Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2019, 18:43   #21
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema predaje i odustajanja...tema je baš dobra...samo da nema uvrijeđenih kod onih tema transpose i sl...il ko je bolji i lošiji svirač...to nije ni bitno..evo da bude jedna lagana konstruktivna raspravica koja će nam svima dobro doć..evo ja prvi priznajem da je bilo dana kad sam uvalio midi fajl..iz prosto glupog razloga..treme..i to je bila Hrvatska himna...kad sam svira u duetu..jednom sam je svira uživo..u pola himne otiša u skroz drugu pismu..ljudi gledaju ne znaju oće li spusti ruku sa srca il ne..ne znaju jeli himna gotova..ne znaju oće li sist...a ja pozelenio...uh...i od tad svaki put bi glumio da sviram himnu..ipak je to prva pisma na svadbi...triba ostavit dojam dobrog svirača


a ti @kem samo deri i pitaj..ima ovde odličnih glazbenika koji su voljni pomoći savjetom i iskustvom...al pusti midije...to doma raspali da susjedi čuju !!!
grico je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2019, 19:31   #22
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja stvarno ne znam zašto bi nekom..meni,tebi, njima, bija problem zato šta neko pušta matrice,midi fajlove...svako radi onako kako može,kako zna i kako mu se da.Zašto bi ja nekom zamjerao šta on radi na takav način samo zato šta ja tako ne radim..o čemu se radi..konkurenciji,zavisti ili nečem stotom.Ko je profesionalac,amater...koga briga.Ako ljudi vide nešto u tebi zvat će te,ako ne stat ćeš kući.
Išao sam jednom s Duškom Kulišem na svadbu u Posušje.Trebao mu neko da svira zabavnjake i pušta njegove matrice sa mini diska.Pozvao je još dvojicu, čini mi se iz Travnika, da mu sviraju narodnjake..ljudi rasturaju.Nisam baš primjetio da je neko od tih 300 ljudi kužio sviram li ja,duo iz Travnika ili mini disk!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2019, 21:19   #23
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne osudjujem nikoga, i sam koristim ponekad midi fajlove, ako neku pjesmu neznam pa bas moram iako izbjegavam, ali ne zato jer me je sram, nego jer mi je teze cak pjevati uz midi nego uz ono sto sviram. Pogotovo ako pokrenes neki midi koji nisi prije probao, pa te iznenadi, pogubis se di si Nije ni to lako, treba znat i uz to pjevat, moze rec da je lako samo onaj koji nije nikad probao. I onu sliku Tanje Savic sam sacuvao u telefonu prvenstveno zbog toga jer mi je interesantno da njen klavijaturist svira Genos, a ne recimo nekog Korga.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2019, 19:00   #24
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

a zašto se nebi bunio i ljutio @Landinson...samo primjer...ti koji si cili dan il više dana vježba pismu..izgubio sate i sate namještajući parametre..da bi livela pismu i doveo je do svršenstva i bio zadovoljan s njom i rekao evo je...super zvuči idem svirat...i imaš xx cijenu


i dođe neki drle koji je kupio midi fajl s tom pismom...i odnese ti posao...za 100 kn manje ni truda ni muke i odnese ti posao !?
grico je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2019, 19:20   #25
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih se ljutio jer to šteti zdravlju,već bi i ja spustio cijenu...konkurencija je uvijek dobra..od nje imaju koristi krajnji potrošaći!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2019, 20:58   #26
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

dobro nisu svi isti...ja ču opet ponovit..uvalim i ja koji midi fajl čisto iz znatiželje..mada ne sviram više...negdi sam već napomenio..obožavam live svirke...nije mi bitno dal je duo trio ako znaju svirat i ako znaju šta rade..ima po dalmaciji razvikanih i jako doibrih..i virujem da znaš tko su a osobno ih dosta i poznam..kad idem nekom na svadbu uvik pitam ko svira ..to mi je prvo..mada nema me ni po svadbama više.......al ne propuštam recimo band sa živim bubnjem...
i uvik škicnem da vidim opremu...po samoj opremi moš zaključit ko je muljator a ko svirač...i dan danas me to ljuti....jbg iskrensot mi je uvik bila mana..i kad odem ljut svi vide...i nije me briga..znaju zašto sam otiša il uteka...on će meni "majke mi ja sviram"..a puno puta je bio to moj midi fajl...
sad nemojte opet bitan je krajnji rezultat...i te fore ko što je bilo sa transpose temom !!!
grico je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2019, 21:31   #27
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajmo ovako. Moje viđenje:
Kao zamjena u jednoj grupi koja živi na matricama/fajlovima već 15 godina u koju često upadadam kad klavijaturista ne može,tako sam i sinoć oko 8 navečer pozvan da uletim na svirku jer se klavijaturista razbolio nešto. Klavijaturu u auto i pokret. Pare su to jbg. S druge strane,ljudima su navrh glave više jer su svirke vazda iste,s godinama ljudi skoro znaju kad ide koja pjesma,,midiji su osrednje ili loše kvalitete,sviranja uglavnom nema i onda ja kad upadnem moram i ja stiskati play i koristiti se fajlovima koje inače nikad ne koristim. Razlika je što ja pola tih pjesama sviram umijesto da ih puštam,sviram jedan dio svog repertoara i pjevam pa sam kao svojevrsno osvježenje i ljudima bude drago što me vide. Ima dosta pjesama koje su nesvirljive niti mi se to škarta uči svirat pa ih puštam i malo popratim lijevom rukom jer uigranoj ekipi u koju povremeno uletim ne mogu dirigirati repertoar i onda to sve ode nekim svojim putem. Sinoć sam iznenada donio kući neku paru zahvaljujući fajlovima koji mi idu na živce al opet s druge strane,zabole me. Da sam ponosan na korištenje midi fajlova nisam al ponavljam,pare su to... My 2 cents.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2019, 22:47   #28
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
Decko, koliko ti je godina? ��
Prva sam godina srednje skole. Odnosno nisam jos napunio ni 16. Izvinjavam se sto vam oduzivam toliko vremena na silne teme ali ima i razlog.



U mojoj blizini nema nigde casova klavijature, a iz toga i jos nekih razloga ne mogu ici na privatne casove ili u muzicku skolu vec vezbam na osnovu youtube tutorijala (trenutno pratim neki kanal AD Music i mislim da sam bar za sad kolko-tolko napredovao uz njih, naucio sam tonove, sta su povisilice, snizilice, intervali, naucio sam skale kvintnog kruga a sad zavrsavam i skale kvartnog kruga pa prelazim na molske) ali pored toga mene zanima jos dosta toga gde moram da se oslanjam na forume a ovaj mi je jedini gde mogu da dobijem odgovore koji mi trebaju, mada su malo komplikovani jer znam da su ovde profesionalni klavijaturisti ali jedini koji sam uspeo da pronadjem.




Uspeo sam i ustedeti neki novac koji sam skupljao od rodbine duze vreme i prijavio sam se bio i da radim fizicke poslove i hocu da kad budem naucio neke osnovne akorde vec uzmem nesto bolje jer ova koju ja imam je maltene korisna samo za klavir. Zato sam i pravio neke teme oko kupovine klavijatura i izbora. Ali sve sto valja brzo ode pa mozda bolje da sad uzmem nesto i da pocnem da koristim sve funkcije kad mi trebaju nego da u poslednjem momentu ne mogu nista d anadjem (znam da uvek ima izbora, ali sam do sada propustio neke bas kvalitetne klavijature i krivo mi sto ih nisam uzeo).





Ono sto sam konkretno prvo mislio kad sam rekao MIDI sviranje je jer mi je jedan moze se reci iskusan svirac pre par godina nesto pokazivao na klavijaturi i ja sam ga pitao sta je ovo sto na ekranu pisu imena pesama jel to svaka pesma ima posebne zvukove (mislio sam na boje), i on mi je rekao da ti je to kao orkestar koji svira a ti sviras svoju deonicu, onda mi je pustio neku pesmu od Ace Lukasa gde se svirao pocetak i onda je on krenuo od sredine sve sam, i bas mi se svidelo. I sad kako sam ja relativno skora poceo da ucim shvatio sam da se radi o MIDI fajlovima a gde god da sam gledao ljudi ih pljuju a nije mi bilo jasno sto.



Onda sam se jos vise zacudio kad sam video da se za dosta pesama koristi isti ritam tipa dvojka, rumba, 7/8 itd... I nije mi bila jasna razlika izmedju toga kako ovde se koristi isti ritam za desetine sasvim razlicitih pesama a ovamo fajl samo namenjen za jednu pesmu. I nakon svih ovih poruka i dalje nije.
Dodato:
Ovaj sajt mi je isto dosta pomogao jer em ima akorde za pesme em tacno pise koji je akord sta.

http://www.tacnaharmonija.rs/korisceni_akordi/

Promijenjeno od kem (27.01.2019 u 22:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kem je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2019, 01:01   #29
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidiš..ovde ti ima jako dobrih ..najprije ljudi..onda dobrih muzičara..nije bitno školovanih ili ne...evo ja cu se pohvalit i reć da sam školovan..mada to nije bitno za krajni rezultat..jer sam se puno puta posramio i dosa u kontak s nekim koji nije vidio dana škole a meni bilo neugodno reć da sam završio glazbenu koliko tip tobro svira...al sam uvik zato da se čovik trudi i uči i da pita i da ne odustaje...evo konkretan primjer ti je na ovom linku..isti ton a dva različita naziva.zašto!? ( D# i Eb)...to se uči u školi...a onaj koji pušta midije i matrice..briga njega..ne osuđujem..ponekad..pa zašto ne...al da se stalno šlepaš sa matricama i midijima ..ja s takvim osobama nemam šta pričat..a kamoli reć da smo kolege...
grico je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2019, 16:39   #30
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od grico Pokaži Post
..ja s takvim osobama nemam šta pričat..a kamoli reć da smo kolege...
...uhhhh...prećera ga!
Landison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije