Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 02.02.2016, 16:06   #1
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1532
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard PA80 isti bubanj razlicita jacina u ritmovima

Postovane kolege,
Dosta sam toga naucio citajuci forum,pretrazivao teme ali evo ne uspevam da nadjem odgovor za ono sto mi treba.Ne sumnjam da postoje odgovori ali kazem ne nadjoh.
Nedavno sam se odlucio da klavijaturu podelim na cetiri izlaza.Posto sam bubanj stavio na OUT 2 znaci da izlazi bez ikakvog efekta iako mu je definisan u ritmu.To sam razumeo.
Ali jedan te isti bubanj iz USER DK banke ima razlicitu jacinu u razlicitim ritmovima.Pojacavanje trake u samom ritmu-OK.U Record modu expression-OK.Recite mi sta jos da pogledam i do cega bi moglo biti.
Unapred hvala na odgovorima i nemojte zameriti starom djedu koji bi jos ponesto da nauci po stare dane.
Pozdrav
Dodato:
Nasao slicnu temu. Hvala,moze lock.

Promijenjeno od spale (08.02.2016 u 15:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
spale je offline  
Star 02.03.2016, 19:06   #2
marioDX
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.02.2016
Mjesto: vinkovci
Godina: 39
Postovi: 53
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: yamaha motif xs6, kurzweil pc3k6, korg pa80
Interesi: svirati dok sam ziv i uzivati u tome
marioDX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

probajte otvoriti taj ritam u style editoru.. znaci ono dugme record.. pogledajte da li vam je jacina svih elemenata bubnja u svim varijacijama na istoj jacini .. davno sam imao Pa80 pa se ne sjecam bas najbolje kako izgleda izbornik na njoj.. ali u obradi ritma mozete u svim varijacijama poravnati glasnocu bubnja (noga, dobos, cinele itd...).. mozda vam problem lezi u tome..
marioDX je offline  
Star 03.03.2016, 00:08   #3
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poodavno je bilo kad sam imao pa80 ali mislim da se opcija zvala event edit kad udjes u record current style....tako nekako....onda ti tamo kad odaberes traku...u tvom slucaju drum kit i onda ti izbaci sve sta je odsvirano u tom taktu ili tih nekoliko taktova koji se ponavljaju...u svakom redu tacno pise u kom trenutku od pocetka takta je odsvirana koja nota ili prosto receno bukvalno pise ime dirke E2, C3 i sl....i pise oznaka za jacinu tog tona koja ide od 0-127...

Ovo sam otprilike objasnio jer sam vec zaboravio sta tacno pise ali otprilike tako izgleda...

Javi sta si uradio....pozdrav.
splendid je offline  
Star 10.03.2016, 11:05   #4
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1532
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Lächeln

Hvala kolegama na odgovorima i na trudu ali skoro isti dan sam editovao moj prvi post i dodao da sam resio problem U svakom slucaju svakako veliko Hvala !!
Problem bio u podesavanju svakog dela drum sekcije u Style record--- Drum----Event Edit..
spale je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije