Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.11.2011, 19:05   #31
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Shvatio sam ja tebe potpuno, nego sam ti samo napisao sta je ustvari vazno a sta nije u svemu tome. A sto se tice ponovne prodaje, pa i ti si samo slucajno saznao da je to kao kopija a da nisi, bio bi u ubjedjenju da je original kao sto bi bio i onaj koji bi ga eventualno kupio od tebe, nisi znao ti, nije znao on a mikrofon radi li radi. Ama nece smak svijeta. Previse se dize prasina oko svega toga, taman kao da je u pitanju Rembrandt, a opet ti ponavljam, mozda je ta kopija cak i veoma dobar mikrofon, nisi se potrudio ni da ga pazljivo poslusas u radu, bio si i previse zauzet íspitivanjem porijekla. A na kraju... ko zaista od nas ovdje, sto na sto, moze da garantuje da je to stvarno kopija ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2011, 22:09   #32
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa jbg nama muzičarima nikad dosta opreme i stalno se nešto kupuje i nešto prodaje,pa zna se da je kopija zato što se zna kakav treba da bude orginal ako malo pokušaš da se informišeš
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2011, 22:37   #33
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@tranzit: I na kraju, ni najmanje ne sumnjam u tvoje dobro poznavanje materije ali sumnjam u tvoje dobre namjere kada se obracas meni.

Ne bih se osudio da osporim tvoju strucnost i poznavanje materije, to sto mi neki put smeta je tvoj pedagoski pristup stvarima/clanovima...jedno je biti strucnjak u necemu,drugo je to znanje nekome prenjeti.
Ameri kazu: "The tone makes the music", pri tome misle na "ton" kao trasmiter informacija.

Pozdrav

P.S. u sustini ne volim firme poput Behringer&Co, koje zaradjuju milione na racun drugih inovatora...koje milione svog budzeta potrose bas zbog tih inovacija! A ima ih puno...verujem da i sam znas.
Znaci treba praviti razliku, Made in ? i "Copy paste" in ?
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2011, 02:11   #34
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od iljusin Pokaži Post


Dodato:
Kakvih sve ima kopija shure sm58 kupio bih jedan pa da neuzmem kopiju.Uzeo bih bez prekidaca.Znali ko?
Nemoj da me brisete, za shure mikrofone treba otici u ******* i kupiti jer je tu sigurno original i gotovo nema razmisljanja to je tako.

Promijenjeno od neconix (10.11.2011 u 10:19 sati)
iljusin je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2011, 03:18   #35
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@iljusin

Kralj si, nema zbora.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2011, 03:37   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aleksandar72 Pokaži Post
to sto mi neki put smeta je tvoj pedagoski pristup stvarima/clanovima...
Uvijek se trudim da objasnjavam i dajem savjete, ako ih neko potrazi, na pedagoski nacin i nikako drugacije a i po struci sam pedagog (psihologija) pa je to valjda pomalo ili malo vise i profesionalna deformacija. Znanje prenosim na najednostavniji moguci nacin ali u najvecem broju slucajeva materija zahtjeva, radi svoje slozenosti, poznavanje nesto sirih osnova te materije od strane onoga koji postavlja pitanje. Ne moze se i ne smije se sve svesti na uputstva tipa pritisni tu, pa tu, pa tu... time taj koji pita, je doduse rijesio doticni problem ali... nista nije naucio. Audio je vrlo siroka naucna grana fizike i ne sastoji se samo od zvucnih kutija i PA sistema, ustvari to je njen najmanji i najuzi dio. Tu se i moze biti dosta konkretan i direktan u odgovorima, mada ne uvijek. Najveci preostali dio te nauke (tehnika snimanja, mix, mastering, sampling, efekti, sinteze, sound editing, sequencing, hardware i software instrumenti itd...) je vrlo slojevit i u stalnom eksponencijalnom napretku i porastu tako da je tu uvijek potrebno izvjesno vece predznanje onoga koji trazi savjet pa od toga uvijek i polazim u svojim odgovorima. To sve treba gledati vrlo diferencirano jer je u sustini i cijeli taj domen vrlo diferenciran i do zla Boga opsiran i komplikovan. Samim tim ni odgovori i savjeti ne mogu biti uvijek jednostavni i prosti, da budem precizniji, skoro nikada oni nisu jednostavni i prosti a to sve jednom znalcu i strucnjaku nikako ne bi trebalo da smeta.

Promijenjeno od tranzit (10.11.2011 u 03:42 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije