Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 21.08.2006, 13:27   #31
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Softver paket

@nikdejan
@tranzit
Ako vam treba program Hypersonic 2
posaljte adrese na Email naravno ako jos nekome od chlanova treba koji su aktvini na forumu mogu da se jave.
Posto vidim da Tranzit vec radi sa tim stvarima a i Dejan je dobro zagrijan dosli smo do dobrih informacija sta nam je u opste potrebno za "VST LIVE NASTUP"
evo ja program skidam punom parom sa Premium accuont tako da nemoram da cekam i bice jos danas spreman.
Ako hocete da da napravimo jedan paket sa svim potrebnim softwerima sto izdvojimo na ovoj temi i ja cu to lijepo da spremim na dvd za sve dobre prijatelje koji nisu u mogucnosti da nadju ili radi slabe konekcije da dodju do tih stvari.

Pozz..
Miodrag
yu-midi je offline  
Star 21.08.2006, 13:32   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nikdejan
Mislim da si me pogresno razumio. Mozes ti i Battery 2 upotrijebiti u Forte i sa OneManBandom, mozes i Kontakt 2 isto tako upotrijebiti sa nekim mega-giga drum setom koji neces mijenjati. U Forte imas opciju da jedan instrument potpuno iskljucis iz Scena i on se onda ponasa kao da je u standalone modusu, znaci kao da si ga otvorio nezavisno od Fortea to jest sve se mijenja pri promjeni scene samo taj instrument tjera svoje pa svoje. Inace radim samo sa jednim drum setom u toku svirke a mislim da bi drugacije bilo i nelogicno jer ako nastojimo u sustini da imitiramo zivi orkestar na bini onda je naopako da taj nas bubnjar ima u isto vrijeme desetak kompletnih bubnjeva. Namucio bi se jadnik silno sa transportom.
Za bubnjara koristim prevashodno Tontrackovog EZ-Drummera kome su dodate ostale latino i orient udaraljke koje idu sa Kontakta 2 ili sa Emulatora X2. Radim na masini sa dosta RAMa (16GB) tako da mi ne smeta sto ovaj EZ-Drummer uvijek ucitava svoje samplove u RAM.Ovako sam siguran da nece biti smetnji zbog povelikog DFD streaminga, jer se moraju uzeti i ostali instrumenti u obzir, posto radim iskljucivo sa softvare instrumentima.
Kada radim sa softvare aranzerom onda je to Live Styler jer je dosta stabilniji od OneManBanda koji i u najnovijoj verziji ima dosta problema sa grafikom. U Live Syleru mi vise odgovara i samo pozivanje ritmova koje je daleko bolje rijeseno nego u OnemanBandu. Najradije ipak radim na nekom od aranzera kao kontrolerom koji upravlja svim softvare instrumentima koji se nalaze u NI Kore ili u Forte a takav aranzer moze biti i iz najnizeg cjenovnog segmenta jer njegov sound uopste nije vazan.
tranzit je offline  
Star 21.08.2006, 19:25   #33
nikdejan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja mislim da sam te razumeo u pogledu toga sta mozes, sta ne mozes u Forteu sa Kontaktom i Battery. Mozes sa njima raditi, ali oni moraju biti nezavisni od promene scena.
U pravu si da je za svirku dovoljan samo jedan drum kit, ali to samo u slucaju da zelimo imitirati zivi orkestar. I ja se s tim slazem i taj mi je pristup kao i tebi mnogo blizi. Medjutim, s druge strane, ima muzicara koji pokusavaju imitirati studijski snimak pesme. U tom slucaju je idealno za svaku pesmu imati posebne udaraljke, bas i sve ostalo. A i Forte to u nacelu omogucava. Mozes imati jednu ili vise scena za svaku pesmu, i da se pri promeni scene apsolutno sve menja. U tom slucaju, kako sam ja tebe razumeo, Battery ne dolazi u obzir zbog sporog ucitavanja.
Dakle, prednost dajes Live Stylery y odnosu na OneManBand? Moracu da probam i Live Styler.
 
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
live, nastup, vst


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije