Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.10.2006, 10:40   #1
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ...Poređenje PA800 i PA1X...

Pozdrav svima muzičarima koji poznaju ove dve klaviature...Ne želim sa ovim postom nikoga da posvađam zato vas molim ko braću da se ne vređate gore nego samo da istaknete svoje mišljenje uvezi ova 2 sinta....Naime koliko sam ja informiran PA1X je još uvjek najjači aranžer koji je Korg izdao...Naime on ima ugrađen RX-Technology,GeneralMidi,Song Book,XDS system,SSC,Op.OS,TC-Helicon vocal i mnogo toga...A i sam razpored funkcijskih tipki je unikatan...A PA800 ima u suštini funkcijske tipke isto ko PA80 (upper octave,Transpoze,itd...)...i nema fizički equalizer kao PA1X ispod lcd-ja nego kao PA80 samo da ima jedan potenciometar više...Kod nas u glasbenom centru u Ljubljani kažu da je PA800 naslednik PA80 uz to da su neke funkcije kopirane sa Pa1X (lcd,sempler,rx...) ali da iako ima veću sample memoriju i polifoniju nije toliko moćan kaoPA1X.Korg planira ove dvije serije razvijati u 2 pravca tako da će PA80,PA800 razviti kao jefiniju seriju a PA1X i naslednike u ELITNU kao što sam rekao u prejašnjom postu.Čak sam čuo da je korg sposoban napraviti OS sa maximalno 128MB rama pošto se edo ram proizvidi isključivo MAX 64MB na pločici...A verovatno će da zameni sistem rama i neće biti više edo nego SDR ili LOng dimm pošto postoje pločice sa većom kapacitetom i dostupni čas je mnogo kraći nego kod edo rama...Ipak je PA800 mnogo lakši od njega a ne tek onako i nema toliko ugrađenih stvari kao PA1X.Cena nije tek onako nizka već su upotrebljeni jeftiniji materiali za izradu(jeftiniji integrirani čipovi,tranzistori,itd...)...sam sistem zvučnika je original sa PA80...Uglavnom nebih stvaro svađu ali ipak molim za VLASTITO mišljenje a ne kopiranje nekih članaka i vređanja.Za ove informacije sam se lično pozanimao i ne bih nešto tvrdio ako nebi bio 100% siguran...Pozdrav svima muzičarima i molim da se pridruže debati i istaknu svoja iskustva i znanja...Ali molim još jednom bez vređanja i svađe...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2006, 10:43   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I još nešto da dodam što sam zaboravio---PA800 ima mnogo slabiju tastaturu za sviranje od PA1X...dakle mnogo jeftijih stvari nego PA1X i normalno tome primerno niža cena...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2006, 11:14   #3
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mislim da je za pocetak Nedim pokusao da pojasni neke stvari sa PA800 cak je i nabavio jedan chlanak od covjeka koji je vec isprobao klavijaturu.
Jos mnogo ce o tome da se diskutuje i tome nema nikada kraja,ali jedno sam siguran da KORG nikada nece poveceti RAM memoriju za PA1x i da je ovaj najavljeni OS za dezembar moguce i poslednji.Nazalost i sam nerazumijem politiku od Korga ali vjerovatno ce uskoro da izadju jos neshto novije.
Sada koja je klavijatura bolja mislim da nije to u pitanju,dobre su obadvije ali za nashu muziku je velika prednost sa vecim sampling Ram-om.
Sada sto PA800 ima nove interne semplove od Oasys itd.. to za mene kao i za 95% muzicara nije bitno,posto se vecina sluzi sa semplovima kao i inernim pravljenim bojama.
Dali PA800 moze da zamjeni Tritona?
Nikada nije jedan aranzer mogao da zamjeni solo sint.
Triton ce i dalje da privlaci paznju,jer da nije tako nebi oni izdali sada i novu seriju TR.
Jedno je sigurno!
Sve zavisi koliko se vremna ulozi za rad na klavijaturi i koliko covjek sam pokaze interesovanja da upozna sve mogucnosti.To je neshto najbitnije kako bi zadvoljli nashe potrebe.

Pozdrav
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2006, 14:58   #4
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Da ne idemo glavu uz zid, kad bi se samo uzelo u pitanju 64 MB, dvostruka polifonija od 120 voices, njegovi novi tone generator TG1 koji je baziran na OASYS a ne vise na TRITON, kad se uzme to sto njegov PROGRAM MODE je sad 16 OSCILATORA dok kod gorenavedenih samo bedni 4, veci ROM, veci USER FLASH ROM...


Ajd vozdra
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2006, 15:38   #5
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Nedim
Malo je falilo da zakljucam ovu temu!
Za sada sam izbrisao stvari koje nebi trebalo da se nigdje ni na jednom od Foruma nalaze!

Bez ljutnje i polako!
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2006, 17:03   #6
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nedime prijatelju nemoj molim te da se odmah ljutiš i pišeš ružne stvari...Polako brate napiši šta znaš o ovome i ako sam šta pogrešno napisao popravi me a ne odma da se ljutiš...Nemoj sad da kvariš ugled stranice sa ružnim rečima nego polako napiši svoje mišljenje a ne da odma stvaraš ljutnju...Ako zanš šta više ili slično napiši brate mili a ne da se buniš...pozdrav!
Alix je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2006, 17:04   #7
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pa800 $2500
pa1xpro $3600

no comment

malo memorije da ali podera pa800 kao i sve
i jedan sto ima danas, ti postovi koji ovi
doktori nude to neka cuvaju brate za sebe..

alix: pusti to kraju jaro cuvaj se toga
i suti hehe
blusa je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2006, 09:19   #8
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zašto PA800 nema CD-ROM?...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2006, 20:50   #9
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav kolege! Eto sada i kad bi covjek htio da bude pametan ...nema sanse! Odlucio sam da prodam G-800 i da uzmem neki od PA serije. PA 80 mi se nesvidja iz vise razloga tako da sam u dilemi izmedju PA 1X pro i PA 800. Kao i svaki put kada sam kupovao novi sint nisam gledao koji je jeftiniji. A nije djabe jedan od drugog jefitniji...ima tu sve svoje. Ako neko ima neki svoj demo odsviran na PA 1X ,,,barem par minuta da ga cujem kako zvuci (ne one JU-VE demo-e, tu vrstu muzike i ne sviram), bio bih mu puno zahvalan. Ovdje sam cuo neki demo ritmova sa PA 1X ali mi zvuci kao da je uradjen u real audio formatu Pozdrav!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2006, 21:01   #10
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Al Dino buraz ne mozes gledat tako stvari. Kao prvo ako je jeftiniji to ne znaci da je gori, moze biti i bolji. Zavisi koje su mu FUNKCIJE ili DELOVE maknute i sad zavisi dal su te stvari tebi potrebne il ne. PA1X nema nikakve matematicke i teoretske sanse da bude bolji od PA800, po mnogo cinjenica, koje su vec spomenute da ih ne spominjem. Na PA1X ta 1000$ placas vise samo zbog:
MP3 PLAYER, HD, CD BURNER, XLR INPUT i oni 8 il 10 faderi, ama nista vise.
Sad pitaj sebe dal ti to potrebno? Il nije? Pa onda odluci.
Sa druge strane na PA800 dobijas:
64 MB ROM koji je 4 puta veci no na PA1X sto automatski znaci glasovi su bolji, bilo koji, Dobijas extra efekat EQ, njegovi PROGRAMi rade na 16 OSCILATORA, dok na PA1X samo na 4, sto znaci automatski bilo koji glasovi su bolji a i SAMPLOVI, zasto?: Zato sto sad i same samplovane boje imas vece sanse da ih manipulises i da ne zvuce ko sve ostale, isto dobijas ADVANCET i EASY EDIT koji ti istovremeno olaksava i ubrzava rad nsa samom sintu, direktna konverzacija od MIDI u STYLE, onda dobijas 3 USB MIDI porta gde ti vise ne treba ni HD nit ikakva sranja za boje a isto ne treba ti ni ta IGRACKA od karte sa GAME PORTOM da ukljucujes MIDI nego direktno USB sa sinta...ima jos toga...
Imal sta tu neispravno???
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa1x, pa800, poređenje

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije