Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.05.2012, 23:14   #351
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Po Nešinoj preporuci
http://www.yu-midi.org/forum/group.php?groupid=14
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2012, 23:22   #352
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

,he he he,ovo ti je dobra fora @Vaxter!!!!!
Nego,izgleda me mnogo ljudi ceo dan spominje i stucam ceo dan.
Ima li pomoci tome malo sam Off od teme ali da li ima covek neko resetovanje(neko reset dugme) da prestanem da stucam?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2012, 23:28   #353
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... Jel pomoglo?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2012, 23:29   #354
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima saspi jednu pivu u zeludok
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2012, 23:45   #355
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam presrecan... nemam rijeci... hvala vam od srca... ostajem bez teksta i daha... Nego da pitam, mogu li ja sam sebe da obozavam u toj grupi... tek da nas bude vise ?

Hahahahah... zestoki ste momci.

Promijenjeno od tranzit (02.05.2012 u 23:50 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2012, 22:59   #356
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

tranzit mozes da obozavas sam sebe ali nikako nemoj da pustas Audio resurse direktno sa Hdd..... Jer to samo audiya moze....
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2012, 23:19   #357
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma Tranzit je Babo
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2012, 10:57   #358
daree
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.05.2007
Mjesto: Velika Gorica
Godina: 59
Postovi: 89
Downloads: 994
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 19 puta u 15 Postova
Instrumenti: Ketron Audya5,Kurzweil PC3K6
Interesi: muzika
daree befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
daree pošalji poruku preko MSN messengera daree pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ,da i ja kazem dvije, tri "pametne",posto sam ponosni vlasnik audye5( ima prosirenje 128mb+case) i korga pa3x 76(prosirenje 256mb+case).

Da odmah kazem da je korg kostao oko 400 eura vise nego audya5,posto vidim da se cesto spominje kako je audya jako skupa

Prednost dajem korgu u pogledu 24 oscilatora,ekranu na dodir,moze primiti veci broj multisamplova,moze terce,ima bezbroj vec gotovih setova,ritmova, materijala za korga ima u velikim kolicinama.Mozda sam jos neke stvari koje su dobre u korgu, i zaboravio,ispustio.

Kod audye toga svega gore navedenog nema(mozda se u audyi mogu napraviti terce,to ne znam),no tvornicki soundovi,npr,trube,gitare,klavir,flaute, hammondi,saxovi,itd..itd. su meni puno bolji,prirodniji, bez obzira na 24khz ili kod audye 16khz,ne razumijem se u te podatke.
Zanima me samo ono sto cujem,a cujem da mi na audyi svi ti soundovi zvuce bolje.


Evo samo jedan primjer,imam klavir 180mb u korgu,semplirali ga neki ameri,ne sjecam se sad vise gdje sam ga kupio.
Semplirali su sve tonove,sa takvim ,i takvim skupim mikrofonima ,mikrofoni su stajali u tom i tom polozaju,pod tim , i tim kutem, u 8 layera,u toj i toj kvalitet semplirali...tra la la ,i jos dosta tih podataka,sve to stoji u opisu klavira,i kupim ja to sav sretan, evo konacno da imam pravi klavir.
Sad kad usporedim tvornicki klavir sa audye i taj semplirani kojeg imam u korgu ( o tvornickom klaviru u korgu po meni ne treba trositi rijeci), nekim cudom, rom klavir(tvornicki) u audyi je bolji, jednostavno, bolje zvuci,e sad kako je moguce da je bolji,a ne trosi toliko ram-a,sigurno nije ni sampliran u 8 layera,a sempliran je i u 16 khz,(jel se to tako kaze, khz,nisam siguran,ispravite me)

Sto se tvornickih stylova tice,narocito onih koji su napravljeni sa audio drums,sa audio bassom sa live gitarama,meni je to smjesno uporedjivati sa stylovima u mojem skupo placenom korgu,u odnosu na audyu korg mi zvuci jadno,tanko,..mrsavo

Bio mi kolega neki dan,bubnjar,zavrsio covjek glazbenu akademiju,nema on veze sa klavijaturama,ne zna on ni jednu marku klavijatura,niti ga to zanima, ja nesto sviram na korgu, nesto na audyi ,tvornicke stilove , samplova iz ram-a,neki country,pop,rock beat,malo mu pustim samo arranger da radi,pritisnem filove ,break,endove,dodje on stane iza mene , i kaze daj na ovoj srebrnoj jos nesto odviraj,pa kaze hebote,pa ne mogu vjerovat da to klavijatura svira,ovo je zivi bubanj,ziva gitara,pa kako to zvuci dobro.

Isti taj dojam da je to sve,a govorim o ritam sekciji na audyi nekako zivlje,vjernije,slicnije zivom bandu (u bandu sviram vec 28 godina) prati i mene svih ovih par mjeseci koliko imam audyu5,ne mogu se docekat da imam slobodnog vremena ,da je ukljucim,sviram, vjezbam,takav osjecaj nikad me nije pratio dok sam svirao samo korga.

Znam da korg ima napredniji editor soundova ,stylova,effekata,vokal procesor,vise ram-a,da ima bolju tehnicku podrsku,itd..itd,no,sve mi te njegove prednosti nekako se ne cuju na razglasu kad krene svirka.

Biti cu jos sretniji kad proizvedu arranger,koji ce imati sve najbolje mogucnosti i od rolanda,yamahe, korga i audye,ma kupujem ga sigurno,nema veze kako se zvao,no ne znam hocemo li to ikad docekati.

Zivi bili !
daree je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, daree, za koristan post:
djole970 (21.10.2012), gerag (04.05.2012), tyros 2 (04.05.2012), Vex (06.05.2012)
Star 04.05.2012, 23:37   #359
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega, nije 24kHz i 16kHz jer to bi bilo katastrofalno vec 24Bita i 16Bita, malo si izmjesao jedinice i mjere. Nije to tako ni strasno ali je strasno sto ne cujes razliku u korist Korga na tom klaviru od 180MB i fabrickog sa Audyje koji vjerovatno nije ni jedna desetina od toga. Sve ostalo je samo tvoj ukus pa o tome ne treba raspravljati jer je uzaludno, tim prije sto su bili uzaludni cak i silni tehnicki podaci kod kojih nema pogadjanja. Tvoje je legitimno pravo da zestoko volis sound Audyje i ne smije ti ga niko oduzeti ali je i pravo ostalih da im smeta ono stucanje i mucanje i onaj Reset taster. Imaju pravo da im se vise dopada ogromna razlika u sintezi u korist Korga, zapravo Audyja i nema sintezu, to je prije svega masina za ispucavanje samplova koja sa nekakvom sintezom nema velikih dodira. Da se ne ponavljam, uzivaj ti u soundu Audyje a ostali ce u svojim Rolandima, Korgovima i Yamahama, pa svi vuci siti i sve ovce na broju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 01:33   #360
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od daree Pokaži Post
Evo ,da i ja kazem dvije, tri "pametne",posto sam ponosni vlasnik audye5( ima prosirenje 128mb+case) i korga pa3x 76(prosirenje 256mb+case).

Da odmah kazem da je korg kostao oko 400 eura vise nego audya5,posto vidim da se cesto spominje kako je audya jako skupa

Prednost dajem korgu u pogledu 24 oscilatora,ekranu na dodir,moze primiti veci broj multisamplova,moze terce,ima bezbroj vec gotovih setova,ritmova, materijala za korga ima u velikim kolicinama.Mozda sam jos neke stvari koje su dobre u korgu, i zaboravio,ispustio.

Kod audye toga svega gore navedenog nema(mozda se u audyi mogu napraviti terce,to ne znam),no tvornicki soundovi,npr,trube,gitare,klavir,flaute, hammondi,saxovi,itd..itd. su meni puno bolji,prirodniji, bez obzira na 24khz ili kod audye 16khz,ne razumijem se u te podatke.
Zanima me samo ono sto cujem,a cujem da mi na audyi svi ti soundovi zvuce bolje.


Evo samo jedan primjer,imam klavir 180mb u korgu,semplirali ga neki ameri,ne sjecam se sad vise gdje sam ga kupio.
Semplirali su sve tonove,sa takvim ,i takvim skupim mikrofonima ,mikrofoni su stajali u tom i tom polozaju,pod tim , i tim kutem, u 8 layera,u toj i toj kvalitet semplirali...tra la la ,i jos dosta tih podataka,sve to stoji u opisu klavira,i kupim ja to sav sretan, evo konacno da imam pravi klavir.
Sad kad usporedim tvornicki klavir sa audye i taj semplirani kojeg imam u korgu ( o tvornickom klaviru u korgu po meni ne treba trositi rijeci), nekim cudom, rom klavir(tvornicki) u audyi je bolji, jednostavno, bolje zvuci,e sad kako je moguce da je bolji,a ne trosi toliko ram-a,sigurno nije ni sampliran u 8 layera,a sempliran je i u 16 khz,(jel se to tako kaze, khz,nisam siguran,ispravite me)

Sto se tvornickih stylova tice,narocito onih koji su napravljeni sa audio drums,sa audio bassom sa live gitarama,meni je to smjesno uporedjivati sa stylovima u mojem skupo placenom korgu,u odnosu na audyu korg mi zvuci jadno,tanko,..mrsavo

Bio mi kolega neki dan,bubnjar,zavrsio covjek glazbenu akademiju,nema on veze sa klavijaturama,ne zna on ni jednu marku klavijatura,niti ga to zanima, ja nesto sviram na korgu, nesto na audyi ,tvornicke stilove , samplova iz ram-a,neki country,pop,rock beat,malo mu pustim samo arranger da radi,pritisnem filove ,break,endove,dodje on stane iza mene , i kaze daj na ovoj srebrnoj jos nesto odviraj,pa kaze hebote,pa ne mogu vjerovat da to klavijatura svira,ovo je zivi bubanj,ziva gitara,pa kako to zvuci dobro.

Isti taj dojam da je to sve,a govorim o ritam sekciji na audyi nekako zivlje,vjernije,slicnije zivom bandu (u bandu sviram vec 28 godina) prati i mene svih ovih par mjeseci koliko imam audyu5,ne mogu se docekat da imam slobodnog vremena ,da je ukljucim,sviram, vjezbam,takav osjecaj nikad me nije pratio dok sam svirao samo korga.

Znam da korg ima napredniji editor soundova ,stylova,effekata,vokal procesor,vise ram-a,da ima bolju tehnicku podrsku,itd..itd,no,sve mi te njegove prednosti nekako se ne cuju na razglasu kad krene svirka.

Biti cu jos sretniji kad proizvedu arranger,koji ce imati sve najbolje mogucnosti i od rolanda,yamahe, korga i audye,ma kupujem ga sigurno,nema veze kako se zvao,no ne znam hocemo li to ikad docekati.

Zivi bili !
u potpunost se slazem sa tobom....
rocco je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rocco za ovaj koristan post:
gerag (05.05.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije