Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.08.2010, 08:03   #21
iatros
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.08.2009
Postovi: 18
Downloads: 21
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
iatros befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cudi me da neki zive od muzike. Ja jos uvjek od hrane i vode
iatros je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2010, 11:35   #22
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Kolega za neke od nas je muzika i hrana i voda i droga i alkohol.
Ja recimo danas bez hleba mogu ceo dan ali bez muzike nikako.

Hteo bih da napomenem jos nesto. Kod mene je slucaj da radim dva posla uporedo i u firmi u tezgarenje. Sve to radim jer mi je supruga nezaposlena. Cim uspem da nju zaposlim eto i mene samo u muzici.
Covek je prokleto bice koliko ima sve mu je malo. Ja sam od muzike i rada u firmi uspeo za 10 godina da napravim 40 metara kvadratnh poslovni prostor i 70 metara kvadratnih stambeni za mene i moju porodicu. Sve mi je to muzika kupila a u firmi sam radio za hleb i vodu.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2010, 12:01   #23
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Od ovog posla se ne moze bas "lagodno ziveti",ali moze se reci da bolje ziivm u svakom slucaju od bilo kog koji radi negde u firmi i rinta ceo mesec za neku xxxx platu!
vremena su teska,nekad se veoma lepo zivelo od ovog posla,al to je period sve do negde 90te! Ja zivim od muzike i trudim se da budem PRO u svakom smislu reci,inace supruga mi je zaposlena i veoma solidno zaradjuje(ne bas kao ja ...u svakom slucaju to je jedna olaksica i meni i njoj! jos klinci,a oni su finansijski bunar bez dna,tako da iskreno...ne zalim se,ali znam i za bolja vremena!!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2010, 12:25   #24
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Kako je da radim jos jedan posao kad npr petak i subotu radim u Vrnjackoj Banji,Nedelju i ponedeljak u Novom Pazaru,utorak odmaram pa sam vec u sredu 200km od kuce pa petak opet iz pocetka?To je nemoguce . . .Ne radim za male pare tako da je meni vise nego potrebno da ispostujem posao koji radim,da pratim aktuelne hitovei tako to . . .

Tako izgleda kada se netko bavi profesionalno muzikom .
Tad je to posao ,kao bilo koji drugi ,i teži čak ...
Svirka se ne svodi na svatove i vikend bježanje od kuće.
Sviruckat pomalo (i tu se zaradi nešto ) i raditi kao Marco
je velika razlika ...

Ja također radim i sviram ,ali...
I taj posao mora biti takav da mi ostavlja dovoljno
slobodnog vremena i tako dalje ...
romario je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2010, 12:40   #25
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sticajem cudnih okolnosti pre skoro 4g,sam poceo da radim u muzickoj prodavnici sto i nije tako lose,do tada sam samo svirao,a i sada da ne radim,vise bih morao svirati i opet bih bio na svome,a ovako mi je ok,posto ipak imam neku sigurnost,a svirke mogu da biram koje cu da radim koje ne(u poslednje vreme i ne biram)jer je situacija trenutno takva,mada sam siguran da ne radim i da se bavim samo muzikom svirao bi sigurno 4-5 dana nedeljno.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2010, 21:06   #26
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo drage kolege,i ja od 1986 zivim od sviranja i pevanja,nekad bolje nekad losije,ali uporedjujuci sa drugim obicnim poslovima u nekim fabrikama i sl,uvek dobro.Elem,sto sam stariji to me malo vise kopka buducnost i "starost",kad dodje,iako kazu da muzicari i uopste umetnici "nestare".Ja pored toga i redovno uplacivam zdravstveno i penziono osiguranje.U zadnje vreme,bar kod mene se oseti da nesto nije u potpunom redu,ali jos uvek "sijem"zenu 5-6 puta u mesecnim primanjima,i nezalim se,ali ipak,nekad sam u ova doba imao sve svadbe do N.G. skoro,malo koja subota da nije bila zaokruzena,a Bogami sad tamo do sredine oktobra.Svi znamo da je ovaj nas lebac jako tezak ali sladak,i zato kad bi se ponovo rodio opet bi bio u biti isto,samo sad bi mi stvarno valjao neki poslic "penzionerski",da ne moram cekati stalno tel.poziv.Evo recimo neki nocni cuvar u robnoj kuci, sa slobodnim vikendima,,ha-ha-ha.Ajd" ziveli!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2010, 23:49   #27
gagy
Vredan član društva
 
gagy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Mjesto: Gradiska,BiH
Postovi: 164
Downloads: 220
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: korg pa3x
gagy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gagy pošalji poruku preko MSN messengera gagy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm,divim se onim kolegama koji mogu da zive samo od muzike,svaka cast.Ja imam svoj posao a muzikom se bavim u slobodno vrijeme.I jesu najsladje pare od muzike jer na njih ne placas porez ali staz i osiguranje mi idu u firmi a ne od muzike!Sta ce onaj koji se bavi samo muzikom i da kazemo da solidno zaradjuje za zivot a nema obezbjedjeno zdravstveno osiguranje i ne placa penziono?A takvih je,da se ne varamo,vecina!
gagy je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2010, 00:31   #28
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja samo od muzike zivim i steko sam sto sam steko.Ne zalim se!!!!!
Necu da se hvalim koliko i kada radim,ali moze da se dobro zivi!!!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2010, 01:00   #29
vujanov
Vredan član društva
 
vujanov's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Mjesto: Loznica, Srbija
Postovi: 144
Downloads: 1186
Uploads: 1
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PA 800
Interesi: Muzika, kompjuteri, radio, zene...
vujanov befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja se divim svima koji zive samo od muzike!? Zbog toga sto su to dobri muzicari i poslovni ljudi koji sebe cene i mogu dobro da naplate svoj rad!!! Oni koji ne mogu da zive samo od muzike ili imaju problem sa svirkom ili problem sa naplatom!!! Ja zivim od profesorske plate i od svirke! Svirke se svode uglavnom na jednu do dve sedmicno-vikendom... Samo od svirke ne bih mogao da zivim, jer imam problem sa naplatom! Ne moze puno da se napleti ovde u okruzenju, jer su neki muzicari toliko spustili cenu da je to zalosno...E zato ni oni ni ja ili neko drugi ne moze da zivi samo od muzike!!! Respekt svakome ko moze da zivi samo od muzike!!! Pozdrav svima!!!
__________________
Po Bogu-SVADBA JE!!!
vujanov je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2010, 14:14   #30
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moram reči da više ne živim samo od muzike, jer su se vremena dosta promijenila.Ipak od 1987-2005 sam živio samo i isključivo od muzike.Prije 1987 sam i svirao-bar tri puta tjedno- i radio u firmi,a poslije samo svirka!Sviralo se svaki dan-jedan slobodan u tjednu, i uvijek je bilo posla.To su još bila vremena kada se radilo sa bendom-četiri ili pet članova, a kasnije je to bio trio-bez gitare- sve gitarske dionice sam morao odsvirati na klavijaturi.Tamo negdje od 1993 je krenula svirka u duu-ispočetka to još nije bio aranžer jer nisam bio zadovoljan kako radi, nego sam radio sa basistom, a sam svirao obavezno tri klavijature i ritam mašina.Tek kasnije koristim aranžer-kada je izašao Roland E-86.Danas je kvalitetnog posla sve manje, ali ga još uvijek ima.Moram reči da je oprema uvijek bila vrhunska-naravno i sada.Isto tako uvijek treba raditi na repertoaru ako želiš biti u trendu i da možeš zadovoljiti sve goste.Ne sviram narodnjake-naravno ovime nikoga ne podcjenjujem-ali djelokrug mog posla su večinoma veliki hoteli sa internacionalnom publikom, pa je tome podređen i repertoar!
No da zaključim-skoro dvadeset godina sam živio isključivo od muzike a sada spletom nekih okolnosti ne radim samo to-sa ženom imamo svoju firmu koja se bavi nečim drugim ali je isto tako registrirana i za muzičku djelatnost tako da mogu direktno izdati račun.Stvar je u tome da se ovdje ne radi ništa na crno nego sve ide preko računa.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije