Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.12.2015, 21:11   #11
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala momo, mikimiki i dmmacak!

Ma to mi donio Sv. Nikola. Doduše okasnio je koji dan al ne ljutim se ja, bitno da me nije zaboravio.

https://youtu.be/PeWSHIheq20

Naravno, XR16/18 se može povezati putem USB-a s DAWom. Nemam informacija o driverima, stabilnosti i latenciji ali sudeći po onome što pišu korisnici, s tim nema nikakvih problema. Pored osnovne funkcije da služi kao mixer, s ovom spravom se može napraviti odličan live snimak, a i svakako može poslužiti za mali kućni studio.

U sound ne sumnjam, iako ga nisam još pravo niti probao. Rekoh već na onoj drugoj temi, kada se radi o nekoj prosječnoj klasi zvučnih kutija ( a na tome većina nas svira) onda je mixer ove kvalitete i mogućnosti daleko iznad prosjeka ostale opreme.

Ne treba zanemariti činjenicu da će ova "tehnologija" odbiti mnoge svirače. Sudim po nekim kolegama s kojima sam pričao, oni se boje touch screna, "malih" tableta i svih "čuda modernih digitalnih". Ne mogu oni na svirku bez škripavog potenciometra i Dynacord efekta 5 - 55.

Javit ću se s friškim dojmovima i iskustvima čim odradim gažu - dvije.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2015, 10:03   #12
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Čestitke na novom intrumentu casper .
romario je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2015, 18:41   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala, @romario. Evo prvih dojmova nakon odrađenih par svirki na XR12.

Moram priznati da sam se prilikom svake promjene parametara na tabletu osjećao kao da se nalazim na klizaljkama na ledu, a da ni pod koju cijenu ne smijem pasti. Iako sam naviknut na rad sa touch screenom, ovo je sasvim drugačija situacija. Prije svega zbog toga što sam u live nastupu usredotočen na svirku i pjevanje i podešavanje sam radio lijevom rukom u trenucima kada je bila slobodna. Sasvim drugačije okruženje od onog kada imate slobodnih deset prstiju i radite samo mix. Sigurno je da će s vremenom taj osjećaj nesigurnosti nestati. Na sreću, promjena parametara na touch screenu je bila fluidna, bez "zapinjanja" i ekran je precizno reagirao. Radio sam na 10" androidu i mislim da je to minimalna veličina za koliko-toliko ugodan rad.

Znam da će mnoge zanimati koliko sam zadovoljan sa samim soundom, prvenstveno s pjevačkim efektima. Tu bi se dalo svašta nešta napisati, a moj doživljaj je upravo onakav kao što sam i predpostavljao prije nego sam ga kupio. Nije to instrument za muzičare koji su navikli da im se odmah prilikom paljenja efekat postavi na 5-55 ili za one koji ne znaju što je parametric EQ. Dakle, kod XR-a se čuje svaka promjena parametara, sound je upravo onakav kakvog ga namjestite i koliko su ga ostale komponente u sustavu (pojačala, zvučnici) sposobne reproducirati. Mogućnosti su ogromne i samo ih treba znati iskoristiti da bi dobili ono što očekujemo. Ono što XR ne nudi u svojim osnovnim postavkama, a spomenuo sam kao metaforu "5-55", je broj definiranih preseta. Tako ćete recimo na GATE-u koji je dodjeljen svakom kanalu imati svega 5 preseta. Jedan od njih je definiran za VOCAL i nije baš namješten kako bih ja želio i kako meni odgovara. Naravo, možemo kreirati i pohraniti bezbroj vlastitih novih definicija ali ih prije toga netko treba složiti. A za to je neophodno određeno znanje i iskustvo. Recimo, kako postaviti master 32 band eq? U usporedbi sa 11 područja koje ima PM3, "namještanje" ovih 32 može biti veliki problem jer će konkavna krivulja biti veoma duga. Treba biti jasno svima koji se odluče na Behringera XR, nemojte očekivati da ćete kupovinom ovog mixera, odmah i na prvo paljenje dobiti woow sound iz snova.

Nije mi namjera blatiti bilo koju drugu firmu, a usporedbom s PowerMate želim naglasiti da svaki instrument ima svoju namjenu i vrstu korisinka. Nipošto ne mislim da PM ne valja, i s njim se lijepo može odraditi posao. Druga je stvar to što on stvarno nudi i za koliko para. No, da se vratim na temu.

Od onih silnih efekata na XR-u, za početak sam iskoristio dva hala. Minimalno sam ih prilagodio i pohranio u memoriju. Iako već duže vrijeme ne pjevam s echom, za test sam na FX3 postavio jedan zanimljiv. Nakon što sam se na live nastupu uvjerio da su ovi halovi "sjeli na svoje mjesto", uključio sam echo i moram priznati da je popunio baš ono što je nedostajalo u prostoru. Treba mi još vremena da isprobam ostale mogućnosti, recimo, korištenje Deessera s kojim do sada nisam imao iskustva. Planiram FX4 postaviti kao insert na MAIN L/R i uvesti neki od ponuđenih multiband compresora. To bi trebalo podići cjelokupnu zvučnu sliku. Nisam imao priliku složiti cjelokupno ozvučenje i ovo testirati u miru, a ovih par nastupa sam odmah uletio u vatru i trebalo ih je odraditi bez većih grešaka.

Kako bih bio siguran da nešto neće poći po zlu, na nastup sam ponio dva tebleta (android) od 8" i 10" i laptop (win) kao "zlatnu rezervu". I jedan LAN kabl, naravno. Interesantno je da aplikacija radi bez ikakvih problema i na XP-u bez obzira što je na Behringerovoj stranici napominju da radi sam s Win7/8/10. Ovaj manji tablet se pokazao kao dobar dodatak u radu. Naime, njegov prikaz ekrana je stalno bio postavljen na master EQ i u svakom sam trenutku imao uvid u RTA. Poslužio mi je i prilikom eliminacije određenih frekvencija koje su smetale u jednoj od sala. Na manjem tabletu bih nadgledao frekvencije dok bih na većem pojačavao master do trenutka dok se ne pojavi mikrofonija. Tada je lako vidjeti o kojim se području radi i skinuti ga na eq.

Mali osvrt na samu konstrukciju boxa. Vrlo je praktično što se na binu može postaviti bilo gdje i tako smanjiti komplikacija s kablovima. Uređaj se grije minimalno i može ga se postaviti u dva položaja, prema gore ili bočno. Zamjerka ide na poziciju XLR-a za MAIN L/R. Okrenuti su na način da je osigurač utikača prema dolje i kada se vadi kabl iz boxa, malo je nezgodno s kažiprstom pritisnuti osigurač i izvaditi kabl. Pogotovo ako su spojeni TRSovi od AUX-a. Pored toga, vrlo blizu je i antena koja smeta prilikom vađenja ovih kablova. Mogli su to i drugačije riješiti, no dobro. Isto tako, na boxu postoji samo jedan potenciometar koji kontrolira PHONES. Ako su već stavili taj jedan, mogli su onda dodati još jedan koji bi služio za kontrolu izlaza MAIN. Ah, nitko nije savršen. A možda sam i ja pomalo sitničav.

Eto, s prvim općim i zvučnim dojmovima sam više nego zadovoljan. Sound je čist, jasan, mogućnosti XR-a su ogromne i sada mi samo neostaje iskustva kako bi ovaj uređaj iskoristio do maksimuma.

Promijenjeno od casper (09.05.2016 u 14:06 sati) Razlog: pogrešno napisan GAIN je promjenejn u GATE
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2015, 16:21   #14
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo da i ja malo pripomognem u iskustvima s XR12 posto sam sad vec bivsi vlasnik....ovako cu krenut:Xr12 sam uzeo naj vise radi 2 efekta po kanalu i Master Eq jer moj Zed60-14fx nije to imao a Behringer B1800d i b615d je vapio za tim...medjutim kad sam ukljucio xr12 osjetilo se da je Horna malo manje vristila to mi se i svidilo medjutim nisam ja bio zadovoljan s kutijama i ja tu mjenjam razglas kupio Mackie HD1801-Srm450v2...eee sad Xr12 pokazuje problem,vec sam poceo ludit fali frekvencija u basu,ima basa al nekako cudan pomalo prazno i pati Binove osjecam u zvuku kao da ce probit zvucnik,cudne fekvencije nesto ima previse a nesto toliko fali..jednostavno u bass binu je falio udarac...idemo dalje mikrofoni sta reci malo telefonirali kao i na svim do sad behringer mixetama nije strasno al to je behringerov ton..to je to..nije to ni proslo kraj midasa,..Efekti cak i ok za zacudo bozje Hall naj bolji do sada na beri,..nakon toga kad sam uvidio da to nije to doneo sam mixete da usporedim i da probam..MixWizard3-Zed12fx-yamaha 01v,Mackie Vlz3.1604 tako neka oznaka..znaci na svim tim mixetama Binovi su imali udarac,u basu je bila cista dubina bez ikakvog napetog tona,sve je utegnutije i ima cvrsci ton a i dalje cist i mekan...kupio sam A&H MixWizard3 16:2 i ne pokusiram vise nista...jos da nadodam Digitalija mi nije ni malo strana,poznam frekvencije i znam rukovati s digi mixom...moja preporuka ako bas hocete digi mix daleko bolja varijanta Yamaha 01v...molim bez nekih losih komentara ovo je moje osobno iskustvo jer sam s tom spravom zagazio malo dublje...vjerovatno je X32 puno bolji i nema tih problema u tonu jer i puno vise kosta...znaci ovo sto sam napiso to vazi za sve ove mixete behringrove tipa Sl2442 itd... Neznam sad tocnu oznaku ....eto toliko od mene...pozzzz

Promijenjeno od GALA (24.12.2015 u 16:25 sati)
GALA je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2015, 17:11   #15
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro je čuti iskustvo, pa makar ono bilo i loše. Iskreno mi je žao što si morao experimentirati (sigurno i neku paru izgubiti) ali je bitno da si našao kombinaciju koja ti odgovara.
Kod kupovine instrumenta se mora uvijek uzeti u obzir da cijena (ipak) određuje i kvalitetu proizvoda. MixWizard3 je upravo TRI puta skuplji od xr12. Bilo bi neralano očekivati da nije bolji barem za duplo bolji pa se ovaj doživljaj basa koji spominješ može (djelomično) pripisati i ovoj "sitnici". Po onome što sam ja doživio i čuo za ovih par svirki što sam odradio nije bilo problema s basom niti deficitom istog. Tim više, on je bio jasan mekan i čist. Nije gruvao jer moj nastup nije takvog tipa ali iskreno, niti ne volim da mi jetra skače još tri dana nakon nastupa. Ništa osobno već samo pokušavam iznijeti svoje mišljenje. Ja sam basove spajao na AUX i s obzirom da kutije imaju skretnicu nisam na taj aux djelovao dodatnim efektima. Nisam imao prilike experimentirati ali sigurno ću u budućnosti jedan od 4 moguća efekta poslati kao insert na ovaj AUX. Pored 32 band EQ koji mu je dodjeljan, jedan multicompresor bi mogao leći jako dobro.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2015, 17:37   #16
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa vidis djelimo misljenje kad je u pitanju cjena...al ocu reci da ljudi bas i dizu tu spravu u rang ti jacih mixera i ona prica nije behringer kosto je bio itd..jest on je kosto je bio samo mozda one firme bolje nisu vise kosto su bile...bero je tu di je i bio...ta sprava nudi mogucnosti brdo za te pare i ok je...al zvuk je standard behringer...i vidis one sve mixete sto sam nabrojao njima ne treba kompresor da ista dize...nisam ono napisao da bi popljuvao behringera jer nemam tu namjeru..napisao sam iz razloga Dal kupit novog Beru ili polovnog A&H,Yamahu,mackie...itd...ja sam iskreno za ove firme pa i polovne...Ipak te klase Mixa imaju ono sto mi trazimo u zvuku neka nijansa koja daje ili nedaje ono nesto ...moje konacno misljenje Xr12 je odlicna sprava s puno funkcija za te pare al i dalje siromasnog Berinog zvuka koji jos uvijek nije dorastao drugim jacim firmama pa cak i u istom cjenovnom rangu...Nisam behringero mrzac da me ne shvatite krivo,inace postujem tu firmu..al eto cisto pisem iskustvo...pozzz
GALA je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2015, 18:31   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka roba ima svoju skupinu potencijalnih kupaca, tako proizvođači jednostavno "gađaju" ciljanu skupinu na tržištu. Behringer je u tom segmentu "kralj" za niskobuđetne muzičare. Njihove proizvode kupuju ljudi koji žele za malo para imati mnogo muzike. To je realnost i svatko onaj tko si umišlja da kupovinom Behringera dobio vrhunski proizvod, u najmanju ruku je neralan. Zato se slažem s tobom da ne treba uveličavati stvari i dizati Behringer u nebesa.

Ali isto tako je realno napraviti usporedbu s ostalim proizvođačima istog cjenovnog ranga. Ne s Yamahom 01V koja je 2000 godine koštala kao suho zlato, niti sa MixWizardom3 koji ne pripada niti približno istoj kategoriji. Treba napraviti usporedbu s konkurencijom istog cjenovnog ranga, recimo nekim ZED60-10FX. Probao sam ga ... ne bih komentirao razlike jer nema smisla trošiti vrijeme.

I još da naglasim, vezano uz svakava čudesa koja software-ski dolaze uz X-air seriju. To se ne može mjeriti sa stvarnim Hardware uređajima, ono što se nalazi u aplikaciji ima samo identičan naziv. Ali isto tako, ako se ovi alati dobro upotrijebe i postave u pravilan odnos uzevši u obzir ostale komponente u sustavu, dobivamo odlične mogućnosti za dobivanje dobrog sounda.

Zato sam u postu od 20. 12. napisao,
Citat:
Nije to instrument za muzičare koji su navikli da im se odmah prilikom paljenja efekat postavi na 5-55 ili za one koji ne znaju što je parametric EQ.
i to obavezno mora uzeti u obzir svatko onaj tko planira kupovinu X aira.
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2016, 23:36   #18
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni se digitalni mixeri svidjaju........ni sa jednim analognim mixerom nisam mogao postic ono sto postignem digitalnim.

Kad ste vec kod basa.....analogni mi ponudi opciju da dodam ili oduzmem bas...odnosno jednu freq koju su oni postavili mozda 80hz.

Na svim digitalnim ....pa vjerujem i na tom behringeru......mogu da ukinem onaj ruzni dio basa (oko 125 hz) i to vrlo usko....tako da ne dira ostale freq.......tad imam slobodu da dodam dubokih freq dovoljno,a da nema onog muljanja brundanja......4 potpuno podesive freq + 4 Q je taman da se sve postima
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2016, 13:43   #19
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neki dan sam svirao,pax3 ,tyros2 i harmonika na presonus.
Slično behringeru dakle.
Nije to skoro tako dobro zvučalo.
Kao i inače,sve ima svoje prednosti i mane.


Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2016, 21:39   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Master EQ ima 32 band, a prikaz od 100 band omogućava da vizuelno vidiš koja frekvencija "smeta". Kad s njim prilagodiš cjelokupnu zvučnu sliku, onda po kanalu imaš 4 bend podesiv EQ i plus jedno područje za lowcut. Pored toga, efekti poput reverba ili eha imaju mogućnost korekcije frekvencije. Tako se može utjecati i u tom dijelu da ne dolazi do reverberacije ili da se maknu one frekvencije koje su višak.

Kombinatorika je ogromna i to i jest osnovni "problem" ovih novih uređaja. Pored toga, sound je "čist", a mi muzičari nismo "navikli" da se baš sve čuje. Nama treba bas druk pokriti sve ono kvalitetno u srednjem spektru, a visoki trebaju prštati daleko od bine.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije