Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.04.2012, 20:41   #261
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rocco Pokaži Post
malo opsirnije,audya ima dosta fabricki sredjenih boja zlata vrednih za studio, sto i brdo vst instrumenata ne mogu tako da prozvuce,znaci sami fabricki soundovi ne traze mnogo procesiranja a zvuce vrlo siroko i mocno,dok kod korgovih aranzera nije takav slucaj,90% zvukova nisu uopste fabricki sredjeni,frekvencije joj nisu uopste uravnotezeni i kad se uzme u obzir da sami sampler u korgu nije bas za pohvalu,audya je svakako vredniji.....to sam hteo da kazem

Vredniji u kojoj sferi? Sam si rekao ima boja za studio, ali zaboravljaš da je ovde 95% muzičara koji nemaju veze sa studiom i bitniji im je funkcionalni deo klavijature.

Kako onda objašnjavaš to što su svi zakleti rolandovci ostavili G seriju i prešli na PA, svi su oni znali da je zvuk "lošiji" za njihove rolandovske uši ali su nauštrb kvaliteta ipak odabrali korg baš zbog onoga što nema veze sa zvukom. A nas ovde to više zanima negoli sam zvuk. Jer par dobrih ritmova možeš da napraviš i na gem wk6 koji ima 32mb ram-a (kao pa1x) i da staviš demo i šta s tim? Poenta je da se lepo razmotre sve mogućnosti i nemogućnosti audya aranžera.... a ovako kako je krenula tema pretvoriće se u običnu kafansku raspravu zbog pojedinaca koji su upecali ribu od dva metra.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (27.04.2012 u 20:43 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2012, 20:49   #262
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Zakacih se onako sa bine pre nego sto krenem sa svirkom . . . Ehhhh sto bih voleo znat' ko je ovaj tranzit pa da ga onako bas od meraka povedem na pivo i pecenje ;-)
Postovano sa mobilnog uređaja
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2012, 20:52   #263
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bih mogao da predpostavim odprilike ko bih mogao da budeSamo necu da kazem

Promijenjeno od zeljko (27.04.2012 u 20:53 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2012, 20:57   #264
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Ne bih bas rekao da je 90% fabrickih sounda kod PA3X frekventno neuravnotezeno, to je neozbiljna tvrdnja koja je totalno netacna a jos neozbiljnija da je Audyja sa svojih jadnih 320MB ROM sample contenta bolja od "brda VST instrumenata". Imas li na umu da bolji VST instrumenti baziraju na contentima i do stotinak GBa pa kod nekih, na primjer, samo jedna crash cinela zauzima vise sample contenta nego cjelokupni ROM Audyje. Necemo ni pominjati ogromnu razliku u kvalitetu efekata u korist softver instrumenata. Ubjedljivo najneozbiljnija je ipak tvrdnja, da Audyja ima dosta fabricki sredjenih sounda "zlata vrijednih za studio". Audyja i studio to nikako ne ide skupa, to ne samo da je neozbiljno nego je i smijesno.
da ne ulazimo u polemiku,nego samo jedno pitanje,dali si upoznat sa time da velicina jedne boje nema veze sa sam kvalitet?recimo moze jedna boja BASS-a da ima 100 mb a nikako da ne legne u zvucnik a kontra od ovo,moze da ima bass samo 2 mb a da ubije i da je tamo gde mu je mesto..Dali znas koliko ROM-a ima legendarni KORG T3 recimo?po tvojoj logici treba T3 da bude rupa od klavijature
rocco je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2012, 21:27   #265
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da samo mozes i da predpostavis koliko sam upoznat... ihhhaaaaa. Naravno da kvalitet sounda direktno i proporcionalno zavisi od sample contenta. Tu pricu koju ti pricas sam cuo bar desetak hiljada puta i to uvijek od ljudi koji sa ovom materijom nemaju posebnih dodira pa samim tim i nemaju pregled svih faktora koji su bitni u ovom domenu. To "legne" ili "ne legne u zvucnik" nema veze sa tim sto ti pises vec sa znanjem koje je potrebno da bi to sve "leglo". Pominjes "legendarnog" Korga T3, sigurno da je on u svoje vrijeme kada je izisao (1989. god.) bio "cudo tehnike" sa svojom AI sintezom i da je, ustvari ne on vec Korg M1 ciji je T3 nasljednik, ostavio traga u istoriji muzickih instrumenata ali obrati posebnu paznju na rijec "istoriji". Danas kada bi se pojavio na trzistu, ne bi ga niko ni primjetio. Nemam obicaj da karakterisem instrumente tim izrazima koje ti upotrebljavas (rupa) ali cu biti konkretniji, taj isti legendarni T3 bi danas bio jama.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2012, 21:44   #266
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Da samo mozes i da predpostavis koliko sam upoznat... ihhhaaaaa. Naravno da kvalitet sounda direktno i proporcionalno zavisi od sample contenta. Tu pricu koju ti pricas sam cuo bar desetak hiljada puta i to uvijek od ljudi koji sa ovom materijom nemaju posebnih dodira pa samim tim i nemaju pregled svih faktora koji su bitni u ovom domenu. To "legne" ili "ne legne u zvucnik" nema veze sa tim sto ti pises vec sa znanjem koje je potrebno da bi to sve "leglo". Pominjes "legendarnog" Korga T3, sigurno da je on u svoje vrijeme kada je izisao (1989. god.) bio "cudo tehnike" sa svojom AI sintezom i da je, ustvari ne on vec Korg M1 ciji je T3 nasljednik, ostavio traga u istoriji muzickih instrumenata ali obrati posebnu paznju na rijec "istoriji". Danas kada bi se pojavio na trzistu, ne bi ga niko ni primjetio. Nemam obicaj da karakterisem instrumente tim izrazima koje ti upotrebljavas (rupa) ali cu biti konkretniji, taj isti legendarni T3 bi danas bio jama.
ovoj prici nema kraja,ti jedno ja drugo,imas neki demo,studiski snimak ili bilo sta,hocu da cujem,interesuje me tvoje shvacanje oko zvucne slike......nije ironicno ili provokativno,ozbiljno bih hteo da cujem.....pozz
rocco je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rocco za ovaj koristan post:
gerag (28.04.2012)
Star 27.04.2012, 21:52   #267
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I kad cujes taj moj nekakav demo, onda ces biti upoznat sa mojim shvatanjem zvucne slike ? To moje shvatanje uopste nije bitno, ovdje diskutujemo o Audyji 5, mada si malo skrenuo sa teme pa otisao cak do T3 koji ima vrlo malo veze sa onim sto se danas desava na ovom polju. U pitanju su cinjenice a ne ukusi, fakti koji karakterisu jedan instrument. U danasnje vrijeme su svi proizvodjaci sakupili dovoljno znanja da bi mogli spremiti kvalitetan sample ROM i tu su razlike minimalne ali... u nastavku proizvodnje dolazi do razlika, manjih ili vecih. Taj sample content mora da se propusti kroz nekakvu sintezu koju opet karakterisu specificni filteri, LFOi itd... a to sve je vrlo razlicito od proizvodjaca, do proizvodjaca. Zatim nastaju ogromne razlike u ergonomiji instrumenata, u funkcionalnosti, u kvalitetu komponenata itd... itd... Na svim ovim poljima Ketron jos uvijek ima malo da ponudi.

Promijenjeno od tranzit (27.04.2012 u 21:54 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 02:00   #268
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Teorija,Teorija,Teorija u nedogled!!!Postavi neki snimak ili daj bilo kakav valjan dokaz u vezi toga sto tvrdis.
Dodato:
Uostalom slika govori vise od reci!!!


AYDIA 5 rumba.wmv
You need to upgrade your Flash Player


AYDIA 5 bit.wmv
You need to upgrade your Flash Player


AYDIA 5 orijental.wmv
You need to upgrade your Flash Player


AYDIA 5 78.wmv
You need to upgrade your Flash Player


AYDIA 5 98.wmv
You need to upgrade your Flash Player


AYDIA 5 sa sa.wmv
You need to upgrade your Flash Player


AYDIA 5 bit.wmv
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od gerag (28.04.2012 u 02:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gerag je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 03:25   #269
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Na osnovu ovih snimaka i onog pre toga,ja mogu samo reci da Audia 5 zvuci razlicito u odnosu na ostale aranzere u toj klasi,dodje mu ko neko osvezenje..Sad da li zvuci bolje ili gore u odnosu na konkurenciju,to je sve subjektivno,ko kako cuje,i kako zna da sredi spravu,na kraju nije ni bitno,svira svako ko sta voli,ali da zvuci razlicito,zvuci..dal je vredno tih para,vreme ce pokazati..pozdrav

Promijenjeno od Milan$ (28.04.2012 u 03:26 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
gerag (28.04.2012)
Star 28.04.2012, 06:48   #270
tyros 2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.12.2007
Mjesto: ......
Postovi: 19
Downloads: 40
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: ketron i kurzwaill
Interesi: tezga
tyros 2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tyros 2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Beitrag

evo demo pa preslusajte fabriku
http://www.ketron.it/index.php?optio...id=28&lang=eng

tyros 2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije