Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.01.2016, 23:37   #31
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa dobro 120e nije neka pljacka...a ko da pare za variline nek spremi i novce za servis... ....

Znam ljude koji i dan danas nose dva sx300 ili slicno na 150 ljudi... .....a druge strane na vecini svirki...pod uslovom da su svirke rodjendani...krstenja...svadbe i sl...uvek ima neko ko dodje da se buni jer mu je glasno....jos se nije desilo da neko dodje i da trazi glasnije...
splendid je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2016, 02:50   #32
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I spulna za zx 5 je 200€. Ja sam uzeo dve EV ZX 5. Verovao ili ne, nove kutije u paru, na jednoj 4 puta motao bas, zavojnica na skretnici se istopila, zica od ne znam koliko milimetara, valjda 1,5, druga nikada nista. A ova druga, nikada otvarana, radila k'o monitoring uvek, ovu cuvao i zakopala me. Tako da sam je predso takvu i kupio novu. Mozda je neka fabricka greska ne znam, u vek trpela iatu snagu i kvarila se, tako je to mozda kod tebecisti problem.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2016, 22:40   #33
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo zadnje situacije...do nagorevanja namotaja je doslo zbog pojave lufta u zadnjem delu magneta..postavicu sliku da.vidite na sta mislim..sa zadnje strane magneta postoji rupa sa lozom u koju se srafi sraf koji na zadnjoj strani ima buksne na koje se dovoji signal sa pojacala a na drugom kraju, unutar magneta koji se ne vidi, ide od buksni kratka pletenica koja vodi na namotaje na spulni...Prema recima majstora, posto kutija radi na 2 oma, tu prolazi dosta velika struja, i posto je vrlo blizu namotaja to mesto gde je taj nazovi sraf i taj deo magneta se vrlo greju...elem, usled toga sraf je dobio luft, i izbacio je iz lezista namotaje koji su usled velike toplote magneta,a i samim tim sto su ispali iz centra, nagoreli...Na identicnu ovu situaciju,da je moguca, me je uputio i sam serviser ovlasenog dilera sa kojim sa razgovarao, a i cackajuci po netu naisao sam na neku temu u kojoj lik pise isto o ovom problemu, da je kao 3 od 6 servisiranih prx-a, upravo ovo bio problem ostecenja...on je cak imao i raspravu sa JBL USA, da provere i da priznaju da postoji fabricka greska, zato sto usled velike toplote dolazi do lufta u tom srafu...a znate da ovi prx nemaju aktivno hladjenje...ja kad sam razmontirao ovaj bass, odmah sam primetio koliko lufta ima ovaj sraf i koliko "seta" u osnovi,ali nisam znao da je ikako bitno i da li to tako treba ili ne...elem, nakon sto je majstor ovo utvrdio, mi ne budemo lenji nego otvorimo i drugu kutiju da vidimo kako stoji taj sraf, i on je kao zaliven za magnet, znaci nema ni milimetra lifta...sto znaci da su svi oni izgleda ipak u pravu, da je to bio uzrok ostecenja namotaja na prvom zvucniku...on je nekako uspeo da taj sraf ucvrsti nazad gde treba, namotaje je nekako prisredio ne znam kako , te fabricke, da rade jos neko vreme, dok ne stignu rezerni delovi koje sam narucio iz Amerike, a putovace mesec dana najmanje do mene...ujutru uzimam ceo zvucnik pa videcemo kako to sljaka, on kaze da je dobro odradio sve i da ne sekiram, a nije me ni odrao, uzo 20 evrica

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:


Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Dodato:
Zumirajte malo i videcete u dnu zadnjeg dela magneta taj sraf sa buksnama na vrhu...on je usrafljen u magnet

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka

Promijenjeno od Milan$ (24.01.2016 u 22:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2016, 23:53   #34
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sviram na PRX612, oduvijek me smetala nešto toplija stražnja strana. preventivno stavljam (nekada mi se ne da) ovaj vent na poleđini.

Sutra ih otvaram i provjeravam šaraf. JBMti firmu
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2016, 23:56   #35
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pomaze li pvaj ventilator casper? Kako ga postavljas, samo ga zakacis za ovu rupu za bass reflex? Nasao sam na netu neku semu kako je lik osmislio ventilator sa nosacem i usrafio ga u vec postojece rupe na zadnjoj strani...da nadjem slike pa postavljam

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2016, 00:01   #36
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vent je montiran na aluminijski flah (L) i samo ga s čičkom postavim na kutiju. Ploča pojačala je potpuno hladna.

Ovo je napravio neki tip, ima cijeli tut na webu



casper je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2016, 00:15   #37
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Na to sam mislio, to sam i ja nasao pp netu...takodje zanimljivo sto sam nasao na.nekom stranom forumu mada.nisam tacno skontao one strucne.engleske termine,ali u principu rec je o sistemu funkcionisanja pasivnog hladjenja kod prx-a...u kratkim crtama -- pasivno hladjenje funkcionise samo dok kutija svira, tj dok prima signal i reprodukuje ga...dok je ukljucena ali ne svira tj.u stanju mirovanjs je, to hladjenje ne radi,pa se zato ona.dodatno greje dok ne svira,tj. Dok ste na pauzi i sl u toku svirke...ovo mogu da potvrdim iz licnog iskustva, jer cesto se desi da jednu kutiju stavim u sobi, ukljucim je ujutru i ona stoji ceo dan upaljena, pa onda kad stignem povremeno ili malo sviram ili pustim neku muziku sa kompa, sve u svemu vise ne radi nego sto radi, i uvek sam se.pitao zasto je topla kad prodjem rukom preko pojacala, kad nije nista svirala recimo skoro 3 sata? I to nije malo topla, nego skoro isto kao kad radi neku tezgu na pola snage...eto i na to sam nado odgovor cackajuci po netu...ako uspem da.nadj isti forum, iskopiracu tekst gde je lik objadnjavao princip hladjenja, da.vidite o cemu se radi...jesu ga malo zeznuli s tim hladjenjem...jeste da je crown pojacalo, al ipak, i ono ima dusu

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije