Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.11.2011, 23:48   #1
edinzulic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2010
Mjesto: BiH-Zenica
Postovi: 93
Downloads: 380
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA50 , Korg ix300
Interesi: Sviranje
edinzulic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinzulic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Bend-Orkestar / Savjet /

Pozdrav. Zanima me vas savjet. Pravimo novi bend. Ekipa dvije klavijature, pjevac, pjevacica, violinista i harmonika. I sad zanima me najbolji savjeti kako da radimo sa tolikom grupom. Inace do sad sam samo radio sa pjevacem sam ili sa pomocnim klavijaturistom. Sad me buni ko sta svira ko solira itd. Molim vas za vase savjete, kako ste poceli, kako razviti popularnost itd. Zahvaljujem
edinzulic je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 01:02   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

(bar kako ja ovo zamisljam)

1.klavijatura nek svira bas i drzi strings(ali smanjeno jedva da se i primjeti, ono tek da popuni pozadinu), lakše je...
2.klavijatura nek svira solaže ili eventualno drzi gitarske dionice sa nekom bojom gitare, bilo to distorzija ili klin...(preporucujem za onoga tko bolje forspile tj. solaze)
3. Violina, neke solaže i pratnja kako pjevac/pjevacica pjevaju...
4.Harmonika nadopunjuje(terca ili glavna solaža uz violinu ), ako violina radi glavnu solazu onda nek harmonika radi tercu ili obratno.... Jer imat ces pravi onaj starinski zvuk a profinjen i nije sintetski(da ostali ne shvate pogresno) ...+ neke dionice npr. drzis puni akord na nekim pjesmama...


Imas tu mnogo opcija, da je meni takvu ekipu sastaviti uhhhh!!!! Zavisi sve sta cete svirati...

BTW gdje ti je bubnjar????
Nadam se da sam pomogao.... pozz veliki
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 01:25   #3
gagy
Vredan član društva
 
gagy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Mjesto: Gradiska,BiH
Postovi: 164
Downloads: 220
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: korg pa3x
gagy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gagy pošalji poruku preko MSN messengera gagy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se sa kolegom mirandess u varijanti da su obe solo klavijature.Medjutim,nisi naveo da li je jedna od klavijatura aranzer pa da tu imas ritam sekciju?
gagy je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 09:42   #4
edinzulic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2010
Mjesto: BiH-Zenica
Postovi: 93
Downloads: 380
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA50 , Korg ix300
Interesi: Sviranje
edinzulic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinzulic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Obe klavijature su aranzeri. Ritam bi pustali na jednoj klavijaturi ... a bubnjara je malo teže naci. Imamo bubnjara, ali nema bubnjeva. Inace planiramo svirati narodnu muziku. Svidja mi se solucija od "mirandess" Hvala na savjetima. Pokusat cemo nesto napraviti da vidimo kako to ide.
edinzulic je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 11:42   #5
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od edinzulic Pokaži Post
Imamo bubnjara, ali nema bubnjeva. .


ako sviras na dvije klavijature a uz to znas i bas da sviras,onda na aranzeru mutiras bas traku i sviras manualno bas a ostalo pustis da ide i nesmijes splitovat aranzer tako da desnom rukom mozes da mjenjas harmoniju ostalih instrumenata koji su ti u ritmu,ja sam to sluso kod jednog tipa i mogu ti rec da ubija kako zvuci,taj decko svira dobro bas i totalno razbije aranzersku svirku jer svira manualno bas a ostalo ide sa arazera osim bas trake,naravno ta bas traka koju ces ti mutirat moras je svirat na drugoj klavijaturi,to sve se moze odradit na aranzeru ali ja neznam kako je on to nastimo.i onda tvoje ostale kolege neka sviraju sta hoce ti si u tom slucaju samo zaduzen za ritam sekciju.pozzzzz
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 13:47   #6
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Malo mi to nema smisla al dobro, ako je ritam masina onda tu imas visak... mislim necu da ulazim u to, i ja imam dvojicu gitarista, ali se "čitaju" zna se ko ce sta, jedan samo solaže drugi samo ritam, u tom slucaju ja predlazem ti da uradis ovako kako je kolega Mico23 napisao, mutiraj bas traku i sviraj manuelno... Koje su kljave u pitanju? Mislim, da ti možemo malo pobliže pomoći ako bude trebalo, jest da je komplikacija ali sta ces, razbit cete monotonost u bas sekciji i to je dobro!!!


Onda ovako
1.klavijatura svira bas+ritam masina...
2.klavijatura svira lower(strings u pozadini)+solaže
+ Harmonika i violina kako sam vec gore naveo jer se nista ne mijenja...

A vas se dvojica dogovorite tko ce gitarske dijelove svirati, kome bolje paše...
I malo tog bubnjara zategni ko doboš da barem kante nadje da vjezbate... Vjeruj mi i to je dobra solucija(imao sam bubnjara, onako fin decko ali mu trebalo vjezbe i vjezbe, a bubnjevi mu negdje na selu izvan grada nekih 40-ak minuta, a ne moze vozariti jer je jos u srednjoj skoli i da bubnjeve prenese u stan, pa sta ce komsije...)!!! tako da me ostali ne shvate pogresno, i kante od "krecenja" su dobre!!! Vjezbajte i vi, a i s njim bar na taj nacin, a kad on kupi bubnjeve ceka ga samo drugi zvuk, a princip sviranja ostaje isti...(pihh kolko ih znam da su tako radili, jest da je seljacki al nema druge) Veliki pozz kolega.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 16:29   #7
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo sad sam bas nesto cacko i moze se ovo napravit sto sam gore rekao i to na samom aranzeru

ako je u pitanju aranzer pa800/pa2 i pa3x

onda je potrebno samo mutirat bas traku a ukljucit memory i manual bas a pod cord scan staviti da upper upravlja harmonijom i naravno split to je to

desna ruka upravlja ostatkom instrumenata a lijevom sviras bas manualno

izvinjavam se ako sam skreno sa teme ali mislim da ce bit mnogima korisna ova informacija a i samom autoru teme.pozzz
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 17:38   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolega bez puno filozofiranja:
Varijanta bez aranzera:
Ako ce sa aranzera ici samo bubanj, onda posto nemate bas gitaru jedna klavijatura mora ici na bass kontru a druga na solo. terce tu i tamo, to se sad ionako namesta na svakoj iole novijoj klavijaturi, tako da onaj sto svira solo moze sve sam da przi. Sto se tice harmonikasa i voliniste to je sve stvar dogovora, mogu i solo i podlogu i tercu i improvizacije kako hoces...
A varijanta sa aranzerom ne znam sta bih ti rekao.... onda ti ni ne treba niko (osim pevaca)
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 19:22   #9
Mico23
Vredan član društva
 
Mico23's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.06.2007
Mjesto: Germany
Godina: 40
Postovi: 248
Downloads: 81
Uploads: 3
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Interesi: Druzenje sa dobrim ljudima
Mico23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Mico23 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nema tu nikakvog filozofiranja,to je moj savjet na njemu je kako ce da svira
Mico23 je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2011, 19:31   #10
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mico: kolega, nisam ja hteo da kazem da vi ili neko ovde na temi filozofirate, daleko bilo, ja cenim svacije misljenje, nego mi to dodje kao uzrecica, pa je ispalo u drugacijem kontekstu. poz svima.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije