Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 16.12.2014, 00:33   #101
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
yamaha i ketron. mada kad sam cuo bk9 neke snimke rekao sam jebem im kru sto nemaju sempler!!
Ja cu ti odgovoriti.BK 9 i nema potrebu za semplerom.Sto bi Roland dozvolio da mu aranzer zvuci losije nego sto je on napravio da zvuci.Eto to je razlog sto BK 9 nema sempler druze.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 16.12.2014, 00:36   #102
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Skupa sprava jeste,kosta velike para za operativnost i nista drugo...Vredi li ista ta skupa sprava bez semplera?ne vredi nista.....Da bi ironija bila jos veca,jedan sempler iz predratnog GEM-a obrise PA3X sto se tice reprodukcije semplova....Mislim stvarno nema smisla.Treba li da platim 3000 eura i 2-3 godine da zagrevam stolicu kuci,da mi odpadaju oci da bi uradio 5-6 pristojnih ritmova od kojih se ne pada na dupe?Bogami opametio sam se odavno oko toga....Pa za tri godine ljudi grade celo stanbeno naselje jbt a mi muzicari ne mozemo tri ritma da sklopimo za to vreme....
rocco je offline  
Sledeći član vam se zahvalio rocco za ovaj koristan post:
branoy (16.12.2014)
Star 16.12.2014, 01:02   #103
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa to je zato sto ne znas da uradis pristojan ritam - tako ce da kazu oni koji ne zele da priznaju da Korg "izlazi" lose!

Ja sve opet pitam, uz duzno postovanje svih muzicara i ljudi sa foruma, kako je moguce da toliko ljudi koji sviraju aranzere imaju problem zvuka samo sa Korgom?! Kako takav problem nemaju ni sa jednim drugim brendom? Isti covek, isto poznavanje zvuka (ili kako drugi tvrde - nepoznavanje!) ali rezultat dijametralno suprotni - na Korgu nema zvuka koji bi ih zadovoljio dok na drugim klavijaturama isti ljudi postizu pristojne rezultate?! Da li je moguce da su bas svi gluvi i nemaju pojma sta je zvuk?

Naglasavam, govorimo samo o zvuku!!! Sve ostale mogucnosti i operativnost su mu na nivou drugih brendova, pa cak i iznad nekih!
Akordeonista je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Akordeonista za ovaj koristan post:
branoy (16.12.2014)
Star 16.12.2014, 01:03   #104
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

najbolja mozda varijanta je uzeti jeftin neki korg kao tipa pa50, 500, i kupiti fantom rek, ili triton rek, i jebo ti araznere ove sve oceli izaci ili ne!! u stilovima podesiti ProgChange i ostalo, , slusao sam jednog lika sa em2000 i fantom rekom, naravno em2000 je sluzio samo za midi note stil, a svi zvukovi pratnja su isla iz fantom reka, ja nisam cuo nista bolje od svih ovih araznera zajedno. ili mozda triton rack. kontam da na pa3x nosim rack triton i da tako probam uraditi, i da vidim koliko ce biti rumba bolja tamo, samo od nje krenem. klavijature i moduli sve sto nije arazner ima uvek bolji zvuk. kao sto neko rece triton extrem i dan danas pojede korg araznere ako se uzme samo kao solo.. bolje zvuci mnogo.

ali to je posao veka!! i onda ce biti zasto sam dao tolike pare na pa3x? jebo to./ ja kad budem zadovoljan, ni jedan mi negativan komentar nece trebati , smejacu se na njih ovde!! ja cu biti zadovoljan, znam sta hocu!! i to je najvaznije.. i bice ljudi koji ce to prepoznati.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline  
Star 16.12.2014, 01:05   #105
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Klege slusajte ovo . tako je radila i klaijatura onog kolege iz rumunije , strava .......

https://www.youtube.com/watch?v=XQMvd55JEXM
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline  
Star 16.12.2014, 01:06   #106
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ljudi u kom vi vjeku zivite pa jos pricate o g1000 g800 g600??? Pa ja vecu sintetiku nisam cuo nego na tim spravama. Hvala bogu da su izumrle. Ljudi fino napravili sempler pa vam ni to ne valja. Jebote kad se sjetim onog g1000 i onog njegovog defa i piked basa dodje mi da povracam. Nemoj te se blamirat i poredit stvari koje u opste nisu za poredjenje pogotovu g1000 sa nekim aranzerimi iz korgove novije serije poput pa1 pa2 pa3. Da poredite Yamahu Tayros pa hajde al vi pricate o g1000 o boze moj... Jednostavno objanjenje na sve to sto tvorac ovog posta hoce da kaze je buraz nije u interesu da jedna klavijatura radi bolje ili priblizno isto kao neki vst na racunaru. Postoji tehnologija za to odavno je napravljena ali je jako skupa. A ako je nekome lakse da mu zvuci to sve neka za 30 evra u kafani sto radi nosi gomilu kontrolera i racunar pa neka mu zvuci onda. Ali posle toga kad ode na neki live nastup gdje su svi istrumenti akusticni onda sam sebi jebe mater kad cuje ziv bubanj ziv bas i sve istrumente koji su zivi. Pa dan danas u studijima sirom svijeta zivi istrumenti sviraju aranzmane. ZBOG CEGA LI??? Bas se pitam...Sto se tice konkretno aranzera mnogo tu ima stvari i oko pratece opreme tj razglasa. Ne izlazi isti ton na svakoj kanti od kutije. Da se mene pita ja bi klupave aranzere zabranio da i ostali muzicari imaju poslo i ne bih nikada pozelio vise da ga ukljucim. Jebem ti aranzer i ko ga izmisli dabogda se u grobu prevrtao.
miki2008 je offline  
Sledeći član vam se zahvalio miki2008 za ovaj koristan post:
sale_band (27.09.2015)
Star 16.12.2014, 01:09   #107
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

....
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (16.12.2014 u 01:18 sati)
branoy je offline  
Star 16.12.2014, 01:20   #108
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tacno me tjerate inace nemam obicaj da se kurcim da snimim svoj sugavi pa3x pa da cujete da to veze s vezom nema...
miki2008 je offline  
Star 16.12.2014, 01:33   #109
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega Miki2008, mene stvarno zivo interesuje kakvo je tvoje razmislanje o zvucnoj slici i voleo bi da snimis nesto da cujemo kako zvuci,po mogucnost da nije dvojka.(nije provokacija) da me ne razumes pogresno......
rocco je offline  
Star 16.12.2014, 02:02   #110
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pregledao sam 30gb setova, jos nemam Sa-Sa ritam ni blizu jedno 10 kojih sam imao na g1000. koji su ubijali na razglasu!! pa ti gledaj, dalje necu..

sta smo mi uglavnom izvukli iz ove rasprave do sad? da je uvek bilo ovaca za sisanje i bice i dalje. drugo ponasamo se kao narod prema vlasti, daju ti mrvice, isprepadaju te a ti ostanes u kuci i tako prolaze godine nisi smeo da izadjes i da protestujes, da traziss pravdu.
prodaja i dalje tece. njima dobro mi se lazemo, vecina se ulizuje drugima i sta god oni rekli tako je, i zivot ide dalje.

ljudi moji upalim jedan livestiler soft araznzer. i dam mu kablo u roland hiper canvas, koliko je taj GM DX modul oko 30mb,, i pustam stilove. ono je uzivanje u raskosnosti zvuka, svi su u frekvenciji, prostora ima za sve. a da je bilo mogucnosti u njemu ubaciti kakav drum kit ,ili solo boju to bi bilo aj zdrao!! rolandovi efekti hall i ostaloo, milinaaaa
ovde mi deluje da bilo sta kad uvezem ima ozbiljan problem, sve ili solo boje, klavir, gitare bilo sta mi odma zvuci u basuu i to dobrom, ili je soft zesci, moras mu nabijati eq da izadje, . nije to to. nije prirodno. cim ja moram stalno koristiti EQ. nemoguce da pregledas 30gb setova i da se ponesto nadje. i opet il je loops il je nafarbano negde u kompu pa vraceno nazad.

upali ti bilo koji stil od miliione za roland. sve ured zvuci samo je pitanje levela najvise sta kome smeta. ja kucam rumbu na korgu?? samo od fabrike. da se smijem hahahah ...
znate onu pricu roland je izlazio i na najgore razglase, dok ovi traze najskuplju opremu da bi kao to bilo to!! ?

kad vidim klince po youtube na pa50 i ostale komentaraa, vaoo, nema dalje, joj ovo ,joj ono , ne znam dal bi zaplakao ili bi poslao sve u neku obaveznu skolu za zvuk. i sta ja tako znam po ovim nickovima ko je tu ozbiljan ko nije? ko je kome ozbiljan , ko kome nije?

i da zavrsimo jednom za svagda sa ljdima koji uvek se smeju na ovo .
kazu aloo ba pa 500mb ROM-a imas u korgu, a 32 u g1000? kako ovo moze biti gore od tih tvojih bednih 30mb??

pa jbt zamisli ti ovo, imao sam jedan klavir od par MB, i odlican je , odlicno se cuje i izlazi, i sad ti uzmi presempluj jedan klavir koji ni nasta ne lici, al presempluj ga dirku po dirku slobodnooo, nemoj manje i dobices preko 100mb ,, i sad ti reci da je on i dalje bolji samo zato sto ima vise MB? ili GB??

toliko o razlici, da je uvek bolje sto vise pise brojeva u MB ili GB.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (16.12.2014 u 02:03 sati)
branoy je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije