Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.01.2008, 00:31   #21
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma u pravu si...Evo ja sam toliko para potrošio za opremu i vrhunske instrumente,a zarada nikakva...Sreća mi je da muziku uzimam za hobi pa se ne sikiram sa zaradom ko pojedine paradžije muzičari...Al opet ići na tezgu sa skupom opremom a malom dnevnicom...Al ko te pita,fajlaši "SVIRAJU" i po 40eur dnevnice...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2013, 20:45   #22
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam danas kupio par impulse 1015, prije toga imao sam dynacord c15.2 i ev tourx 1152. Preslusao sam neoliko kutija prije nego sto sam se odlucio za ove kutije. Uporedjivao sam ih sa himaxx60 i na onoj snazi na kojoj sm ih slusao nisam mogao naci neku veliku razliku, moguce da je bilo jace odvrnuto da bi je bilo ali nisam vidio razloga da kupujem skuplje kutije od ovih. U odnosu na starije vezije dodata im je i opcija (dugme) EQ tako da je zvuk mnogo ljepsi nego na predhodnim verzijama. Sto je najbitnije cio sam da je kutija jako izdrzljiva (za ev to nebih rekao)

Promijenjeno od xxl (31.08.2013 u 20:47 sati)
xxl je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2013, 01:25   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A ti bas pozurio da ucestvujes u diskusiji. Samo pet i po godina si zakasnio.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2013, 02:16   #24
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema veze ako jednoga zivog spasim od zx-a i slicnih kineza ucinio sam dobro dijelo
xxl je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2013, 03:27   #25
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard hehe

drugar, manje-vise, sve tu si danas "kinezi", ako ne sto se tice sklapanja, onda definitivno sto se tice porekla delova. Naravno ako kupujes nove stvari, ako kupujes polovne, 15 i vise godina stare, mozda i naletis na nekog "nemca", "amerikanca" itd itd.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2013, 04:07   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

...sto naravno uopste ne mora znaciti da je kvalitet proizvoda tih Germana i Anglo-Saksonaca bolji od onih koje proizvode Azijati !!!!! Previse je dima u posljednje vrijeme na Balkanu oko tih kineskih proizvoda, dok se u ostatku svijeta to smatra sasvim normalnom podjelom posla u novonastaloj globalizaciji. Los proizvod je los, ma odakle on dolazi, a i Kinezi prave i lose i dobre proizvode, uostalom kao i svi ostali.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2013, 14:15   #27
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard pa naravno...

da ne mora da znaci da je proizvod los. Ovo sam napisao zbog ljudi koji automatski svemu sto je "Made in China" pripisuju los kvalitet i ubijaju se trazeci da na proizvodima pise "Made in USA" i "Made in Germany". To sto se u Kini proizvodi takodje se klasifikuje na vise nivao, prolazi kroz razliciti "quality control", pa se prema tome i moze ocekivati da cena i kvalitet budu razliciti. Ako kupite proizvod renomirane firme, sa garancijom od 1 i vise godina, sa dobrim "customer service" i lako dostupnim servisima za popravku, mozete da ocekivati da je proizvod dobar, bez obzira sto na njemu stoji "Made in China".
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2013, 02:28   #28
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Radi se o slijedecem
Stariji sviraci dobro znaju kakvi su zvucnici ugradjivani u EV i Dynacord i sl
danas od toga nema niti traga. Kupite kutiju i ona zvuci dobro medjutim napravljena je tako da nakon nekog vremena jednostavno krepa "osim ako ne ozvucavae knjizevne veceri". Kroz moje ruke je proslo mnogo toga novog dakle pisem iz licnog skustva dakle ne sto mislim nego sto vidim.
Navedena sprava me je iznenadila jer su zvucnici ostali isti kao i oni koji su se prodavali prije nekoliko godina, membrane nisu papirne kao kod ovih novih itd.. Ima jos toga dosta o cemu nebih pisao, npr sama skretnica je 4 puta veca nego kod vecine koje sam vidio itd....
Upravo se radi o tome sto se sve svodi na marketing, i prodaju se proizvodi sa ogranicenim rokom trajanja. Necu dalje probajte sami pokusajte koristiti malo i mozak i bice vam sve jasno.
xxl je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2013, 05:45   #29
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard xxl

Nekad su Obodinovi frizideri i zamrzivaci trajali po 30 i vise godina (jos uvek u kuci imam jedan mali obodin koji radi, star je preko 40 godina. Nemoj da te iznenadjuju takve stvari, potrosacko drustvo, sta da radis, stvari vise ne traju toliko dugo, zato barem gledas da uzmes nesto sto boljeg kvaliteta, pa dokle traje.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2013, 07:56   #30
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
...Al ko te pita,fajlaši "SVIRAJU" i po 40eur dnevnice...
Sviraju i za džabe! Da ne razvlačimo pitu... Smatraju sebe velikom facom kada ih ribe vide za spravama, sa kezom od uveta do uveta, vokoder na maksimumu mp3 samo seva, svi djuskaju , zavijaju kao vukovi ( imitiraju Dženana), masa se klati, gazda trlja ruke, on faca i svi sretni. A svadba i veselja je sve manje i manje, pa eeeej, poslednje rođenje deteta što sam radio od hrane na 120 ljudi bio je žu-žu , lisnato testo i meze. Gde bre mi živimo, polako mi je muka od svega. I ode ja sa temom. Jbg užasno sam osetljiv sam na takve stvari, bitno je da mi zabalave uvo i naruče Ja vragolan i moj deda u sred rumbe... Joooooj zemljo. A opremu od 3000 evrića kad krenem da teglim, žao mi je svake ogrebotinice kada se setim svih tih stvari. bakšiša uglavnom nema, jer naravno gazde unapred jave da je debelo platile muziku ( kad podelimo 70 e po glavi) A ja razbijam glavu koje ćemo zvučnike nositi, da li će pokriti, koje bas binove, more kupiću harmoniku i doviđenja.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (02.09.2013 u 08:00 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
impulze, peavey


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije