Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 23.03.2007, 10:53   #1
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ******KORG PA50 Disk od 4GB za samo 70eur!******

Evo ljudi sa velikim zadovoljstvom da najavim i obradujem mnoge vlasnike PA50 (posebno Blatusana jer mu ovo obećajem već mesec dana)...hvala Bogu rješio sam se PA50 i prodo sam ga zahvaljujući "disku" kojeg sam u njega igradio...Dakle 2 mjeseca je bio na oglasu i niko nije ni za foru zovno a kad sam dodo disk odmah ga prodo za 2 dana...Dakle vaše rješenje je u ovom adapteruONY MSAC-FD2MA.U taj adapter jednostavno stavite Sony Memory Stick i gurnete ga u Floppy...I stvar zaključena...Ova metoda ima MNOGO prednosti pred HDD...Kako znamo HDD je jako osetljiv na elektrostatiku i magnetne učinke.Dakle kad ga razmagnetimo neupotreban je.Druga stvar je svaki put kad nešto pišemo ili brišemo sa hdd,ako to ponavljamo više puta počnu da se kvare sektori za zapisivanje (ništa nije vječno)...Treća stvar je za "fajlaše" ili druge mzičare je velik problem napuniti disk u PA50...Mnogi kopiraju sa diskete na disk a taj je proces dugotrajan...E pa kod ove metode samo iz adaptera izvadimo Memory stick,stavimo ga u USB Card Reader i formatiramo po miloj volji,brišemo,kopiramo,ama majka...Dakle što se brzine prenosa podataka tiče MALI je vremenski raspon između čitanja foldera na HDD i ove sprave...Diskete sporo čita zato što su napravljene iz magnetne trake pa dok je zavrti i pročita treba dugo vremena...Kod ovog adaptera toga nema...Dakle momci ko želi da ugradi "disk" u svoj PA50 ili BILO koju klaviaturu sa Fdd,ovo je rješenje za vas...Cjena ovog adaptera je kod nas u Sloveniji na javnom oglasu 40eur,a cjena za 4Gb memory stick 32eur-uskoro treba da izađe i Memory StickPro Ultra sa 8GB memorije ali i 4GB napuniti sa materialom ja mislim da je teško.I JOŠ JEDNA VAŽNA INFORMACIJA-HDD treba za svoje djelovanje napon...Sa modificiranjem matične ploče PA50 s tim preopteretimo adapter sam i matičnu pošto PA50 nije nikad bio mišljen za hdd kao što je PA80 i PA60 (ta dva sintha imaju pretvornik napona u kućištu i MNOGO je jači od pretvornika-adaptera na PA50)-i samo pitanje je vremena kad bi vam dreknula klaviatura dok kod ove metode samo stavite Sony adapter u Floppy i ne troši NIKAKO dodatnog napona već samo onaj iz FDD...Dakle da ne bacate brez veze pare u razne prerađevine,lotanje ili ugrađivanje,bez otvaranja klaviature možete i vi sad da osjetite "čari diska"...Da napomenem instalirajte OS od PA80 priređen za PA50 kojeg nam je posedovo naš veliki prijatelj Štefan iz Austrije...Eto nadam se da će se obradovati naši članovi na ovoj informaciji a posebno kolega Blatusan kojeg nema već neko vreme na MSN,mora da je s onom turkinjom "snimo" novi material ,il je pak nju snimo-ko će znati :wink: ...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 23.03.2007, 11:12   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka čast Alix !

Pored Pa80 imam jedan Pa50. Baš ću isprobati i usporediti. Naravno, samplova nema, ali velika je stvar već imati više setova, te posebice stylova na jednom disku koje očitava u par sekundi.
kreso je offline  
Star 23.03.2007, 11:26   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma i ja sam se oduševio druže...Sad ti kažem ova sprava je stvarno do jaja...A preko Direct FD možeš da učitavaš ritmove po miloj volji...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 23.03.2007, 11:31   #4
mikikg
Vredan član društva
 
mikikg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2005
Postovi: 103
Downloads: 6359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
mikikg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast!
mikikg je offline  
Star 23.03.2007, 12:02   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala,hvala...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 23.03.2007, 13:49   #6
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav Almire! Davno sam tražio taj adapter za Roland G-800 i našao sam nešto slično što se spaja na FDD ali unutar klavijature i taj je za SD kartice. Šta misliš hoće li to što si probao raditi na Rolandu G-800 jer ću ga tako lakše prodati ??? Juče me zvao neki čovjek i pita mogu li fajlovi u Rolanda
DinO74 je offline  
Star 23.03.2007, 15:14   #7
imiralem
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.09.2006
Postovi: 25
Downloads: 177
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
imiralem befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast i od mene, samo da dodam malo pojasnjenja 8O
Kao ing. informatike na to imam pravo. U pravu si da nista nije vjecno, kao sto disk ima svoj vijek trajanja, isto tako i disketa, a bogami i flash memorijske kartice imaju svoj vijek. Razlika hard diska od diskete jeste u kvalitetu. Ploce na disku su od tvrdog materijala, premazane feromagnetnim namazom, no sto se tice i jedo i drugo radi na principu magnetizma. Disk je brzi samo zato sto ima veci broj obrtaja i sto je brzina pristupa glave za citanje puno puta veca od disketnog uredjaja. Naravno da je sve to osjetljivo, pogotovo, sto muzicari tumbaju svoje sprave cesto, tako da ne smetnete s uma da to moze zakazati. Za fajlase da se ne pouzdaju previse u hard disk, moze otkazati kad najvise treba Zato je ovo rjesenje zgodno, mada opet kazem imajte na umu da je sve to privremeno i nije vjecno. Ja sam sebi ugradio u Korg PA 60 disk od laptopa bez problema od 10 GB i fercera, mada me sad zanima da li mogu ovaj OS od PA 80 koji pominjete za PA 50, instalirati na PA60 i sta dobijam? Imam jos jedan disk od 2 GB cini mi se ako nekome treba neka se javi. Inace sam u Mostaru.
imiralem je offline  
Star 23.03.2007, 19:34   #8
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Miraleme druže vidim da smo na istoj frekvenciji i ja sam "haker" (ma zezam se)...Vidi ovo rešenje je povoljnije zato što prerada i dograda u PA50 košta 2 pa ako i ne čak 3 puta više nego ova solucija...Druga stvar je da je jako jednostavan Format i copy/paste nego da se svaki put vadi HDD i trpa na USB Controler i treće onaj OS je specialno napravljen za Korg PA50...Dakle tako sam informisan i na PA60 ja mislim neće da primi...Ali poenta tog OS je u tome da je zvuk mnogo bolji...ne znam jel se ja to pravim magare ali po mome PA50 mnogo ljepše zvuči sa tim OS i radi bez ikakvih problema...A još veći je merak kad ga upališ a ono ti napiše "Korg PA80 Proffessional Arranger :wink: "...

"La Dino"
Druže ne znam kako je na G800 u suštini bi ovo trebalo da radi na SVIM Floppy uređajima jer ovaj adapter prepozna Floppy kao normalnu disketu ali s kapacitetom kolika je velika kartica u njemu...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 23.03.2007, 19:40   #9
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dino onaj unutarnji sistem djeluje na tome da moraš OBAVEZNO da odklopiš Floppy disk pošto tom adapteru treba +12 i +5V jednosmjerno napajanje...E sad kod ovog SONY adaptera NE MORAŠ niti da otvaraš sinth,niti da isklapaš Floppy (tako da floppy radi normalno ko i prije) nego samo u adapter staviš Sony Memory Stick i gurneš ga unutra kao običnu disketu (dimenzije potpuno iste)...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 04.04.2007, 01:13   #10
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Alix jarane. Evo kupio sam tu spravicu i memory stick, ali
ne fercera. Sve sam probo, formatiranje itd. Dzaba, ni mukajet.
Imam taj adapter i memori stapic od 1 Gb. Nesto kontam da ne radi ova nova memorija PRO sto je veca od 128 MB.
korgich je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
4gb, 70eur, disk, korg, pa50, samo


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije