Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.05.2009, 14:17   #11
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E to je stvar opsega i specifikacija mikrofona a o cemu se tu radi evo sad cu da objasnim!Na primer Beta 58A ima opseg zvuka od 50-16000Hz i to je sasvim ok dok Beta 87a ima opseg od 40-20000Hz a to je mnogo,mnogo bolje od 58-mice!Radeci uporedni test mikrofona koji su u rangu po specifikacijama AKG D5 i SHURE 87 koji su po specifikacijama isti bolje mi se pokazao SHURE sto ne znaci da je AKG los!Uvek kad biram mikrofon biram prema svom glasu jer imam malo mracniji glas i treba mi mik koji vise istice visoke i srednje tonove...Taj sam problem imao jos pri biranju studiskog mikrofona imao sam AKG Solid Tube i to je vrhunski mikrofon ali meni ne lezi dok RODE upija moj glas kao krpa...POENTA na RODE-u i na SHURE-u svaki glas ce lepo da se zalepi dok kod AKG-a,Seinhaisera i ostalih proizvodjaca trebad a ti pogodi pravi mikrofon i zato je SHURE tu vodeci proizvodjac mikrofona!Ne kudim nikoga ali samo pricam realno,godinama sam pevao na BayerDynamic-u,odlican je ali od kako sam probao Betu ne menjm mikrofon ni po koju cenu Mozda ce ovo neko shvatiti pogresno ali sve sto sam ispricao i doneo zakljucak je iz testa koji sam radio sa vise mikrofona i konstatovao ovo o cemu sam pisao
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 14:59   #12
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

normalno, poenta jeste u tome da se uzme mikrofon po onom koji peva ne po ceni ili ljubavi prema nekom brendu.
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 15:32   #13
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ko nema puno vremena za uporedjivanje a zeli da ima "dobar standard", svakako beta 58A i nikako necete pogresiti.Ali.....
Ja ne bih rekao da je Beta58A vrhunski mikrofon!
Vrhunski mikrofon SHUREve palete je KSM9 a Beta 58A je dobar standard,koji nazalost po meni,preskup za svoje karakteristike.
Tesko je uporediti ova dva mikrofona,posto su bazirani na razlicite koncepte,uz to je jedan dinamcki a drugi kondenzatorski.
Znamo svi da su "kondenzatori" osetliviji mikrofonije ali ako ste imali priliku da probate KSM9 ili Beyer TGX930,oseticete razliku....dobro posevanje ulaznog signala PFLom i slobodno okrenite mikrofon prema zvucnicima i do 2m.....cisto ko suza a nema feedbacka.Zato spadaju u highend mikrofone.
Najbolji mikrofon je za mene,taj sto ne "ofarba" dodatno boju glasa,znaci zvuci u "flat" poziciji neutralno a cisto i je minimalno osteljiv na mikrofoniju.Ostalo je ukus a to ne smemo staviti na debatiranje.

Najveci problem mikrofoniranja je loso podesen ulazni signal!

Pored ostali,posedjujem i nekoliko AKGC5900(TM+M+WMS),koji vazi za jedan od najboljih kondezatorskih mikrofona uposte.Jako dobar mikrofon koji u rukama pocetnika je promarasaj.Jednostavno ne oprasta greske pri pevanju i trazi eksplicitno podesavanje ulaznog signala.Ako ovo podesite bicete odusevljeni zvukom!
Ko je probao C5900 zna o cemu govorim ;-)

Pozdrav svima
Dodato:
Kolega Marco7, mozda ste mislili na AKG C5 koji je slicne karaktersitike sa Beta87?? AKG D5 je dinamicki mikrofon koji je tesko uporediti sa 87micom,koncepcijski se razlikuju a najvise po ceni.

Ja sam dugo koristio Rode Classic u studiju,dok mi "neko" nije preporucio BRAUNERa Phantom V Anniversary.Promeniom sam mislenje(a i mikrofon) za sat vremena.Jednostavno mi je RODE zvucao kao da je bio tokom testa,pokriven sa nekom dekom a mikrofoni u istu cenovnu klasu.

Ja licno pevam na Beyery TGX-61,zato sto pevam pratece vokale i odlicno zvuci za moje potrebe a posto radim sa ozvucenjem,posedjujem preko 20 mikrofona,tako da za svakoga ima po nesto,od obicne 58ice do Beyera TGX930.

Pozdrav

Promijenjeno od aleksandar72 (11.05.2009 u 15:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 15:54   #14
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koristim sm 58,odlična sprava...Mislim da ste zaboravili spomenuti "Beyerdynamic" ,kvalitetne stvari ali i skupe...
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 16:21   #15
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja znam jedno posto sviram i pevam kada biram mikrofon,uzmem shure,akg, i sennheiser u istom rangu,tj. sve zavisi koliko para imam na raspolaganju i onda nadjem sebi odgovarajuci model probajuci iste,ne odgovara svakom glasu isti mikrofon,ja jako cenim Shure ali npr. ne mogu da pevam na njega jer ne izlazi to sto bih zeleo,Akg mi je extra za moju boju ali Sennh. mi najvise odgovara,ova rubrika je kao da poredjujemo Korg,Yamahu i Roland,nikad kraja nece biti,svi volimo odredjene brendove,i dajemo prednost njima.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 16:25   #16
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odgovor vam je odlican i razuman,jos kada bi nam ste naveli modele koje koristite,bio bi odlican feedback.Posto ste uporedjivali brendove a ne mikrofone.

Pozdrav
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 16:41   #17
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pevao sam dugo na Akg c420 i jos ga nisam prezalio,mana mu je bar po meni to sto je napravljen u pilot verziji.
Baratanje mikrofonom u toku pevanja je jako vazna stvar sto je kod pilot mikrofona ne izvodljivo.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 16:47   #18
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Shure Sm58,beta58,
Akg d880,D5
Sennheiser EW135s,154s,155s,
To sam uporedjivao.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 17:48   #19
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Aleksandre ti ne citas pazljvo sta ja pisem!Ja sam uporedio mikrofone koji su tu negde sa cenom i sa specifikacijama i nemoj da ides na neke jace i mnogo skuplje klase!Sve sto sam napisao je tacno jer sam ja testirao sve sta sam nabrojao i to ne moze niko da ospori veruj mi a sto se tice razlike u ceni kad je mikrofon u pitanju 50e gore dole vise i nije neka razlika pa je AKG o kome sam pisao 185e sa garancijom na godinu dana a Beta 87 kosta 250-260e dok Beta 58 kosta 150-160,znaci sve je to tu negde sa cenom!Nije Shure bez veze toliko popularan kod pevaca veruj mi,ovo pricam sto se tice mikrofona za zivu svirku,znaci bez pominjanja studiskih mikrofona jer tu ima mnogo mnogo jacih marki mikrofona!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2009, 18:02   #20
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Marko prijatelju, nema razloga za nervozu,be cool brate.

Ja sam samo naveo da nije u redu sporedjivati dinamicke i kondenzatorske mikrofone posto su koncepciski razliciti.Znam o cemu govorim,posto mi je to struka a promenio sam do sad preko 300 mikrofona.
Ja jos tvrdim da D5 i Beta87 nemaju nista zajednicko!
Posedjujem i jedan i drugi,tako da ne pravim reklamu za nikoga.
Uklucite 87 u "flat" poziciji i ukljucite D5 isto flat.
87 bi zvucala "upotrebljivo" bez ikakve korekcije a na D5ci ne bi pevao bez korekcije.
Najbolji mikrofoni se testiraju "flat",kad se pokaze neutralno,onda sledi farbanje.
Veliki pozdrav i zao mi je sto si stekao negativan utisak o meni.
Samo pisem o stvarima sto sam probao a ne o specifikacije koje stoje na manualu.
Aleksandar
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije