Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.03.2012, 13:11   #1
perica001
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.02.2009
Postovi: 133
Downloads: 1551
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
perica001 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dynacord Power mate 1000-2 i spajanje Allesis midi verb 4

Pozdrav!

Molio bi kolege ako netko zna kako se na miksetu dynacord power mate 1000-2 moze spojiti efekat Allesis midi verb 4 i gdje se treba spojiti na mikseru..? i dali su onda potenciometri od effekta na mikseru u funkciji ili ne.. ako netko ima iskustvo nek napise.. hvala
perica001 je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 17:22   #2
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedan od nacina:

Izadjes iz PMa Aux3 Send (ili 4) u levi input ulaz Alesisa, zatim signal vratis iz Alesisa L/R Output nazad u PM, recimo na zadnjem stereo kanalu.
To je klasicni routing (mono IN-Stereo OUT) za miksere koje ne posedjuju AUX return ulaze. Uradis nivelaciju signala na procesoru i mikseru..to je to u kratke crte...

P.S. naravno su FX1 i FX2 na mikseru u funkciji...
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 18:55   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@perica001

Velika bi bila steta i totalno ne-ergonomicno i ne-ekonomicno iskoristiti Alesis MidiVerb 4 tako sto ces "izici iz PMA Aux 3 (ili)4 pa onda u lijevi input ulaz Alesisa". Od koristi je dobro upoznati ovaj efekat jer on moze daleko vise da pruzi, ama za to treba i da se kofigurira kako treba za sta je potrebno bar minimalno znanje i iskustvo.

Taj gornji postupak i opisana konfiguracija uopste nije u redu. Ti ces to uraditi sasvim drugacije i iskoristiti maksimalno tvoj Alesis pa ces iz Aux Send 3 miksera ici u lijevi ulaz Alesisa a iz Aux Send 4 u desni ulaz Alesisa. Onda ces na Alesisu odabrati jedan od Double predkonfiguriranih efekata kao polaznu tacku (to su na primjer programi, Real Room+Delay; Real Room+Chorus; i Real Room+Flange). Zasto ? Zato sto je Alesis MidiVerb 4 u sustini efekat sa dva potpuno nezavisna procesora (DSPa), takozvani Dual Effect, od kojih svaki moze da daje po jedan efekat koji sa onim drugim nema nikakve veze. To dalje znaci, da ti na tvom Dynacordu upotrebom MidiVerba 4 neces dobiti samo jedan dodatni efekat (kako bi i bilo da si upotrijebio onu konfiguraciju gore koja ti je "savjetovana") vec dva totalno nezavisna (kao da imas dva zasebna efekt uredjaja) a Level i za jedan i za drugi efekat ces moci da regulises za svaki kanal miksera putem adekvatnih Aux 3 i 4. E sada spajas izlaze sa Alesisa na jedan od stereo kanala miksera. Na samom Alesisu posto on sada radi kao centralni ili tzv. Send efekat, ces obavezno mutirati ili ukloniti tzv. Dry Signal, iz iz miksa efekta, sto je u sustini originalni signal koji u ovakvoj postavci nema sta da trazi. Ovo ces obaviti tako sto ces otici u Utility preko taste UTIL a onda sa tasterom EDIT izaberi stranicu 1 pa tu postavi Dry Defeat na ON. Ovim si zavrsio sa definisanjem mixa za sve programe MidiVerba jer svi ce oni imati WetMix (znaci cisti efekt signal) na maksimali (100). Sada mozes ona dva programa za dva DSPa Midiverba da podesavas na Alesisu ako je potrebno a na Dynacordu ces za svaki kanal, pored ona dva Dynacordova interna efekta imati jos dva sa MidiVerba. Prvi od njih ti se nalazi na Aux Send 3 a drugi na Aux Send 4 na svakom kanalu. Sada moras nastelovati Level za ulazni i izlazni signal na efektu jer od toga zavisi i kvalitet rada efekta. Kreni od vrijednosti od 75% Levela za Input i Output Level. Probaj sa tim i to bi trebalo da bude uredu. MidiVerb ima i jednu funkciju koja se zove AutoLevel a koja automatski namjesta ulazni signal vodeci se onim sto prolazi kroz njega. Da bi ovo obavio pritisni dok svirate ili sviras "Input" i "Output" taster istovremeno. Nakon 5 sekundi ce Alesis sam postaviti ulazni Level na onaj nivo koji mu najvise odgovara. Ostaje da podesis jos par stvari na Dynacordu. Level onog stereo kanala gdje si ukljucio izlaze sa Alesisa, podigni za pocetak na "0" dB pa ces sam vidjeti u toku sviranja da li treba tu nesto popravljati ili ne. Na kraju postavi Aux 3 i Aux 4 fadere isto na 0 dB. Sad je sve spremno za rad sa 4 efekta.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 6 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
aleksandar72 (09.03.2012), danijel011 (10.03.2012), milepsr (09.03.2012), momo (09.03.2012), nesaband (09.03.2012), spale (29.03.2012)
Star 09.03.2012, 19:33   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bravo majstore,stvarno si car i hvala ti za ovaj koristan post.Ovo sto je @Aleksandar napisao sam znao da se tako radi ali ovo sto si ti napisao je stvarno jako korisna informacija.Mislim da je ovo do sada najkorisniji post sto se tice mene koji si napisao
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 19:48   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neso kad god zatreba... a drago mi je da ti je post bio od koristi. Ako nesto jos oko detalja ne bude jasno samo se javi. Inace je to uobicajena greska kod koristenja Dual efekata a najveci broj aktuelnih efekata i jeste Dual.

Promijenjeno od tranzit (09.03.2012 u 19:50 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (09.03.2012)
Star 10.03.2012, 13:46   #6
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odlicno objasnjeno
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2012, 16:52   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahaha.. imam slabost prema Valjevcima, a jos ako nisu bas iz Valjeva nego na primjer, iz Pricevica, Majnovica ili Stava... iiihhhiiii... tek onda cu rado da ti napisem jos nesto o tom MidiVerb 4 i jos dva ili cak tri nacina povezivanja pa sa tim i tri sasvim drugacija rezultata i namjene, naravno ako te uopste bude interesovalo. A da, da ne zaboravim... to ne vazi samo za MidiVrb 4 nego i za masu ostalih efekata jer su uglavnom svi aktuelni efekti koncipirani kao Dual efekti.

Promijenjeno od tranzit (10.03.2012 u 16:56 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
momo (10.03.2012)
Star 10.03.2012, 17:25   #8
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa kad već izazivaš napiši...
Da mi je neko reko da i ovo može...
4 efekta na mikseru hehehe...
Midiverb smo imali kad sam svirao bas u bendu prije 10 godina,normalno nisam znao da iskoristim te mogućnosti...
momo je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2012, 17:29   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to lijepo i divno ama ti nisi iz Valjeva i okoline.... hahaha. Kud me nisi znao prije tih 10 godina, majku mu... bas bi se nasvirao s tim MidiVerbom.


Napisacu u toku dana, sad sam zauezet vrlo vaznim poslom... jedem.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 22:15   #10
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E bas si me sad prijatno iznenadio ja sam rodjeni Valjevac a svi moji sa oceve strane su iz sela Dragjevice 10km od Stava
Ovakvi postovi su verujem vecini od koristi, samo nastavi kad budes imao vremena
Dule Va je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije