Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.02.2014, 16:30   #11
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ili da u nekom od midi procesora odradis tu podelu, recimo u bome's midi translator pro.
pekilik Je trenutno online   Reply With Quote
Star 28.02.2014, 16:39   #12
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

peki jer to neki softver ili sta ajde malo pojasni ako ti nije tesko
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2014, 17:53   #13
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da to je softver, sad sam malo isprobao to medjutim, javlja se mali problem to je moguce jedino da se iskljuci osetljivost dirki jer bi u suprotnom bilo potrebno ispisati ogroman broj rout komandi.
pekilik Je trenutno online   Reply With Quote
Star 28.02.2014, 18:56   #14
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

ma ok je to za osetljivost tj dinamika mi ne treba
reci mi kako da ga ima li da se skine
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 00:16   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od grabovac037 Pokaži Post
ljudi zna li neko da li moze roland jv35 da se splituje na dva midi kanala hitno mi treba
Jesi li probao sta se desava kada postavis "Split Modus", ukoliko tu ne dodjeljuje zonama dva razlicita midi kanala, onda probaj preko "Performances" modusa, a ako ni tu ne bude islo, onda ti pomaze samo yu-midi-trans-audio rjesenje. Ono se doduse placa (cijena za ovo je smijesna) ali sgurno radi svoj posao. Bilo koju klavijaturu cemo narjerati da se splituje. Taman da nema nikakve mogucnosti na njoj, opet ce "morati" da svira na dvije zone i dva razlicita midi kanala. Za ovo ti doduse treba nekakav Laptop, a posto danas malo ko svira bez da nosi sa sobom Laptop, mislim da ni ti nisi izuzetak.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 03:25   #16
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

ma vec smo pricali za taj dodatak za kontak i zainteresovan sam da ga kupim
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 04:03   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne, nismo pricali za taj dodatak, ovo je sasvim novo. O ovome jos nisam pisao na forumu. Radi se o rjesenju koje ce svaku klavijaturu koja ima Midi prikljucak, da podijeli na 2 ili cak i 4 zone ód kojih ce svaka da ima svoj midi kanal a ti ces moci sam da odredis gdje hoces da imas Split tacke.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 07:42   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaboravih da ti postavim i sliku, kako taj spliter za dvije zone izgleda. Cak mozes i da transponujes pojedine zone kako ti odgovara i naravno da odredis Split notu. Na ovaj nacin mozes recimo na lijevoj zoni, da imas midi kanal 2 kojim sviras instrument sa Kontakta koji je adresiran na isti taj midi kanal, a na desnoj strani midi kanal 1 (koji inace po defaultu ima cijela klavijatura JV-35), a na kojem dobijas Kontaktov instrument koji ima prvi midi kanal.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Spliter.JPG (41,0 KB, 30x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od tranzit (01.03.2014 u 07:50 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 11:55   #19
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od grabovac037 Pokaži Post
ma ok je to za osetljivost tj dinamika mi ne treba
reci mi kako da ga ima li da se skine
izvini sto malo kasnim sa odgovorom, ako uspes da iskljucis dinamiku ostalo ces u ovom programu lako odraditi, potrazi na google-u "boem s midi translator pro" pa ces videti o kakvom se programu radi za sve ostalo ces se vec snaci, jos da napomenem da je ovo jako dobar program za konvertovanje midi podataka i jos mnogo drugih stvari, moze istovremeno da procesira vise softversih instrumenata pa uz poznavanje materije i hardverskih instrumenata ako je potrebno.
pekilik Je trenutno online   Reply With Quote
Star 01.03.2014, 12:21   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bome's Midi Translator je Midi Processor koji je veoma, veoma mocan i u njemu je moguce uraditi, bez izuzetka, sve sto se tice midija. Medjutim, ovo odmah znaci i da je program isto toliko i kompleksan i komplikovan, tako da to ne bi bilo bas pravo rjesenje za kolegu. Moguce je i iskljuciti, i suziti dinamiku, pa zatim i aftertouch, pa konvertirati midi kontrole i note, cak se daju i ASCI podaci pretvoriti u midi komande, pa onda uraditi ako treba cak i terce, kvinte, kvarte... u svim zamislivim i nezamislivim skalama, sve vrste midi routinga, randomizacija svega sto ima veze sa midijem, od note on naredbi, pa do attack faze sounda... Sve u svemu, ne postoji nista sto Midi Translator nije u stanju uraditi kada se radi o midiju kao protokolu. Ali... uvijek ima neko "ali"... za sve ovo je potrebno veoma veliko poznavanje oblasti hexadecimalnih naredbi upotrebljenih u svrhu midi naredbi i sve se bukvalno mora odraditi "pjeske" jer nekakvih vec gotovih preseta koji bi bili upotrebljivi za "ovozemaljske" muzicke potrebe nema. Bavim se njim od njegovog nastanka i jos uvijek ne bih smio tvrditi da mi je poznata svaka njegova mogucnost jer je i polje midi protokola ogromno i nepregledno. Bome's Midi Translator je daleko prije program za one koji se bave konstrukcijom kompleksnih midi sistema, nego za normalne korisnike, tako da on, iako moze sve, uglavnom ostaje tabu za najsiri krug potencijalnih korisnika, upravo radi svoje komplikovanosti. Muzicari uglavnom trebaju konkretne programe, koji imaju isto tako konkretan "User GUI" koji im omogucava laku i brzu upotrebu. To, Bome's Midi translator, ni u kom slucaju ne moze.

Promijenjeno od tranzit (01.03.2014 u 12:27 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije