Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.02.2014, 05:11   #21
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne koristim trenutno ni jedan.Treba mi mixer do nekih 12-14 kanala.Jedno 8 mikrofonskih a ostalo stereo za klavijature.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 05:30   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U tom slucaju, taj Laptop sa i3 procesorom, jedan Presonus 1818VSL i jedan Presonus DigiMax D8, Sa ovim imas 16 ulaza i 10 izlaza (5 stereo parova). Svi ulazi su, sa vec legendarnim, XMAX predpojacalima a od toga 8 su kombinovani ulazi sto znaci da ih mozes upotrijebiti i kao mikrofonske i kao instrumentalne ulaze. Dva susjedna ulaza se uvijek mogu linkovati kao stereo par. Svi ulazi imaju insert efekte: kompresor, Gate, Limiter, LowCut, 3-Band EQ a postoje 2 centralna efekta Hall i Delay. Pored svega tu je i digitalni stereo par SPDIF. Opremljenost miksera je kao kada bi postojao Presonus StudioLive 16.10.4. koji bi naravno, morao da platis bar dvije hiljade eura ako ne i dosta vise jer ne zaboravi onih 10 izlaza. Svi efekti i EQ-i su potpuno isti kao i kod StudioLive s tim sto su mikrofonska predpojacala nesto kvalitetnija nego kod StudioLive. Ovdje iste insert efekte imas i na svim izlaznim parovima. Mozes napraviti i pohraniti ogroman broj scena koje pozivas jednim klickom ili kod tebe dodirom na display. Ukupna cijena za oba uredjaja 820 eura za prvoklasni sound. Mozes proci za 100 eura jeftinije ukoliko umjesto DigiMaxa uzmes Behringer ADA8000. Fenomenalno graficki rijesen mikser tako da ga mozes vrlo lako opsluzivati na Touch Screenu. Veliki sound za male pare.

Promijenjeno od tranzit (20.02.2014 u 05:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 10:10   #23
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@omladinac....imam laptop.koji je tvoj predlog?u mom laptopu nije tako snazan procesor ima intelCore"2 Duo 2Giga RAM Windows 7, 32 bitni.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 10:16   #24
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neso imam Viscount Alphu8 kao rezervni mixer sa kojim ponekad i odradim manju svirku i odličan je i prilično jednostavan za rukovanje. Ima 2 nezavisna i vrlo upotrebljiva efekta, compresor, gate, limiter. Nešto razmišljam da bih sa njim smio na crtu i CMS-u... :-)
Burli je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 10:33   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
@omladinac....imam laptop.koji je tvoj predlog?u mom laptopu nije tako snazan procesor ima intelCore"2 Duo 2Giga RAM Windows 7, 32 bitni.
Jesu li ti dosta 4 ulaza ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 10:47   #26
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da,treba mi ulaz za mikrofon,klavijaturu i laptop.takva kombinacija mi je potrebna kada radim sam da ne vucem visak opreme.znaci jedna ili dve aktivne kutije i takav mali mikser.To je za neke manje svirke gde se radi u fazonu piano bar-a...imam me a u stvari nema me na sceni....cuju me a ne smetam im.Ali mora kvalitetno da me cuju.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 10:54   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista bolje od ovoga neces naci, niti trazi. Uzmi pod hitno Presonus 44VSL, pa kako vec nosis Laptop na svirku, da bar imas debeo razlog da ga nosis. Ovim dobijas digitalnu miksetu StudioLive ali sa 4 fizicka ulaza. Ono sto ide sa Laptopa ne zauzima ove ulaze. Evo ti nekoliko slika tog miksera pa se uvjeri sam o cemu se radi. Cijena 299 eura.






Mikser ima 4 simetricna Combi ulaza (za mikrofon ili instrument) i 6 balansiranih izlaza. Svaki kanal ima kao sto na drugoj slici vidis, kompresor, noise gate, Limiter i 3-Ban EQ. Mikser ima 2 centralna Aux efekta Hall i Delay. Jednom rijecju, ima sve sto tebi treba i to u veoma visokom kvalitetu. Iste insert efekte imas i na svim izlazima. Mikser mozes prikljuciti na 3 PA sistema istovremeno i za svaki od njih napraviti drugaciji miks.

Promijenjeno od tranzit (20.02.2014 u 11:02 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
nesaband (20.02.2014)
Star 20.02.2014, 11:19   #28
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozda je ovo malo glupo pitanje ali cu te pitati.Koliko to moze stabilno da radi sa ovim laptopom koji ja imam i koliko taj presonus opterecuje rad laptop-a u radu?

To jeste za mene najbolje resenje posto je to ustvari eksterna muzicka karta koja moze da se koristi i za druge svrhe,ali mora da mi radi i u Live nastupima bez seckanja,znaci potuno stabino kao da koristim normalan mikser.

Sto se tice svega ostalo to bi potpuno zadovoljilo moje "skromne"zahteve.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2014, 11:37   #29
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam radio samo jednu tezgu na VSL 1818, što je skoro ista stvar samo sa 8 ulaznih kanala.

Imao sam i5 laptop sa 3gb rama, Win7 sa samo VSLom na njemu.

E sad, testirao sam taj setup kući par dana i radilo je bez problema, ali, na samoj tezgi sam primetio par "trzavica"
Ništa strašno, ali dovoljno da me natera da ostatak noći provedem "pod strepnjom" šta će biti.

Zbog toga sam odlučio da VSL1818 radi ono što mu je namena, a to je audio interfejs...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
nesaband (20.02.2014)
Star 20.02.2014, 12:21   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozes Neso bez i najmanje bojazni da radis i sa tvojim laptopom a iskustvo koje je imao sale band je bilo najvjerovatnije radi toga sto ili nije deaktivirao Network ili je bila neka veca varijacija napona ili jednostavno kompjuter nije tweakovan za audio rad.

Iza ovoga sto cu ti sada napisati stojim im glavom i bradom, sa svim svojim iskustvom od nekih tridesetak godina na kompjuterskim audio sistemima. Ukoliko je taj Laptop namijenjen samo za audio i ukoliko je ociscen od nepotrebnih stvari, a operativni sistem koliko toliko konfiguriran za audio, nikada se nece desiti nikakav , pa ni najmanji problem. Prije ce hardware digitalni mikser da otkaze nego tako sredjen sistem. Za pojedine musterije po Evropi radim ogromne sisteme sa po pedesetak ulaza i to ne sa tako sigurnim VSL audio interfaceima, vec na bazi FireWire interfacea i nikada se nista nije , niti smije da se desi. Ljudi zaboravljaju jednu cinjenicu, laptop koji je namijenjen za audio rad, nema sta da trazi u internetu, niti u njemu smije biti aktiviran Network dok radi kao audio mikser. Pouzdaj se slobodno u ovo sto ti pisem jer to je do sada stotine i stotine puta provjereno i uradjeno. Stotine i stotine kolega radi na takvim i mnogo, mnogo slozenijim sistemima gdje i Latenca ASIO Drivera igra odredjenu ulogu (za razliku od ovoga sto ti predlazem) bez ikakvih problema, ti sigurno neces biti izuzetak ukoliko ispostujes osnovna pravila i zahtjeve. Pa ni sa Ýamahinim ili Presonusovim hardware digitalnim mikserom ne ides u internet, niti oni imaju bilo kakav Network. To isto uradi i na svom Laptopu i ne boj se nicega. Inace, taj tvoj Laptop ce biti sasvim dovoljan jer Presonus sa svojim VSL audio interfaceima totalno zaobilazi ASIO Drivere i ti mikseri rade na tzv. "nultoj latenci", dakle bez i najmanjeg kasnjenja. Neke sitnice se moraju podesiti na Laptopu a za to cu ti biti na raspolaganju jer ne moze se dobiti vrhunski sound na laptopu za Facebook. To bi onda svako znao i mogao da uradi i za sitne pare imao digitalni mikser visokog kvaliteta, a ljudi koji se bave profesionalno audiom na kompjuterskoj bazi, ostali bez hljeba. Je l' da da tako nece ici. Radi toga se i desilo Saletu to sto se desilo i zato se i hiljadama ostalih desavaju najneobicnije stvari sa audio tehnikom. Tebi se to sigurno nece desiti, sem ukoliko taj tvoj Laptop ne ispusti dusu. Inace, zahtjevnost miksera VSL audio interfacea je minimalna, tako da uopste ne treba da te brine sto je Laptop eventualno nesto stariji ili slabijih performansi, to ne igra nikakvu ulogu kod VSL miksera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
spale (20.02.2014)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije