Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzièki Portal - Muzièarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2012, 13:19   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mico23
Tako je, samo Asus i nista vise ali... samo najbolji Asus, nikakvi surogati u vidu Asrock. Obaveza je da ploca raspolaze Hyperthreadingom, to je od zivotne vaznosti za audio, ma kakva god oprecna bulaznjenja nasao po netu u vezi sa tim. Poslusaj me neces se pokajati. Obavez su i SSD diskovi (po mogucstvu Sata 3 koji idu do 50-600 Mb/sec i sa 0.1ms Acces time. Memory moduli su takodje bitna stavka pa biraj najbolje da se ne bi kasnije kajao radi par desetina eura. E... sad ko ce ti to sve dovesti u red (mislim na OS konfiguraciju) to je vec tvoj problem. Ne zavaravaj se pisanijem kojekakvih proizvodjaca audio interfacea na ovu temu koja se uglavnom svode na par tweakinga, to ne pije vode i to je samo vrlo grubo podesavnje koje ti nece donijeti nikakvih znatnih poboljsanja. Detaljna obrada OSa (Win 7 64Bit) od strane strucnjaka koji se samo time bavi, donijece ti audio sistem koji sa lakocom "otrese" bilo koji MAC pa i one najace i koji ne poznaje "nemoguce". O stabilnosti nema potrebe ni pisati. Takav jedan sistem je spreman za sva iznenadjenja i ne pada na koljena pri svakom tezem pluginu. Radi primjera, takvi sistemi (hardver i softver optimirani) se sale sa 1000 Voice polifonijom "teskih VST instrumenata" uz desetine, isto tako teskih efekata i rade tako sigurno i stabilno kao da se radi o reprodukciji najobicnijeg MP3 filea. Ovo sto ti pisem nisu nikakve kineske bajke o mocnim i dobrocudnim zmajevima, nego argumentovana stvarnost jer takvi uredjaji rade vec par godina po ovom bijelom svijetu bez ijedne greske, stucanja i mucanja. Sve to naravno kosta ali zato i daje mnogo vise nego sto bi uopste mogao i da ocekujes. Pametan si momak, znaces sta je najbolje rjesenje za tebe a ja stojim i glavom (koja vec polako otkazuje poslusnost) i bradom (koju nemam) iza svake svoje rijeci. Ako ne bude ovako kako pisem i savjetujem, slobodno me javno prozovi i propino ispljuj.
Dodato:
Sve moras da mijenjas, s tim se treba pomiriti. Ne obracaj previse paznje na te sve benchmark testove, to za audio uglavnom nije previse relevantno jer testove rade ljudi koji za svoj poziv imaju sasvim druge djelatnosti a audio je daleko kompleksniji i ne zavisi samo od tih nekoliko faktora, mada kao pocetnu informaciju mozes i to pogledati.

Promijenjeno od tranzit (30.03.2012 u 13:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeæi èlan vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Mico23 (30.03.2012)
Star 30.03.2012, 13:36   #22
Mico23
Vredan èlan dru¹tva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 po¹alji poruku preko MSN messengera
Standard

Sta reci koju posluku porat osim hvala puno pa vidjet cu malo po netu koliko ce to da bude $$$ i onda sto prije rijesit.
Dodato:
ako te nemrzi da mi napises oznaku maticne tih ssd diskova i ram memorije,nebi da pogresim a ulozit cu lovu

Promijenjeno od Mico23 (30.03.2012 u 13:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2012, 14:08   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti se bas izbezobrazio... mrzi me...hahaha... ali cu ti napisati. Kad sve nabavis, ali samo onako kako budem napisao, pa kada bude zapelo kod spajanja i odvajanja (ne sumnjam u tvoje tehnicke sposobnosti ali...), a zapece sigurno, javi se jer sve to nije samo ubosti kablove i vozi, vec mnogo posla za koji i ne sanjas koliko ga ima. Cim nadjem malo vremena pogledacu gdje mozes trenutno dobiti najpovoljnije sve potrebne komponente pa cu ti napisati na PP ili ovdje. Kako vidim u Njemackoj si pa nece biti problema.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ælan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
Mico23 (30.03.2012), momo (30.03.2012)
Star 30.03.2012, 18:48   #24
Mico23
Vredan èlan dru¹tva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 po¹alji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala puno ako ti je mrsko nije problem vec si mi dosta pomogao a i ostalim,ipak ako nadjes vremena onda postavi ovdje da i drugima posluzi.

Hvala i veliki pozdrav
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 00:43   #25
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I mene ovo zanima,pa bi molio ako moze da se ovdje napise sta da se uzme za jedan dobar Audio Pc.Hvala unaprijed

Jos me zanima posto sam gledao ove maticne..Da li mora bas ovo sve sto je navedeno tacno da se uzme ili ima jos bolje.Npr.kao ova maticna od asusa..Jest da je skuplja ali zato me i interesuje...Ako je bolja na sta trebam jos paziti kod uzimanja?kakv pozzesor itd..Ili da nije samo bacanje para na ove skupe,a mozda moze i ta navedena konfiguracija uraditi isti posao..pozz

Asus Sabertooth X79 Mainboard Sockel Intel® 2011 Chipsatz Intel® X79

Promijenjeno od zeljko (11.01.2013 u 00:45 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 02:58   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drzi se onoga sto sam naveo i neces se pokajati. Sto se tice X79 Intel Chipa, procesora i mainboarda, ne bih ti savjetovao, ne zato sto nisu uredu (naprotiv) ali ces uloziti daleko vise novca za vrlo mali prirast performanse u odnosu na primjer, na Z77 platformu. Da bi uopste dobio taj prirast morao bi uzeti i7 3930K (6 x 3,2GHz) cija je cijena trenutno 530 eura. Uz to, Sabertooth maticna ploca kosta 300 eura. Saberi to i doci ces na cifru od 830 eura. Na Z77 Chipu to izgleda sasvim drugacije, pa ces za adekvatni procesor dati 300 eura (i7 3770K 4 x 3,5GHz) a za pristojnu maticnu plocu 150 eura, sto ukupno cini 450 eura. To je, kako vidis citavih 380 eura manje za mrsavih 5% nize performanse. Ne isplati se.

Promijenjeno od tranzit (11.01.2013 u 03:05 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 05:51   #27
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

De druze ako ti nije mrsko posalji mi na PP linkove ako moze sta sve trebam nabavit i tacne nazive ploca i prozzesora...Probao sam te kontaktirat na pp ali nesto ne ide,valjda ti je pun emailova hahaha..Pozz

A ja da dodam zaboravi...Mozda je i ova moja maticna dobra sto imam,pa da kupim samo bolji prozzesor

P7H55 Series od asusa,a prozzesor je i3 2x2,9
Dodato:
LGA1156 Intel® Lynnfield/Clarkdale-Prozessor geeignet

Das Mainboard ist die ideale Plattform für die neuesten Intel® Lynnfield und Clarkdale-Prozessoren mit LGA1156-Sockel. Die integrierten Speicher- und PCI-Express-Controller unterstützen sowohl Dual-Channel (4 DIMM-Slots) DDR3-Speicher als auch 16 PCI Express™ 2.0-Lanes, die zusammen für eine außerordentliche Grafikleistung sorgen. Das innovative Konzept der Intel® Clarkdale-Prozessoren mit integrierter Grafikeinheit liefert in Verbindung mit dem Intel® H55-Chipsatz eine performante Grafiklösung. Die Clarkdale-Grafikeinheit bietet separate 3D-, 2D- und Video-Engines, mit denen diese Prozesse direkt in der Hardware ausgeführt werden können.
PCI Express™ 2.0-Unterstützung

Doppelte Geschwindigkeit - doppelte Bandbreite
Das Mainboard wurde mit PCI Express™ 2.0-Steckplätzen ausgestattet. Das Ergebnis sind doppelte Systemgeschwindigkeit und -bandbreite, sowie eine gesteigerte Leistung.
Intel® H55-Chipsatz

Der Intel® H55 Express-Chipsatz wurde im neuartigen Einzel-Chipsatz-Design gefertigt, das die innovativen 1156 Sockel Intel® Core™ i7/ Core™ i5/Core™ i3/ Pentium®-Prozessoren unterstützt. Intel® QuickPath Interconnect (QPI) ist die serielle Punkt-zu-Punkt-Verbindung der nächsten Generation. QPI bietet eine verbesserte Leistung, eine höhere Bandbreite sowie eine bessere Stabilität. Die Kombination aus Intel® Core™ i5 6 Series, Core™ i3 5 Series und Pentium®-Prozessoren und dem H55 Express-Chipsatz ermöglicht eine opt
Dodato:
LGA1156 Intel® Lynnfield/Clarkdale-Prozessor geeignet

Das Mainboard ist die ideale Plattform für die neuesten Intel® Lynnfield und Clarkdale-Prozessoren mit LGA1156-Sockel. Die integrierten Speicher- und PCI-Express-Controller unterstützen sowohl Dual-Channel (4 DIMM-Slots) DDR3-Speicher als auch 16 PCI Express™ 2.0-Lanes, die zusammen für eine außerordentliche Grafikleistung sorgen. Das innovative Konzept der Intel® Clarkdale-Prozessoren mit integrierter Grafikeinheit liefert in Verbindung mit dem Intel® H55-Chipsatz eine performante Grafiklösung. Die Clarkdale-Grafikeinheit bietet separate 3D-, 2D- und Video-Engines, mit denen diese Prozesse direkt in der Hardware ausgeführt werden können.
PCI Express™ 2.0-Unterstützung

Doppelte Geschwindigkeit - doppelte Bandbreite
Das Mainboard wurde mit PCI Express™ 2.0-Steckplätzen ausgestattet. Das Ergebnis sind doppelte Systemgeschwindigkeit und -bandbreite, sowie eine gesteigerte Leistung.
Intel® H55-Chipsatz

Der Intel® H55 Express-Chipsatz wurde im neuartigen Einzel-Chipsatz-Design gefertigt, das die innovativen 1156 Sockel Intel® Core™ i7/ Core™ i5/Core™ i3/ Pentium®-Prozessoren unterstützt. Intel® QuickPath Interconnect (QPI) ist die serielle Punkt-zu-Punkt-Verbindung der nächsten Generation. QPI bietet eine verbesserte Leistung, eine höhere Bandbreite sowie eine bessere Stabilität. Die Kombination aus Intel® Core™ i5 6 Series, Core™ i3 5 Series und Pentium®-Prozessoren und dem H55 Express-Chipsatz ermöglicht eine opt

Promijenjeno od zeljko (11.01.2013 u 06:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 06:16   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A da ti meni prvo napises koliko bi para mogao da bacis na maticnu plocu jer ta koju imas nece da valja posto ne podrzava bas one procesore koji su predestinirani za audio sisteme.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 06:17   #29
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedino je problem nesto gledam na ovu moju maticnu mogu samo da ubacujem Intel xenon prozzesore jer ima sockel 1156,da li je to problem,pa nisam zadovoljan najbolje sa snimcima i ostalim radom na kompu...A u zadnje vrijeme mi se desava da kad samo slusam muziku na youtube pocne da krci ton..A u programu Studio one isto tako kad hocu da sviram vst instrumente i vidim u programu kad se to desava da se cpu optereti do maksimuma,pa valjda i zbog toga se to desava...Da li to znaci da polako prozzesir izdaje hehe
Dodato:
Taman da odgovorim ti bi brzi hehehe....To sam i ja pomislio,pa druze za sada nemam love ali ne mora da znaci da iduci mjesec necu imati da ponesto kupim..Ja bi polako da kupujem jedno po jedno,vazno je da to bude makina od kompa i da mogu da snimim kao u studiu kvalitetZato napisi ti meni na pp i daj linkove ako moze sta tacno treba od kucista za komp pa do svega sta treba za jedan audio Pc,naravno ako ti nije mrsko i hoces da mi pomognes...hvala
Dodato:
Kako god da snimim nesto na ovoj platformi koju ja posjedujem mi zvuci nekako sve to kilavo i nevaljaju snimci,kao da se sve zalijepi jedno za drugo i vokal i instrumenti i sveMoze proc samo sto ja nisam zadovoljan,pa radi toga hocu da napravim sve da to bude piko belo kad usnimim nesto
Dodato:
Dok preko zvucnika kad sviram sve zvuci drugacije i punije,valjda nemoze komp da to sve izdrzi...Jos nekako sve lijepo zvuci dok slusam preko programa ali cim sam konvertovao u mp3 nije to to
Dodato:
Sta mislis za ovaj maibord nije skup oko 119 eura

ASUS P8H77-V LX Mainboard Sockel 1155

Highlights & Details
  • 4x Sockel DDR3 2400(OC)/2200(OC)/2133(OC)/2000(OC)/1866(OC)/1600/1333
  • 2x SATA III / 4x SATA II

Beschreibung
Das ASUS P8Z77-V LX basiert auf dem Intel®-Z77-Express-Chipsatz und unterstützt Intel®-Prozessoren für den Sockel 1155. Es verfügt über vier DIMM-Slots und unterstützt bis zu 32 GB DDR3-Speicher im Dual-Channel-Betrieb. Zur weiteren Ausstattung des P8Z77-V LX gehören zwei PCIe-3.0/2.0-x16-Slots mit Unterstützung für Quad-CrossFireX und eine CPU-abhängige Grafik mit VGA-, DVI- und HDMI-Anschlüssen. Außerdem verfügt das P8Z77-V LX über 6-Kanal-Sound, Gigabit-LAN sowie zwei SATA3-, vier SATA2-Anschlüsse und zwei USB-3.0-Schnittstellen.

Lieferumfang
  • Mainboard
  • Kabel
  • I/O Shield
  • Anleitung.

Technische Daten
Chipsatz Intel® Z77 Formfaktor ATX SATA II 4 x SATA III 2 x DDR3 4 x PCIe x16 2 x PCIe x1 2 x PCI 3 x USB 2.0 4 x USB 3.0 2 x Giga-LAN (10/100/1000) 1 x OnBoard-Sound 7.1 HD, Optical S/PDIF PS/2 1 x Sockel Intel® 1155 Anschlüsse DVI, VGA, HDMI
Dodato:
Ili ovakav za 145 eura

ASRock Z77 Extreme4 Mainboard So. 1155

Highlights & Details
  • Ivy Bridge kompatibel
  • Intel® Z77 Chipsatz
  • 4x Sockel DDR3 2800+(OC)/2400 (OC)/2200 (OC)/2133(OC)/2000(OC)/1866(OC)/1600/1333 MHz
  • 4x USB 3.0 / 4x SATA III / 2x PCIe 3.0 x16
  • DVI, VGA, HDMI

Beschreibung
Sockel 1155 für Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® Prozessoren der 3. (Ivy Bridge) und 2.(Sandy Bridge) Generation.

Ausstattung
  • Schnellerer Datentransfer mit USB 3.0: Dieses Mainboard unterstützt die SuperSpeed USB 3.0-Technologie der neuesten Generation. Benutzer können sich mit den extrem hohen Übertragungsraten von bis zu 5 Gb/s auf eine Verbesserung um nahezu das Zehnfache im Vergleich zu USB 2.0 freuen. Des Weiteren ist durch die Abwärtskompatibilität sichergestellt, dass Sie vorhandene USB 2.0-Geräte weiter nutzen können
  • Mehr Leistung mit SATA 3.0 mit 6 Gb/s: Ein weiteres Merkmal dieses Motherboards ist die Kompatibilität mit SATA 3.0, sodass mit ultraschnellen Verbindungsgeschwindigkeiten von 6 Gb/s das Doppelte der Datenübertragungsraten von SATA 2.0 (3 Gb/s) erreicht werden kann
  • Doppelte Transferrate mit PCIe 3.0: Im Vergleich zur Vorgängergeneration PCIe 2.0 verdoppelt sich mit PCIe 3.0 die Datentransferrate auf 32 GByte/s.

Lieferumfang
  • Mainboard
  • Kabel
  • I/O Shield
  • Anleitung.

Die Grafik-Schnittstellen können nur bei Einsatz einer Intel® CPU mit integrierter Grafikeinheit genutzt werden.

Technische Daten
Chipsatz Intel® Z77 Formfaktor ATX SATA II 4 x SATA III 4 x eSATA 1 x DDR3 4 x PCIe x16 2 x PCIe x1 2 x PCI 2 x USB 3.0 4 x USB 2.0 2 x Giga-LAN (10/100/1000) 1 x OnBoard-Sound 7.1 HD, Optical S/PDIF PS/2 1 x Sockel Intel® 1155 Anschlüsse DVI, VGA, HDMI

Promijenjeno od zeljko (11.01.2013 u 06:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 07:00   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi morao da se mucis da kopiras i pises sve te podatke. Dovoljno je bilo da navedes tip maticne ploce.
ruke dalje od H77 Chipa, nemas potrebe za tim a moze i probleme da pravi. Uzmi Asus P8Z77-M ili M Pro i sve ce biti uredu. Za procesor ces morati malo dublje ruku u dzep. Izbjegavaj u sirokom luku i5 CPU jer ne podrzavaju Hyperthreading, sto znaci da ti ostaje izbor izmedju i3 i i7. Mogu se vec na e-bayu naci i7 2600 i 2600K za pristojnu cijenu.

Promijenjeno od tranzit (11.01.2013 u 07:02 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Va¹e dozvole
Ne mo¾ete postavljati Nove Teme
Ne mo¾ete poslati Odgovora
Ne mo¾ete postavili Privitke
Ne mo¾ete ureðivati va¹ih Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:19


Forum Yu-Midi.org pokreæe vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava za¹tiæena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista èlanovaLista èlanova FacebookFacebook DonacijeDonacije