Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.04.2013, 13:50   #151
jovanov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.01.2012
Mjesto: Makedonija
Postovi: 7
Downloads: 67
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg pa4x, Yamaha dgx630
jovanov befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard scecs

Specs

Display Type
Display
2 Displays 160 X 160 Pixels, Graphic LCD (Backlit)
Keyboard
Keyboard Type
76 Velocity Sensitive Keys Key Touch: High, Medium, Low, Fixed
Keyboard Modes
Organ, Piano
Sound Generator
Max. Polyphony
128 Voices (GM2/GS/XGlite Compatible)
Tones
1,718 (Included 22 SuperNATURAL) + User Tone.
Favorite Tone
Possibility to create four lists (UPPER1, UPPER2, LOWER, M. BASS) of 10 frequently used sounds and recall them instantly.
Drum Sets
77
Multitimbral parts
4 keyboard parts (UPPER1, UPPER2, LOWER, M. BASS) + MELODY INTELLIGENT + 16 song parts
Master Tuning
415.3 to 466.2 Hz
Key Control (Transpose)
–6 to +5 in semitones (for rhythm, SMF, mp3/WAVE)
Organ Section
Harmonic Bar
16’, 5-1/3’, 8’, 4’, 2-2/3’, 2’, 1-3/5’, 1-1/3’, 1’ + LEVEL
Vibrato/Chorus
V-1/V-2/V-3/C-1/C-2/C-3
Percussion
2nd/3rd, Soft, Slow
Rotary Sound
Slow/Fast, Brake, Level
Tone Wheel Type
50/60/70
Amplifier Type
TYPE 1/TYPE 2/TYPE 3/TYPE 4/ TYPE 5
Effects
Real Time Parts (UPPER1, UPPER2, LOWER, M. BASS)
Reverb and Chorus: selectable via Tone Part effects 2 Mfx (84 Mfx Editable Macro) (selectable via Tone Part effects) Part EQ
Rhythms/SMF section
Reverb: 8 types (selectable via Makeup Tools) Chorus: 8 types (selectable via Makeup Tools) 3 Mfx (84 Mfx Editable Macro) (selectable via Makeup Tools) Part EQ
MIC
2-band EQ +gain for each band , Reverb
Backing Section
Rhythms
Over 500 in 10 “Rhythm” families
Real-time player
Rhythms (STL), SMF (Format 0/1), KAR, mp3, WAVE
Tempo Change
20 to 250 BPM for SMF and rhythms
Time Stretch
75 to 125% for mp3 and WAVE
One Touch memories
4 suitable tones for each rhythm (Programmable)
Track Mute
For Rhythms/SMF
Center Cancel
For mp3/WAVE
Rhythm Composer
Internal Rhythm Composer
Rhythm and SMF Makeup Tools
Instrument-oriented editing
Audio Recording
Media
USB Flash memory
Save format
Audio files (WAVE 44.1 kHz, 16-bit linear), MIDI files (SMF)
Sequencers
16 tracks sequencer
Internal 16 tracks MIDI sequencer with microscope and macro editing functions
Chord Loop
Loop/Sequencer Mode
Metronome
Time Signature
1 to 32/16, 1 to 32/8,, 1 to 32/4, 1 to 32/2
Mode
Always, Play, Rec
Count In
Off, 1 bar, 2 bars
Volume
Internal and external by METRONOME OUT jack
Performance Memories
Performance Lists
Unlimited number (storage on USB memory) Over 1000 “Music Assistant” memories (internal memory) 5 “Factory Song” memories (internal memory)
Performance memories per List
Max. 999
Other
Search Function
Quick location of Rhythms, and Songs on the connected USB memory
Demo
Yes
Lyrics
SMF, mp3/WAVE, mp3+CDG (mp3+CDG on video output socket only)
Slide Shows
Picture folder linked to songs (recommended resolution: 512 x 384 or 1024 x 768 pixels)
Panel Controls
Rotary encoder: Data dial with push switching function VOLUME: 1 Knob AUDIO IN: 1 Knob MIC VOLUME: 1 Knob MIC REVERB: 1 Knob BALANCE (Backing/Keyboard): 1 Knob Pitch Bend/Modulation Lever: 1 Mixer/Harmonic bars section: 10 sliders D-BEAM controller: 1 Assign Switches: 4
Connectors
Audio OUTPUT jacks: (R, L/Mono) 1/4” phone type PHONES jack: Stereo 1/4” phone type Audio INPUT jack (R, L/Mono): 1/4” phone type MIC IN: 1/4” phone type/XLR type (Phantom power switch OFF/ON) METRONOME OUT: 1/4” phone type MIDI connectors: THRU, IN, OUT (Visual Control function) USB ports: USB COMPUTER connector (Type B, reception and transmission of MIDI data), USB MEMORY (Type A, data storage devices) Foot pedal jacks: HOLD, EXPRESSION , CONTROL (assignable) FC-7 PEDAL: 1 socket (assignable) VIDEO OUTPUT jack RCA-type (CVBS, PAL or NTSC – selectable)
Power supply
AC adaptor
Current Draw
1,100 mA
Auto Off function
Off, 10 min, 30 min, 240 min
Accessories
Owner’s Manual AC adaptor Power cord (for connecting the AC adaptor) Music rest
Options (sold separately)
USB: USB flash memory (M-UF2G), Wireless USB Adaptor (WNA1100-RL) Pedal Switch: DP-series Footswitch: BOSS FS-5U Expression Pedal: EV-5, EV-7 Footswitch: FC-7 Microphone: Roland DR Series Headphone: Roland RH Series Vocal Performer: VE-5, VE-20 Amplifier: CM-110, CM-220 Stand: KS-12
jovanov je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 13:53   #152
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Morison: Izvini ako griješim, ali iz posta meni djeluje da ti je u cilju da se na našem tržištu što više proda taj BK-9 pa kakav god bio?
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 14:08   #153
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman,kad ce vise da prestanu da daju nove semplove na kasicicu a da nam mazu oci starim izfuranim "demode" semplovima??? Ne vazi ovo samo za Roland ,nego za sve proizvodjace,ni Korg ni Yamaha po tom pitanju nisu nista bolji,sramota.I to skrtare u aranzerima prvenstveno. Jel vam palo na pamet kad ste isli da pricate sa Rolandovim predstavnicima da maknu vise ovaj Rolandov "sipkav" bubanj i da daju neki novi akusticni bubanj, elektro DK takodje,nisu se makli od TR-808-909... I posle sta ce semplovi - pa za to trebaju,kad nisu kadra da promene nista 100 godina... Ja ne znam,mozda je poenta price da se ljudi zaglupave i da prihvataju samo to sto im se servira pod pricom "mi smo najpamentiji ,to tako treba,vi nemate pojma,ne znate da semplujete ,vama ne treba sempler,ovo sto vam mi dajemo je najbolje na svetu,cutite i svirajte sa time sto imate"...A jel im nije palo na pamet da to sto rade vise odavno nije zanimljivo,zvuk trazi neko osvezenje,a oni ga osvezavaju na vestacki nacin (vazi za sve proizvodjace) ,staro ruho nose na hemijsko ciscenje i slicne tehnike.

2 LCD display-a? Cemu??? Jel nije bilo bolje jedan ,ali veci i touch ? Pricha sa iPad om nije losa,ali imam osecaj da ce onaj Rolandov Wifi dongle da kosta bar 100 eura ili slicno ,a ipad nije dzabe ni malo ,tako da je to vise za zapadni svet,gde se to podrazumeva kao regularni gadget u svakodnevici. Do kad ce vise da se hvale sa scat voices???? Cekaju da neko odradi savremeniju verziju "sto cu cuda uciniti" da bi se nasla primena?? U BK-9 stavili reverb za glas ali nisu i delay,to je bila teskoca u pm...ali ce zato u sledecem modelu to biti revolucionarni novitet ... Style composer??? Predstavljen jos 90-ih godina u njihovim aranzerima...itd.

Zakljucak- zadnjih desetak godina je napravljen vrlo mali pomak na polju aranzera, dato je ponesto novo da se ljudima zamazu ochi ,ostalo je sve presipanje supljeg u prazno .

Da se ljubitelji Rolanda ne nadju uvredjenim ,ova prica generalno u mnogome vazi za sve proizvodjace,ali mi se Roland cini najbezobrazniji.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 14:15   #154
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa normalno, zabole njih za Balkan i potrebe muzicara sa ovih prostora.
A sto posto si u pravu za onaj bubanj, slatko se ismejah
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 15:53   #155
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sprava je zanimljiva ali ne za nase trziste.Pretpostavljam da BK 9 nisu ni pravili za nase trziste.Eventualno ako su usvojili neke predloge Roland tima Srbije u vezi terci ako ih ima a ostalo je sve radjeno za bogato svetsko trziste.
Ne znam koja ce cena biti ali mislim da i u tom segmentu nece biti za nase trziste zanimljiva.

Kao sto sam i pretpostavljao BK-5 mi sasvim odgovara i najverovatnije cu biti jos dugo dugo korisnik ovog aranzera posto meni cak ni te terce nisu neophodne mada bi klavijatura imala vecu prodju kada bi ih dodali na BK-5.

Kad uporedim samo klavir izmedju korga i rolanda zna se na kom aranzeru je mnogo bolji.
Sa postom kolege @vex-a se potpuno slazem,gledajuci generalno na ponasanje proizvodjaca aranzera.Jedino se ne slazem po pitanju semplova sto je napisao.To je moje licno misljenje i meni stvarno semplovi nisu potrebni.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 16:07   #156
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pitanje za Morisona,
da li imamo dvije drum trake u stilovima?
Audio key funkcija bi mogla biti zanimljiva, da li se moze "loopovati" neki audio file? Roland je dokazao da ima tehnologiju samo ne bas dobro rasporedjenu. BK9 cini mi se zvuci mnogo bolje od prve verzije G70 a mozda i druge, ako uporedim jednako los audio snimak.
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 16:14   #157
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ću prokomentarisati dizajn i cjenu,sound i tehničke karakteristike ne mogu komentarisati dok ga lično ne isprobam.Što se dizajna tiče,dugo ne vidjeh ružniju klavijaturu.A,cjena,malo je reći Bezobrazna,za ovo što nudi..Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 17:24   #158
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Boban
Nista ti uvredljivo nisam napisao.
A uvek sam odgovarao jedino ako sam osetio potrebu da ispravim neistinu istinom.
@Laser
Iz kog posta zakljucujes da ja prodajem i to po svaku cenu?

Ne bih se vise bavio off topic ako se slazete.

Nova BK9 masina ima deo koji je predvidjen za user boje. Radi se o ubacivanju setova novih boja sa usb stika. Na zalost (ili na srecu) to nece ipak moci korisnik sam da ubacuje jer Roland zeli da zadrzi kvalitet i stabilnost na samom instrumentu pa ce se regionalno pojavljivati pakovanja semplova.
Roland tim Srbije upravo radi na prikupljanju semplova koji ce se naci u tom prosirenju. Budite bez brige, odradicemo sve sto je potrebno tako da semplova nece faliti.

Sto se tice bubnja, mislim da ima 70 drum seta iz kojih ce moci da se napravi USER DRUM SET. Prvi put cini mi se na roland aranzerima. Ne bih sada u detalje kako ce to funkcionisati ali bitno je sledece:
Svaki ritam ce u sebi sadrzati postavke tog user drum seta tako da prenosenjem ritma iz jednog BK9 u drugi prenosite i postavke user drum seta. Otuda konstatacija da prakticno imamo mogucnost neogranicenog broja user drum setova...ili onoliko koliko imate ritmova. U samoj masini postoje nekoliko mesta gde se mogu cuvati user drum setovi.

Jos jedna od bitnih novina je to da ce BK9 moci da reprodukuje loop-ove, sedam loop-a po jednom tom "audio key" setu. Set od sedam lupova ce se snimiti kao jedan fajl a BK9 ce moci da ih poziva zajedno (linkovano) sa ucitavanjem performanse. Loop moze biti pokrenut na razlicite nacine a bitno je da je moguce sinhronizovati se sa tempom.
Bk9 ima 4 assign tastera sa leve strane a takodje poseduje prikljucak za FC7 pedalu i tamo dodatno podestiti jos 7 assign tastera.

Dakle mora dosta vremena proteci pa da cujemo sta ova masina zaista moze.

LOCK tasteri postoje, reseni isto kao na BK5.
U svakom ritmu se mogu sacuvati 4 OTS (cetiri mini usera, dakle cetiri sredjene boje) a za drugu pesmu ako vam trebaju drugaciji OTS a zeleli bi da koristite isti ritam, jednostavno prekopirajte ritam na usb pod drugim imenom i snimite nove OTS. Nema ogranicenja koliko ritmova cete imati na usb-u, u koliko foldera ce te ih organizovati...Performance ce ih vuci odakle god ih pozovete.

Tacno je da nije ubacen vokal harmonizer ali je njihovo objasnjenje sledece: mnogi korisnici to ne koriste a da jeste ubacen podiglo bi cenu. Ovako, opet, kome treba ima puno uredjaja koji moze da se dokupe da rade to.
Ovaj mikrofonski ulaz ja pre svega vidim kao dobru opciju da se na samom BK9 usnimi i vokal ( ali ne samo vokal) kroz interni snimac. Postoji EQ podesavanje za mikrofon a tu je i fantom napajanje.

Eto za pocetak.
Morison je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 17:26   #159
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@morison: Nisam rekao da prodaješ uređaj nego da imaš koristi od toga ako se proda veći broj BK-9. Sorry ako nisam u pravu, ali po predhodnim postovima mi tako djeluje

@makso68: Ako ne možeš reći za sound ništa dok ne isprobaš, kako onda možeš reći da je cijena bezobrazna ako nisi ni testirao? Možda mu je i tu jačina kao i do sada što je bila u sound-u.

Najbolje da se pričeka sajam i da neko iz prve ruke može reći o kakvoj spravi se konkretno radi i da li vrijedi para.
__________________
LAsER 2000-2013

Promijenjeno od LAsER (04.04.2013 u 17:29 sati)
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 17:48   #160
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemoj se brinuti, ne zaradjujem u zavisnosti koliko se proda. I ne vredjam se ja tako lako

Zaboravio sam da napisem da sa ipad aplikacijom mozemo da se povezemo usb kablom. Dakle nije uslov da se ima wireless dongle.
Kuciste je odozgore metalno prefarbano u mat crnu boju. osecaj dirki je za mene perfektan.
Na slici mi se isto nije dopao izgled pogotovo ovih dva ekrana ali uzivo sam imao skroz nekako drugaciji utisak.

Sto se tice dve i vise drum traka, probali smo sa nasim ritmovima i mogu potvrditi da to i dalje radi ali pomalo gubi smisao pored user drum seta.
Morison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije