Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.12.2006, 02:14   #11
korguser2005
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.01.2005
Postovi: 96
Downloads: 1372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
korguser2005 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima

Ja i nisam napisao u svom postu da pa1xpro ima opciju zaključavanja setova "na sebi" ili "u sebi" već sam pritom mislio da se setovi zaključaju na samom pc-u i kao takvi su neupotrebljivi bez lozinke !

KORG i nema službenu politku zaključavanja setova jer im je u cilju da se ritmovi prave što više radi prezentacije same klavijature !

Postoje razni utility sa generatorima koda koje nije lako razbiti a sa kojima se mogu zaštiti setovi !

Eto to sam mislio !

Pozdrav
__________________
Long live KORG keyboard ! Pozdrav svima, KORGUSER
korguser2005 je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2006, 02:20   #12
korguser2005
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.01.2005
Postovi: 96
Downloads: 1372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
korguser2005 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso
Mislim da opcija zaštite postoji samo na PA1X, Pa800 i Oasysu.
Ne postoji niti na jednom modelu KORG-a a niti na drugim markama aranžera !

To još nitko od proizvođača nije napravio niti neće - Njihova logika razmišljanja je a i službeni stav ovakav - ako radite ritmove ili boje radite s njima što god hoćete ili u prijevodu - tko hoće nek poklanja tko hoće nek prodaje !

Zato i plaćate već gotove setove i ritmove koje napravi proizvođač tzv. autorski sylovi !
__________________
Long live KORG keyboard ! Pozdrav svima, KORGUSER
korguser2005 je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2006, 03:25   #13
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

9000PRO ne bi nikako preoporucio iako je laksi, ali je i mnogo duzi, od PSR9000. 9000PRO ne preporucujem najvise iz razloga sto ima mnoge BUGS u OSu (kasnjenje ritmova, ne pouzdan MIDI routing itd), greske koje OS od PSR9000 nema. 9000PRO jedino ima bolje tipke i mogu se dva mono plugin board-a install-isati. Po mome misljenju mali jeftini external uredjaji, koji se mogu koristiti sa PSR9000, su daleko bolji od ovih plugin board-ova. Sto se tezine tice od PSR9000, problem se moze rijesiti sa odstranjivanjem unutrasnjih zvucnika gdje aranzer gubi negdje oko 10kg.
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2006, 14:10   #14
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To u vezi zaključavanja sam i mislio. Nisam još gizdavi vlasnik KORG-a tipa Pa1X Oasys ili Pa800, pa sam stoga mislio da ima opciju Lockanja podataka na HDD-u, ili kad mu staviš protect na ON da ne možeš odključati bez coda.
No, što sam mislio pod "revolucionarnom" zaštitom.
Npr. na Pa80 SET se satoji od User programa, 9 banki Style USER-a, 160 performanci i globala. E sad, kad bih htio prezentirati npr neki SET, tada bih mu sve zaključao da se čuje, ali da se ne može prekopirati. Znaći pošalješ kupcu set, a u setu mu sve zaključaš osim jedne il dve performance s kojom demonstriraš SET (može i više). E sad ako on hoće da SET presnimi, ne da mu da presnimi nit boje nit ritam, a performancu ako i presnimi, bez strukture mu nije to. E, to sam mislio, nešto kao u stilu sam read only. Znaći u tom slučaju bi podaci o soundovima tj bojama i ritmovima bili hide, znaći čuje ih, ali ne vidi parametre koje tvore sam ritam ili samu boju.
To bi po meni bila prava revolucija.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2006, 12:26   #15
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Too..Kreši misliš jako dobro...joj moram i ja to da isprobam izvesi...Nek on sebi naloada samo toliko da vidi kako je dobar set a ostalo ako hoće kodu,nek plati...E to si stvarno izumio svaka čast...Samo ne znam jeli WinRar dobar za te stvari pošto su mu ušli u dušu i obični hecker ga odključa dok si reko keks...Krešane hajde ako imaš vremena javi se na MSN...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2006, 12:31   #16
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Adrijane,kako to da sa zvučnicima gubiš 10kg?---Pa nije to sad neko malo žešće ozvučenje pa sad da su toliko teški...hmm :roll: pitam se koliko bi bio pa1x lakši bez zvučnika...ja mislim bar za jedno 10kg...Joj moram sačekati da mi prođe garancija pa će čiko njega da otvori pa da probam da mi izvdim speakere...Jao ionako na svirki moram da gasim zvučnike sa onom bananom što je stavim na priklop za slušalice...Evo ovom prilikom da upitam jarane kako se isklope speakeri na pa1x bez da bi moro uvjek onu bananu da guram?...pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 13:22   #17
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege !

@ Alix

prijatelju, htio bih se osvrnuti na jedan od postova s foruma u kojem ste se zakačili s Nedimom oko KORG-ovih i Yamahinih aranžera. No, nažalost gazda Vaxter ga je zaključo prije nego sam uspio nešto replicirati. Možda i bolje, jer tko zna kakvu bih vatru potpirio :wink:
No da u kratko samo kažem, ne možemo mješati babe i žabe. Synthevi na kojima Nedim radi i o kojima s njim povremeno prediskutiram su instrumenti van domene večine nas ovdje, jer radi se o teškim profi, profi modelima kojima je namjena isključivo profesionalna proizvodnja zvukova, za potrebe studio u filmskoj industriji i tako. To nisu tezgaroški stojevi, i zato o njima nemožemo s visoka komentirati, jer za neke stvarno nisti ni čuli, nit ste ih vidjeli, a kamo li svirali. To su ipak modeli koji izazivaju strahopoštovanje.

Nit su KORG ni Yamaha ni Roland bogom dani synthevi. NJihova popularnost je prije svega u tome što su među prvima približili svoje brendove krajnjem korisniku tako što su nam prilagodili džepu cijene, editore i "komandnu ploču" za sviranje nad njima.

Alix, to što kažeš da Yamaha nikad nije bila bolja nit će biti od KORG-a oprosti, zakači mačku o rep.
Kao prvo, Yamaha je večinski vlasnik KORG-a.
Kao drugo, Yamaha radi u muzičko industriji sve od igle do svemirkog broda. To je KONCERN. KORG je samo bjedni proizvođać klavijatura i nekih procesora.
Što se tiće workstationa, DX serija je započela revoluciju u izradi workstationa u globalu gledano. Da nije izašao DX7, pa potom Rolandov D-50, nebi nikad ni bilo M1 i ostalih legendarnih solo KORG-ova. A Yamaha je imala legende tipa SY-77 i SY-99, V-50, W-7, EX-5// pa sad Motif. A mali VL-7 u nekim segmentima nema niti jedan Kurzweil čak, a kamo li neki KORG ili Roland. Naravno, radi se o osobnim uvjerenjima i ocjenama.
Što se tiće aranžera, prijatelju, korg do pojave nove i30 je imao samo onaj jadan i3, koji je do duše bio i ostao dobar aranžer. Pokušaji s iS serijom su smješni. A Yamaha, ima od samog početka babaroge tipa PSR-5700, pa PSR-6300, pa PSR-8000, pa potom PSR-9000. Imali su čak i jedan interesantan aranžer Yamaha QS-300 (stvarno neznam zašto nije doživio veću popularnost, jer radi se o stvarno dobrom aranžeru za ono vrijeme.
No u ono vrijeme je jedini vladar plesnjaka osim KORG-a i3 bila Rolandova E serija i to posebice E-86/96. A troznamenkaste PSR-ke kako kažeš su u biti stvarno bile igračke, no ostali četveroznamenkasti PSR-i u svoje doba su stvarno bile al pari ikojem KORG-u i po portamentu i broju USER mjesta za Performance i za stylove. A primjerice tvoj spomenuti PSR-640 je imao 32 banke po 4 mjesta za performance i USER mjesta u memoriji za style + brzi FD. I to je prije 10-tak godina tebi bilo slabo ???. Prijatelju, razvikani G-800 po gašenju svaki puta mora očitavati bjednih 8+8 (ovisno o br. varijacija) stylova.
Sve je to tu negdje, i korg kao aranžer nije ozbiljno odskočio od konlurencije do pojave Pa serije. Čak ni i30 nije bio pored svih svojih noviteta konkurencija Rolandu i Yamahi (9000). A k tomu čitavo vrijeme su tu dio tržišta radi svojih osobina krali Solton i Technics. Solton sa svojom MS serijom koja se pokazala jaaakkkooo dobrom, a Technics kad je napravio KN-2000 s prvim velikim ekranom, je skoro ugrozijo i prodaju do tada planetarno popularne Rolandove E serije.

Zato bez svađe i ljutnje govorim, malo respecta. Smanjite tenzije i ritam srca kad govorite o svojim ljubimcima. Kako se kaže, "Sve žene je Bog stvorio da budu j....e !", Tako su i sve klavijature stvorene da budu svirane :wink:
Ostalo je samo stvar ukusa i navike.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 14:18   #18
Vlajko
Drugar foruma
 
Vlajko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.05.2005
Mjesto: Germany
Postovi: 88
Downloads: 121
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vlajko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Postovani druze Kreso,

necu da petljamo dalje oko ove teme ali u jednoj stvari mora da te ispravim.
do 1997 godine Yamaha je upravo posedovala neki deo vlasnistva firme KORG ali nikad vecinski deo ! od 97´do danas drzi jos minimalni prozenat i to iz taktickih razloga da bi imali uvidjaj u radnje i finansije Korg-a. A sto se tice Korg-a on se ustvari proslavio sa "Korg CX-3" a ne sa bilo kojim sintisajzerom ili aranzerom kojeg nas saka balkanaca sviralo ili svira !
tako i Yamahina nijedna klavijatura se nije proslavila zato sto je mozda sviralo pola balkana. prema tome nema potrebe da vodimo
prepirke oko svega toga.
nikome nebi ni Korg ni Yamaha ni bilo ko poklonijo instrumenat koliko god da si njegov ljubitelj. njima je u cilju da uzmu lovu a mi budale trosimo vreme i svoje zivce bezveze.

pozdrav
Vlajko je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 14:37   #19
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vlajko prijatelju, pa nije ovo sad neko prepucavanje i prepirka. Samo činjenično stanje.

Ato da im je cilj iščupati i zadnju lovu iz novčanika, se slažem sa tobom.

Inaće, koliko sam ja upoznat Yamaha ima oko 60 % KORG-ovih dionica, i ne samo njihovih nego skoro ima udio kod svih vodečih proizvođača muzičke opreme, pa i kod Rolanda.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2006, 15:06   #20
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam sigran da josh uvek imaju 60%, mislim da su neshto toga prodali, ali su i dalje najjachi deonichari u KORG-u.

Ne zaboravimo i bitnu chinjenicu da je KORG i nastao iz Yamahe...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
lock, pa1x

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije