Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.06.2005, 20:14   #1
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pitanje uvezi G1000

Ej momci, jedno pitanje uvezi G1000:
Jel tacno da na ovoj klavijaturi taster za start/stop treba 3 puta pritisnuti da bi stopiro ritam? Znaci, kad sviram i hocu da zaustavim pjesmu na momenat, jel moram onda 3 puta stisnuti stop-dugme? Ako je istina onda nije praktcno nikako
Ili ima neka druga funkcija za G1000 za stopiranje ritma? Moze valjda sa foot switch da s jednim potezom (dodirom) zaustavis ritam???

Hvala!
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2005, 23:12   #2
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bez brige.
Sve zive i nezive klavijature na svetu imaju START-STOP dugme. I na svima njima, kostale one 50E ili 5000E dovoljno je jednom pritisnuti dugme za START i jednom za STOP.
Tako je i na G1000. :wink:
Druga je stvar ukljucivanje i iskljucivanje sinhronizacije.Ali i to nije problem, jer svaka klavijatura(ako ima tu funkciju) nudi svoj nacin rada, na koji ces se lako i brzo navici.
Znaci jos jednom, bez brige :wink:
laky je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2005, 00:11   #3
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hey laky,
mislio sam na Syncro Start / Syncro Stop taster
Mislim kupiti sebi G1000, al cujem da je malo nezgodno baratati sa Syncro start/stop dugmetom.
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2005, 12:44   #4
elvis
Vredan član društva
 
elvis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.03.2005
Mjesto: switzerland
Godina: 44
Postovi: 130
Downloads: 861
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa800-cz1000,cz230s,cz5000,cz3000,cz101,-roland alfajuno2,korg prophecy,yamaha dx9..roland xp50...
Interesi: glavni hobi,heineken i rubin vinjak,,pa onda:karlovacko,lasko,tuzlansko i jelenko obavezno..
elvis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvis pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

,pozdrav delija,,dva puta moras pritisnuti,jednom za start pritisnes onda ti lampica svijetli kraj start,drugi put pritisnes onda ti lampica svijetli od stop ispod start,pri tome ti lampica jos od start ujedno svijetli sa lampicom stop,,znaci dva puta da bi mogao dobiti to sto zelis,da bih zaustavio ritam tokom svirke kad podignes lijevu ruku,tako da bih ritam ponovo aktiviro kad ruku ponovo stavis na tipke...ja mislim da si to trazio eto,,pozdrav....
elvis je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2005, 13:11   #5
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Elvise,
e to bas sto si opiso.
Znaci dva puta pritisnuti i kad dignem lijevu ruku, ritam staje. E sad kad opet pocnem svirati akorde lijevom rukom, ritam se ukljucuje. ALI sad kad opet dignem ruku s klavijature (znaci nisam vise diro syncro start/stop dugme), jel se onda opet iskljucuje ritam? (jer u toj situaciji su ukljuceni i syncro start i suncro stop, mislim)

Kako ces izvesti naprimjer ono u pjesmi "Put me zove" od Halida, mislim ono na samom pocetku strofe, gdje ima onaj prekid? Moze li se to izvoditi sa syncro start/stop il je ipak ebena stvar s ritmovima da se to radi, jer treba ti zesci timing da izvedes to dobro.
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2005, 21:11   #6
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Opet ponavljam nemas razloga za brigu.
G1000 je profesionalna klavijatura i mnogi poznati muzicari je koriste. Ti ces je koristiti na isti nacin kao i oni ali ti samo treba vremena i vezbe kao i za sve ostalo.
U principu uvek imas 3 situacije,(u zavisnosti od klavijature resene na odredjeni nacin) i zato tebe buni da moras pritisnuti 3 puta taster. I tu si donekle u pravu, ali tako je na svim klavijaturama. Na Pa80 imas 3 situacije koje dugmetom vrtis u krug 123123....
1 ne svetli nista, tada sa dugmetom START-STOP kreces i zavrsavas ritam.
2 sinhro start, svetli jedna lampa, i tada pritiskom na dirku krece ritam.
3 svetle dve lampe , kada pustis dirke ritam staje. Ovo se najcesce koristi za brejkove-stanke, kao u gore pomenutoj pesmi.
Znaci sa ove tri situacije, tj njihovom kombinacijom i sa malo vezbe mozes puno postici.

Jos jednom bez brige.
laky je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2005, 22:45   #7
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

heh, hvala ti luky.
raspitivao sam zadnje vrijeme puno o G1000 i odjednom me to malo zbunilo uvezi syncro funkcije. To treba da se stekne rutina oko baratanja sa syncro start/stop. Ja sam do skoro puno sviro s midi fajlovima... tu sam se zezno. Al evo zadnje vrijeme midi fajlovi nedolaze u obzir, posvecujem puno vremena zivoj svirci i krenulo je na dobro.
Jos samo G1000 da nabavim.

hajd zivio!
delija_momak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g1000, pitanje, uvezi

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije