Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.03.2013, 13:08   #21
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa tom opremom sto raspolazes ja ne bi prodao kutije i presao na aktivni sistem.To je jos vise zezanja po mom misljenju.To je jos vize zezanja sa kablovima strujom,produznim kablovima....Ja bi prodao sve sem kutija ,uzeo (posto vec imas dynacord kutije) dynacord pm1000/3 koji je ultra lagan i mnogo snage ima...Ostaje ti para za jos dve zx4 ili 5 i za dva sub-a....To je ozbiljan zvuk i velika pokrivenost sto se tice broja ljudi.a za svirke na otvorenom je totalno druga prica....
energy je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2013, 13:48   #22
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

samo dinakord :-)
Postovano sa mobilnog uređaja
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2013, 16:45   #23
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
...i da taj jedan bas i 2 kutije ne kostaju 3300 e,vec bi mu neko to predlozio do sad,da nije rijec o 500 ljudi i 2500e,moje iskustvo sa srn450 je odlicno,doduse nisu kineske,a platio sam par 650e,a nikako nebi isao na jeftinu seriju ev elx
Postovano sa mobilnog uređaja
Sto se tice cene, PRX 615m se kad naidje prodaje za 1700-1800e a za ostatak do 2500e se moze uzeti dobar polovan bas bin (ne mora da bude PRX)!
Dalje, covek je naveo da radi najcesce svirke za 200-250 ljudi. I sam radim slicne svirke (kafici, klubovi, zurke, rodjendani, krstenja, razne slicne svirke kao i svadbe na kojima je najcesce 200 do 300 ljudi) i po mom iskustvu treba imati ozvucenje koje pokriva 90% svirki koje se rade a za onih 10% za koje tvoje ozvucenje nije dovoljno nadje se dodatni par ili koliko vec treba kutija i iznajmi se za taj dan. Kladim se da mu je bar 50% svirki po kaficima za koje mu ne treba vise od dve kutije!
Ella 85, voleo bih da mi objasnis zasto treba bezati od EV-ove ELX serije a treba kupovati SRM450? I da li si ti licno radio na ELX seriju pa govoris iz licnog iskustva ili samo nagadjas po slobodnom nahodjenju?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2013, 17:50   #24
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

naravno radio sam na njih,kao i na prx koje su puno bolje,yamaha dsr isto tako super,razne rcf,fbt,ali sve je to skuplje,mackie srm sam spomenuo jer sam iste skoro kupio i odusevio se za koliko para kutije rade super,a momku treba nesto do 2500e,to je bio moj prijedlog,dok su ostali predlagali nesto sto se ne uklapa u njegovu cijenu,dva basa mackie swa1801 i dva srm450 odradjuju puno ljudi naspram dvije kutije,ili sa jednim nekim basom,jos mu ostane kusura za monitor ili dva,ako bi isli na te skuplje varijante onda izbora ima puno i prici nema kraja
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
a prije svega sam rekao da na 500 ljudi ja ne smijem ici bez dobra 4 basa i 4 topa
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od ella 85 (08.03.2013 u 17:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 03:12   #25
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ali mi nisi objasnio zasto bezati od EV ELX i Dynacord A serije naspram SRM450? Po mom iskustvu to su daleko bolje kutije od SRM450! Postoji razlika u ceni ali ne znaci da je skuplja zato sto je losija vec upravo obratno! A odnos cena kvalitet je uvek na strani jeftinije kutije, to je kao i sa svim ostalim stvarima. Recimo, kupis dva automobila, jedan jeftin a drugi 10x skuplji - ne znaci da onaj sto je 10x skuplji ide 10x brze nego onaj jeftiniji ali postoji razlika u kvalitetu u korist skupljeg! Kad pogledas odnos cena-kvalitet, vise ti se isplati da kupis onaj jeftiniji jer ces se i njime odvesti gde pozelis, mozda malo sporije (a mozda i ne zbog puteva, ogranicenja, policije itd.) ali ces svakako stici gde si zamislio. Tako je i sa ozvucenjima, i ono najjeftinije radi posao, e sad kako, da li to nekome odgovara ili ne stvar je licne prirode i ne vredi ulaziti u tu sferu. Covek je spreman da plati 2500e i treba mu dati predlog sta najkvalitetnije moze da kupi za te pare!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 04:43   #26
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma ja mislim da ev i dynacord ne vrijede kolko kostaju,malo precijenjeni za ono sto nude,ali to je samo moje misljenje,a posto je drug ogranicen s parama,zato sam predlozio nesto jeftino a odlicno radi posao,to je to mene sto se tice
Postovano sa mobilnog uređaja
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije