, ako može kolega Igorkac da nam kaže koja to harmonika košta manje od 1000 evra a da je dosta bolja i da se može raditi profesionalno?

U svakom slučaju, moj ti je savjet da probaš lično instrument koji kupuješ i uz konsultaciju stručnih ljudi(majstora od povjerenje ili nekog kolege koji je dugo u tim vodama) doneseš konačnu odluku o kupovini.

Radi se o jako dobrom instrumentu .
Burli ti je sve napisao ...

Harmonika je tiša,ali na razlas ide dobro van.
Predobro .
romario je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio romario za ovaj koristan post:
vramba (31.10.2010)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije