Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Bubnjevi

Bubnjevi Bubnjari, oglasite se... ;)

Pokaži Rezultat Ankete: Elektronci ili Akusticne
Elektronci 26 32,50%
Akustika 54 67,50%
Glasač: 80. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.12.2011, 16:48   #41
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard kompromis

kombinacija elektronca sa ''živim'' dobošem i ,hi-hat-om,po meni najmanje gubi na ''živosti'',a što se prktičnosti tiče ne komplicira puno stvar
accordst je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2012, 14:52   #42
deki
Početnik forumacije!
 
deki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.06.2005
Mjesto: Pečuj, Mađarska
Postovi: 32
Downloads: 436
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
deki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja stojim u potpunosti za akaustikom. Nas sastav obicno svira u manjim prostorijama, kaficima itd ali ipak koristimo akusticni bubanj s tim da ga mikrofonisemo, mada u malo vecim prostorijama ponekad stavljamo mikrofone na kick,na dobos i po potrebi overhead.
deki je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2018, 18:22   #43
Metalni
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2018
Postovi: 19
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha CLP-230, Peavy Foundation, Korg X5D, Jay Turser JT-200BT...
Interesi: Džabalebarenje
Metalni ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zaggy Pokaži Post
Evo ja se iskreno ražalostim kada dođem na neku feštu i vidim elektronce, razlog je taj da mi zvuče previše umjetno ko kad sviraš aranžera pa pustiš ritam sekciju, ako već postoji bubnjar u bendu onda mora imat akustične bubnjeve...
Iako i sam sviram u bendu i ponekad me zna poslje svirke i bolit glava od bubnjeva (jer sam baš kraj bubnjara) ipak da su elektronci nebi po meni bilo to to, makar i s manjom bukom na bini...
E upravo to. Ako ćeš na elektronici, pa onda može i ritam mašina da odradi posao jednako

Inače sve zavisi od žanra muzike. Ako se sviraju narodnjaci svih vrsta, pogotovo moderniji, onda može i elektronski. No za rock, metal, punk, core, nema šanse da se svira elektronika. To bi bilo isto kao i da sa Fićom voziš reli Inače nisam nikad svirao u bendu sa elektroncem prosto zbog žanrova koje smo svirali (sviramo), ali svakako drvenarija može skoro na svaki tip svirke. Jedino što kod elektronskog imaš mogućnost da mijenjaš boje, što zna biti korisno, primjera radi, različite pjesme zahtjevaju različit zvuk snare-a ili tomova... Mada u tome je jedina prednost elektronskih, dok ponavljam, akustični se lijepo uklope u skoro pa sve.
Metalni je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2018, 09:16   #44
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iako sam i sam pobornik akustike, ipak postoje elektronci kod kojih čak i profesionalnije uho jedva primijeti razliku od "drveta". Tehnologija napreduje, nisu baš elektronci ostali na razini "pizzeta" činela. Npr. bio sam u jednim svatovima gdje sam kod banda vidio Yamahin bubanj, mislio sam da je neki tour custom ili mapple custom. Međutim, kad su mi iz moje ekipe rekli da je elektronac nisam vjerovao dok nisam prišao, jer je izgledom i oblikom baš kao akustični bubanj, a u zvuku nisam primijetio nikakvu razliku, jer možda nisam ni najpažljivije slušao. Nikad ništa neće moći zamijeniti akustične instrumente to stoji, ali ima tu i onog doživljaja na bini da nije to to ako nisi zaglušio od bubnjara, slično kao što harmonikašu nije to to ako se nije iskilavio na tezgi i dobio upalu leđnih mišića i ramena
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije